welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Dave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_lcapDave & Sabrina - Nagytakarítás Voting_barDave & Sabrina - Nagytakarítás Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Dave & Sabrina - Nagytakarítás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime29.11.13 11:28

Nem felejtem el ám az ígéreteimet, és hát általában a hétvégéim eléggé üresek ahhoz, hogy nagyon is elvágyjam időnként itthonról, főleg, amikor tudom, hogy még csak neten sincs kivel dumálni, mert a barátaim épp bulizni mennek... nélkülem. Pocsék érzés, hogy ők jól szórakoznak Londonban, én pedig itt kínlódok egyedül és baromira nem tudom elfoglalni magam. Az új suliba még nem sikerült úgy istenigazából beilleszkedni. Majd talán idővel az is sikerülni fog, de egyelőre még nem tudom, hogy mikor, vagy hogy egyáltalán van-e értelme, hiszen nincs annyira sok hátra az egészből, és utána meg megint új suli indul. Lehet, hogy egyszerűbb ha meghúzom magamat és kész, maximum néhány ismeretségre teszek szert, ami feltétlenül muszáj. Azért amúgy is van az embernek padtársa, meg van, amikor közösen kell dolgozni egy-egy szösszeneten, beadandón, szóval végülis majd csak beindul ez az egész egyszer csak, legalábbis reménykedem benne. Most viszont a szombatom szavad, szóval felhívtam az újdonsült ismerőst, vagy hős megmentőt, vagy majdnem áldozatomat, hogy akkor mikor ér rá, hogy átmenjek beváltani azt az ígéretet és nem mellesleg azzal az édes kis döggel is játszani egy kicsit. Jackre gondolok természetesen.
Természetesen most is taxival megyek, bár azért úgy biztonságosabb a dolog, hogy eleve egy megbízható társaságot hívok fel, hogy küldjenek valakit. Gond nélkül elérkezem a célhoz, és csak akkor ugrik be, hogy talán hozhattam volna valamit... nem is tudom innivalót, vagy a jó ég tudja. Mostmár késő, meg végülis ha rendelünk egy pizzát, akkor a mellé is lehet kérni igaz? Kipattanok hát szépen a kocsiból és célirányosan az ajtó felé indulok. Egy egyszerű sötétkék farmer van rajtam, amiben egyrészt könnyű pakolászni, másrészt nem látszik meg annyira rajta, ha piszkos lesz. Felül meg egy szimpla kis testhezálló halványsárga póló, néhány hangjeggyel mintaképpen, és persze egy vékonyabb dzseki, ha kimennék az udvarra kutyázni, mert amúgy nem voltam olyan sokat kint, hogy kellene. Elérve az ajtót jöhet a kopogás, vagy a csengetés, ami jobban kézre áll. Egy kicsit persze izgulok, mert hát miért ne tenném? Annyira még nem ismerjük egymást és legutóbb is azért volt pár kényelmetlen téma, amit nem felejtettem csak úgy el, és majd igyekszem most nem beletenyerelni semmibe. Remélhetőleg nagyjából menni fog. No meg rajta leszek, hogy ne gyújtsam fel a házat... de ha valaki van velem, általában nem szokott ilyesmi felmerülni.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime29.11.13 14:59

Mondhatni, hogy egész jól telnek a napjaim. Na nem mintha minden megjavult volna. Nem, azért közel sem. De most már legalább tudtam Roxyval pár szót beszélni anélkül, hogy veszekedtünk volna. Sőt, azt hiszem az már tényleg haladásnak mondható, hogy talán egy hét múlva láthatóm újra Huntert. A végső cél persze az, hogy nálam lehessen mondjuk egy teljes hétvégén. Vagy én náluk. Vagy ők itt. Ez már részlet kérdés. A lényeg, hogy látni szeretném és jogom is van a fiamhoz. De ez még nem az a hétvége, amikor is velem lehet. Mára más tervem van.
Pár napja csörgött a telefonom. Bevallom, meglepődtem. Először azt hittem, Roxy az. Úgy kaptam fel a telefont, mintha csak öt másodpercem lett volna rá. De Sabrina hívott. Próbáltam elrejteni a hangomban a csalódottságot és azt hiszem, sikerült is. A lényeg, hogy végül is nem rossz, hogy ő keresett. Lebeszéltük a mai napot. Jön és segít rendet rakni. Nem hangzott olyan rosszul és most is úgy gondolom, hogy nem fog megártani egy kis takarítás. Bár tény, nem számítottam rá, hogy még hallok felőle. Annak ellenére, hogy miket beszéltünk, azt hittem, eltűnik. De nem és sikerült az egyik legjobb napot kiválasztania.
Reggel úgy keltem, hogy a naptárat néztem. Egy hét. Kerek egy hét, mire újra láthatom a fiam. Akkor talán magammal is hozhatom egy kicsit. Úgyhogy nem árt, ha rend lesz. Ébredés, kávé, cigi. Öltözés, csak felkaptam, ami a kezembe került és még tisztának volt mondható - póló, kopott farmer. Utána már neki is láttam a kupi nagy részét eltakarítani. A ruhákat eltoltam úgy kupacban az előszobából, a konyhában egy helyre raktam az üres piás üvegeket. Persze, hogy az egyik kapásból letáncol a pultról. Elkáromkodom magam és ezzel egy időben megszól a csengő.
- Csak nyomd le a kilincset! - kiabálok ki, miközben igyekszem összeszedni a nagyobb üvegdarabokat anélkül, hogy elvágnám a kezem.
- A rohadt életbe! - igen, minden igyekezetem ellenére sikerül megvágni magam. De semmi komoly. Kicsikarok pár csepp vért, amíg összeszorítom az ujjam és kész. Megúsztam.
De a többit egyelőre hagyom a fenébe. Inkább felállok és a bejárat felé indulok. Ha eddig nem jött volna be magától, majd most beengedem.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime29.11.13 16:04

Igazából én egy pillanatig sem éreztem csalódottságot a hangjában a telefonban, de azt hiszem ez is csak a tőlem jól megszokott naivitás miatt volt így. Nem is gondoltam volna, hogy más hívását várja, azt sem persze, hogy az enyémet, vagy ilyesmi, egyszerűen csak már annak is örültem, hogy nem felejtette még el az egészet, szóval ennyi bőven elég nekem. Én pedig naná, hogy nem felejtek el egy ígéretet, arról nem is beszélve, hogy Jack nagyon is megtetszett nekem és mindenképpen el akarom vinni majd sétálni, meg tanítanék neki pár dolgot. Ez nekem is jó lenne, tehát egy pillanatra sem változott e téren meg a véleményem. Még egy kicsit neten is utána néztem a dolgoknak, pedig azért van bőven olyasmi, amit tudok a kutyákról, hiszen odahaza több barátomnak is volt már és velük is mindig szívesen játszottam.
Mindenesetre a célt gyorsan elérem, és amikor meghallom bentről a hangját le is nyomom a kilincset. Persze azért nem rohanok nagyon be, mert hát mégis azt vártam, hogy zárva van, de ezek szerint megint tévedtem, így hát marad az, hogy szépen elindulok befelé, és valahol minden bizonnyal a bejáratnál futok össze vele, ahol épp a kabátomat akasztom fel, meg a táskámat teszem le, hogy azok majd ne zavarjanak a következőekben. A csörömpölés valahogy nem is jutott el előzőleg hozzám, a kopogás lehet, hogy pont elnyomta és nem figyeltem eléggé. Azt viszont már lehet, hogy meglátom, amikor jön ki, hogy vérzik az ujja, bár fene tudja, lehet hogy annyira nem vészes, bár ennyi idő alatt tuti, hogy nem áll el.
- Szia, már elkezdted? - nézek kicsit körbe, mert mintha nem lenne akkora a kupi, mint előzőleg, vagy csak rosszul emlékszem arra, ami legutóbb volt? Annyira azért nem vagyok egy durva helyszínelő típus, szóval simán lehet, hogy nem emlékszem jól, és akkor is csak ekkora volt a rendetlenség. Aztán persze, ha kiszúrom az ujján a vágást, akkor már aggódva pillantok rá.
- Vérzel... mi történt? - jó buta kérdés... meg vágta magát, bár az nem egyértelmű, hogy mivel. Mindenesetre azért jöttem, hogy segítsek és hát a törött üvegeket mégis csak jobb seprűvel, meg lapáttal felszedni, nem pedig puszta kézzel, mert így csak ilyesmi balesetek történnek. Bizonytalanul állok meg, hiszen azért mégis csak idegen helyen vagyok és szívesen segítek ugyan, de fogalmam sincs, hogy mivel kezdjem, mihez nyúljak először. Azt hiszem az lenne a legegyszerűbb, ha kiadna valamiféle feladatot, vagy legalábbis egy szobát, ahol nekiálljak. Ő tudja, hogy hol van olyasmi, amibe jó lenne nem beletenyerelni... mit tudom én, mindenféle pasi újságok, vagy olyasmi, amivel én is megvághatom a kezem.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime29.11.13 17:53

Nem hiszem, hogy kibírtam volna semmittevéssel a mai nap első pár óráját. Túl sok tennivaló van én pedig továbbra is túl keveset alszok. Pedig most lehetne. Megtehetném, hogy kialszom magam, de nem tudok. Pont úgy ébredek hajnalban, mintha Hunterhöz kellene felkelni. Bár így lenne! De talán majd hamarosan. Előtte viszont itt a mai nap, amikor biztos, hogy nem fogok unatkozni. Amint sikerül felébredni és letudni a reggeli rutint, már kezdek is valamiféle rendszerezést. Ami abból áll, hogy a ruhákat és pár kacatot arrébb rugdosok, majd először a pult egyik végébe, majd egy zsákba rejtem a piás üvegeket. Az egyikkel persze - miért is ne? - sikerül megvágnom az ujjam, de igazán semmi komoly. Még annyira sem vérzik, hogy megérje bekötni. Itt felesleges azért aggódni, hogy összevérezek valamit. Nem is foglalkozok vele. Hallom a kopogást, amire kikiabálok, de egy perc után már megyek is, hogy ajtót nyissak, ha nem hallottam volna. De szerencsére beengedte magát, úgyhogy megállok pár lépésre tőle és onnan mosolygok rá.
- Szia! Valami olyasmi. De sokáig nem jutottam... - mondom, de a mosoly már eltűnik az arcomról. Szerettem volna legalább félig értelmes kinézetet adni a lakásnak, mire ideér. Nem mintha, nem láttam volna már amúgy is, hogy néz ki a hely, mióta egyedül vagyok itt, de... fene se tudja. Nem lett volna rossz egyedül is eljutni valameddig.
- Ez? Semmi. Csak egy cseszett üvegszilánk - vonok vállat, majd ha már így megemlítette, az a két csepp vért, ami ott van az ujjamon, beletörlöm a sötét nadrágomba. - Nem fogok belehalni. Ne aggódjon folyton - mosolygok újra és ennél több időt felesleges a kis vágásnak szentelni. Pár perc múlva már csak a helye lesz és kicsit érzékeny lesz a bőr. Semmi más.
- Öö szóval... mit szeretnél csinálni? Azon kívül, hogy gondolom megnézni Jacket és megszeretgetni - húzódik szélesebb mosolyra a szám, majd egy intéssel hívom magam után a konyha fele. Úgyis onnan jut ki a hátsó udvarra és ha mégsem akar menni, meg tudom kínálni valamivel.
Kérdés nélkül veszek ki inni a hűtőből - na nem sört -, csak valami narancslevet. Biztos, ami biztos megnézem előtte, hogy nem járt-e le. Tényleg nem tudom, mióta csücsül ott a doboz. De úgy tűnik, hogy semmi baja, úgyhogy öntök is neki. Ha még itt van, nyomom a kezébe, ha nincs, akkor viszem ki utána.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime29.11.13 18:45

Nem gondoltam volna, hogy addig is megpróbálja elkezdeni, és nem is vártam el ilyesmit. Főleg, mert amikor itt voltam nagyon nem úgy tűnt, hogy rá van izgulva erre a takarítás dologra. Ennek ellenére, amikor odaérek jöhet a kopogtatás, és csak a hangját hallom meg, amire be is nyitok, és egészen mást látok most mint legutóbb. Legalábbis ha az emlékeim nem csalnak, akkor valamennyi már változott a kinézeten, mintha azért pár dolgot arrébb tett volna. Ez akkor is bebizonyosodik, amikor nem sokára megérkezik és szembetalálkozom vele az ajtóban. Az elvágott ujj legalábbis erősen arra utal, hogy valamivel megpróbálkozott, csak nem biztos, hogy sikerült neki tökéletesen.
- De legalább nekiálltál, az is jó dolog! - mosolyodom el és végülis ez a lényeg. Nem az, hogy meddig jutott, hanem hogy rávette magát, hogy legalább elkezdje. Szerintem ennek igenis örülhet. Én pedig naná, hogy aggódom, hogy vérzik a keze még akkor is, ha csak kicsit. Azt hiszem jobb is, ha nem egyedül csinálja ezt, mert ki tudja, hogy még mit művelne magával, ha esetleg nem figyel eléggé.
- Jól van, de mit törtél össze? - azért persze a mosolyt viszonozom, nem akarok én itt túlzásba esni, főleg hogy még nem is ismerjük egymást annyira, hogy nekem bármiféle jogom legyen nagyon aggódni érte. Meg, ha azt mondja nem nagy dolog, akkor én simán el tudom hinni neki. Mondjuk azért az tény, hogy az üveget jó lenne összeszedni, nehogy megint bajt okozzon a későbbiekben. Jack említésére azonnal szélesebb mosolyra húzódik a szám.
- Oh Jack! Szabad? Nem csak miatta jöttem ám, de tényleg kezdhetünk vele, aztán mondjuk összeszedjük sorban a rendetlenséget, meg a szemetet, ha van szétszórva. Mondjuk szobánként haladva. - vázolom fel a kezdetleges tervet. Nem vagyok ám annyira jó takarítás terén, végülis gazdag kislány vagyok és a szobám rendben tartása a maximum, amit csinálok, ennél többet nem igazán. Esélyes, hogy ő sokkal többet tud erről, mint én, de azért majd igyekezni fogok, és hát pakolni azt tudok így is, meg akár mosogatni is, vagy mit tudom én, az azért nem annyira bonyolult. A konyhába érve minden bizonnyal ki is szúrom az összetört üveget. - Először pl. ezt érdemes felsöpörni. - mosolyodom el aztán, majd tényleg kifelé veszem az irányt, amikor meghallom az ugatást a hátsó kertből. Simán van rá esély, hogy meghallotta a hangomat, vagy a szagomat érezte meg, és talán még emlékezett is rám? Azért most igyekszem tartani magam, hogy ne legyek megint fellökve, és nagyjából sikerül is. Szóval, amikor Dave utolér, akkor már mellé guggolva nagyban vakargatom a kutyus füle tövét.
- Még mindig cuki! És köszi! - veszem át aztán a poharat és nagyon kortyolok a narancsléből. Én is akartam hozni valamit, de akkor nem gond, hogy végülis elmaradt.
- És hogy vagy? Mármint... tudod füstmérgezés, meg ilyenek, már elmúltak gondolom. - fene tudja, az már régebben volt azért, csak hát na, ne álljunk itt némán ugye? Azt persze legutóbb is láttam, hogy volt 1-1 kényesebb téma, de most erre nem fogok nyíltan rákérdezni, nem tuti, hogy élvezné.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime29.11.13 19:40

Szerettem volna valami rendet kialakítani a nagy kupiban. Bár ha jobban belegondolok, már maga a kifejezés is idiótán hangzik. De ennek ellenére sikerült pár dolgot megcsinálni egyedül. Többet között megvágni is sikerül az ujjam. Nem mintha számítana. Persze kellemetlen, de semmi életveszélyes.
- Nagyon sokra jutottam - jegyzem meg egy grimasz kíséretében, majd szinte azonnal mosoly jelenik meg az arcomon, amikor újra megszólalok. - Most már van miért összepakoljak - beszélek, de részletezni nem akarom a dolgot. Fogalmam sincs, miért nem teszem. Nem titkolni akarom előtte, hogy van egy fiam, csak... na jó, nincs arra normális magyarázat, hogy miért hallgatok róla. Pedig mikor megszületett, minden második embernek az orra alá toltam Hunter fényképét. Majd talán újra leszek még olyan büszke apuka, ha kialakul valami rendszer.
- Egy üres piás üveg. Leesett, ahogy pakoltam. De már egy csepp sem volt benne, szóval... - szélesedik ki a mosolyom, miközben a fejemmel akaratlanul is a konyha felé intek, hogy mutassam, ott sikerült ilyen szép akciót csinálni.
- Persze, hogy szabad. Én úgysem foglalkozok vele annyit, mint kellene. Biztos örülni fog neked - beszélek, miközben megindulunk a konyha felé, hogy ő kimehessen ahhoz a "vadállathoz". Csak időközben kapcsolok, hogy mit is mondott. Szobánként haladva? Gyorsan végigpörgetem a fejemben a lehetséges válaszokat, majd kimondom a legegyszerűbben, magyarázat nélkül.
- Az egyik szobába nem kell takarítani. Az teljesen rendben van - jelentem ki és még egy aprót bólintok is. Csak tudnám, miért ragaszkodok ehhez az elmélethez? Hiszen egy porszívózás vagy portörlés nem árthat ott sem.
- Oda majd én benézek és gyors... nem is tudom. Azt csinálom, amit szokás egy szobában - dörzsölöm meg a tarkóm. Most, hogy így jobban belegondolok, fogalmam sincs, pontosan mit szoktak csinálni a nők takarítás címén. Nem hiszem, hogy egy kis portörlés és rendrakás tart fél napokon át.
- Meglesz. Ezzel még én is megbirkózok. Csak előbb... - kezdek el beszélni, de elhallgatok, mert észreveszem, hogy Sabrina már inkább indulna ki Jackhez. Eszemben sincs feltartani. Hadd menjen csak. Csukott ajtón keresztül is hallom a kutyám boldog csaholását. Nem semmi. Nagyon megkedvelhette.
Én viszont kikerülöm az üvegszilánkokat és nem törődve semmivel kihalászok a hűtőből egy doboz narancslevet, majd egy pohárba öntve viszem Sabrina után.
- Még mindig? Hát szoktak a kutyák változni pár hét alatt? - kérdezek vissza kissé értetlen fejjel, de a szám szélén ott bujkál a mosoly. Aztán odaadom neki a poharat, én pedig ott maradok minden nélkül. Annyi eszem már nem volt, hogy magamnak is hozzak. Sörhöz még korán van, de... na mindegy.
- Persze, minden elmúlt. Már a lábam sem fáj. Mondtam én, hogy egy hét és rendben lesz - beszélek, majd elhallgatok és egy pillanatra elgondolkozok, hogy folytassam-e.
- Neked... minden gond nélkül hazaértél? Szüleid nem vettek észre semmit? - érdeklődök, majd amint elhangzik az utolsó szó, Jack morgós ugatással válaszolok. Mióta féltékeny ez a kutya? Soha nem gondoltam volna, hogy megviseli, hogy épp nem vele van foglalkozva. Ennyire nincs elkényeztetve.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime29.11.13 21:47

A grimaszát látva automatikusan elmosolyodom. Pedig igenis számít, hogy legalább nekikezdett a dolognak. Nagyon is sokat számít, az, hogy nem lett kész többel még egyáltalán nem olyan nagy hátrány. A szándék a fontos és együtt csinálni sokkal könnyebb lesz majd. A kijelentése viszont nem kerüli el a figyelmem és akármennyire is nem fejti ki, azért mégis csak kíváncsi vagyok annyira, hogy végül rákérdezzek.
- Mire gondolsz? Miért van értelme már összepakolni? - nem is nagyon értem a dolgot, de biztos van rá magyarázat, főleg akkor, ha valaki ismeri őt és tudja a hátterét, de ez nekem ugye egyáltalán nincs meg. Aztán persze még mindig megteheti, hogy terel, vagy egyszerűen csak nem ad nekem választ és kész. Nem fogok rajta megsértődni, ígérem.
- Hát az nagyon fontos. - rázom meg a fejem egy apró mosollyal. Hát igen, az aztán tényleg lényeg, hogy nem volt már semmi egy üres piás üvegben. Már az is kár, hogy ilyesmi volt itt, valahogy nehéz elképzelni, hogy csak azért, mert mit tudom én bulit tartott, bár aztán persze fene tudja. Az rosszabb, ha egyedül iszogatott. Az viszont határozottan izgatottá tesz, hogy megnézhetem a kutyust. Ezért már mindenképpen megérte előjönni, meg hát amúgy is, nem ülhetek folyton otthon. A hirtelen szavak viszont meglepnek, mintha csak... hát nem tudom, nem szabadna oda bemenni.
- Jól van. Ha valami tiltott terület, akkor szólsz és azt kihagyom rendben? - nem fogok ezen megsértődni. Ez az ő lakása és lehetnek olyan dolgai, amiket nem akarja, hogy végülis egy majdnem idegen lány lásson. Az fel sem merül bennem, hogy egy gyerekszobáról van szó, valahogy olyan fiatalnak tűnik, hogy fia legyen, ami persze butaság, hiszen régen az én koromban is bőven volt akinek már gyereke volt. Csak hát azért manapság ez máshogy megy már. Az üveget viszont tényleg fel kell takarítani első körben, de egyelőre még Jacket nézném meg. Hát persze, hogy nem változott semmit ennyi idő alatt, butaság is, amit mondok, de hát ez csak egy megjegyzés volt, nem kell ám feltétlenül komolyan venni.
- Jól van na, de attól még aranyos és miért ne adhatnám a tudtára? - mosolyodom el. Persze, hogy Jack nem érti, amit mondok, de a hanglejtést nagyon is fel tudják fogni a kutyák is, és a kedves szavak eljutnak hozzá nagyon is. A simogatást meg naná, hogy tökéletesen érti, és nem is hagyom abba, csak amikor átveszem a poharat, hiszen nem akarom az egészet majd magamra önteni véletlenül. Viszont inkább kérdezek, hogy ne álljunk itt ilyen nagy csendben, az azért tiszta ciki lenne.
- Akkor jól van, örülök, hogy nem okoztam maradandó károsodást. - egy halványabb mosoly azért megjelenik az arcomon, pedig kicsi komolyabban beszélek most. Tényleg nem akartam, hogy baja legyen, és az, hogy egy hét alatt rendbe jön, még azért sok nekem.
- Persze, nem volt gond. Apu még nem volt otthon, anyu meg épp a vacsival foglalkozott, szóval csak beköszöntem és mentem fel átöltözni. - azért valahol jó, ha gazdag családban élsz, mert nagy a tér és annyira nem szentelnek neked sok figyelmet. Így aztán tényleg könnyebb csak úgy eltűnni szem elől, ha arra van szükség. Jack morgós ugatásán viszont újfent elnevetem magam, és megvakargatom megint a füle tövét.
- Jól van na. Tudod most a gazdinak jöttem segíteni, de következő alkalommal majd elmegyünk sétálni, meg labdázni és akkor csak a tiéd leszek. - igazán édes egy dög, akárhogy is nézzük totál beleestem. Ezek után aztán tényleg nehéz lesz majd elérni, hogy időnként ne nézzek be, és ne vigyem el sétálni, meg tanítsak neki egy-két dolgot. Nekem is jót fog tenni, nem hiába visznek be kutyákat beteg gyerekekhez is, remek gyógymód, és ha azt nézzük, hogy dokihoz járok... végülis lehet, hogy nekem is szükségem van rá.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime30.11.13 15:25

Nem tudom, miért, de nagyon könnyű vele úgy beszélgetni, hogy nem gondolom igazán át, amit mondok. Pedig tudhatnám, hogyha csak félinfókat mondok neki, vissza fog kérdezni. Ilyenkor persze, már késő visszavonni. Megrázhatnám a fejem, vagy mondhatnám, hogy semmiség. De mégis valamiféle féligazsággal állok elő.
- Mert, vendégem lesz majd és miatta már megéri - mosolyodok el akaratlanul is. Ha csak eszembe jut a fiam, mosolygok. Most már képes vagyok rá. Az első napokban, mikor egyedül maradtam, nem ment.
- Még szép, hogy az! Másképp piában úszna a konyha - vigyorgok nagy büszkén Ha jobban belegondolok, én sem tudom, miért volt olyan fontos hozzátenni, hogy üres volt az üveg és úgy tört el. Tényleg úgy hangzik, mintha valami lecsúszott alkesz lennék, aki sajnálja ha pár csepp ital kifolyik. De persze ez nem igaz. Attól függetlenül az ital pénz és abból nincs sok jelenleg. Úgyhogy nincs pazarlás.
- Nem olyan tiltott terület, csak... na mindegy. Majd meglátod. Nincs tiltott szoba - javítom ki magam gyorsan, amikor is belátom, hogy igazából felesleges titkolóznom előtte. Talán, sőt biztos, hogy nem nézni ki belőlem, hogy apa vagyok - vagy legalábbis próbálok az lenni. Kíváncsi leszek, hogy ilyen arcot vág, amikor majd oda nyit be. Viszont az még nem most lesz. Ahogy látom, nagyon is el van foglalva Jack-kel én pedig csak akkor zavarom meg, hogy odaadjam neki a nagy pohár narancslevet, amikor felnéz. Ha már én nem foglalkozok eleget ezzel a fenevaddal, valaki más tegye meg.
- És válaszol is? - oké, tudom, ez hülye kérdés és megint piszkálódás, de akkor is kicsúszott a számon. A mosoly persze megint ott van az arcomon, úgyhogy csak nem veszi olyan komolyan.
- Ha lett volna valami maradandó, akkor is csak magamnak köszönhetem - vonok vállat. Részben azért igazam van. Én álltam meg ott, én mentem végül vissza. A többi már inkább csak szerencsétlen véletlen. Az viszont nem rossz, hogy időben, mint gond nélkül hazaért akkor este. Bármennyire is nincs közöm hozzá, biztos, rosszul éreztem volna magam, ha valami történik. Így utólag belegondolva, simán elkísérhettem volna. Maximum egy séta aztán haza. Igen, így kellett volna. Nem ide jönni és nem hagyni, hogy egyedül taxizzon haza. De most már mindegy. Na meg amúgy sem történt baj, úgyhogy felesleges ezen rágódni. Még szerencse, hogy Jack méltatlankodni kezd, amiért nem foglalkozunk vele. Soha nem csinált még ilyet, de a viselkedése csak engem lep meg.
- Hozok neki valami kaját és akkor meglóghatunk előle - nevetek és meg is indulok be, hogy kiszedjem a nagy zacskó kutyakaját, amit még a nagyiék adtak. Elég furcsa, hogy Jacknek több ennivalója van készleten, mint nekem. Furcsa, nevetséges és valahol azért szánalmas is. Na de mindegy.
Visszamegyek az udvarra és már öntök is egy jó nagy adagot a kutyaház előtti tálkába. Jack figyelme azonnal a kajára irányul és rohan enni. Mindent otthagyok kint és üres kézzel sétálok vissza Sabrinához.
- Akkor, hol szeretnél kezdeni, vagy mihez lenne kedved? Megnézed azt a nem is annyira titkos szobát? - mosolygok, de részben megjátszott. Pedig talán így a legjobb. Ha megmutatom neki a gyerekszobát, és így nem éri később meglepetés, ha csak úgy benéz. Nőből van - vagy az lesz -, valószínűleg a gazdag neveltetés ellenére is jobban ért ahhoz, hogy hogy kell tisztán tartani egy olyan helyet, ahol kisbaba van. Vagy lesz. Vagy... tökmindegy.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime30.11.13 21:41

Már előre eldöntöm,hogy nem fogok semmit sem erőltetni, rendben, hogy automatikusan hajlamos vagyok visszakérdezni dolgokra, de tudom, hogy hol a határ és mikor kell visszafogni magam, amikor is már nem kérdezek tovább, mert úgy a jó, meg hát simán megteheti, hogy elengedi a füle mellett, amit mondtam és akkor végképp nyugiban van minden. Végül viszont mégis válaszol nagyjából, de nekem ennyi is épp felég. Minden bizonnyal az a vendég fontos valaki lehet, mert hát valahol én is az vagyok ugye, de miattam nem takarított ki.
- Értem már, fontos valaki jön. Akkor szépen rendbe szedjük a házat. - mosolyodom el kicsit. Szívesen segítek neki, ha valaki olyat fogad majd, aki fontos, akkor tényleg legyen a ház szép és tiszta. Ennyit igazán megtehetek azért, mert kimentett, meg még abban is segített, hogy ne kelljen kormosan hazamennem és ne szívjam meg otthon.
- Ez végülis jó érv, legalább nem kell pluszban felmosni. - nevetek fel egy kicsit. Esélyes, hogy ő nem pontosan erre gondolt azzal, hogy az üveg már üres volt, de ebbe most nem kell jobban belemenni. Nekem megfelel a saját megközelítésem is és kétlem, hogy ő nagyon bele akarna kötni. Az viszont meglep, amikor végülis feloldja a tilalmat arra a bizonyos szobára nézve. Oké, azért mostmár kíváncsi vagyok, hogy miről van szó. Remélem nem valami titkos kínzókamra... vagy ilyesmi. Nem szívesen súrolnék vért a padlóról, meg máshonnan sem, sőt jó eséllyel ha bármi ilyesmivel találkoznék, akkor úgy húznám el a csíkot, hogy ihaj, márha akkor még lehetőségem lenne rá.
- Jól van, akkor nincs tiltott szoba, minden zugba benézek ezek után. - oké egy egész kicsit talán most bizonytalanabb a mosolyom, hiszen nem ismerem még őt annyira, hogy teljesen és száz százalékig meg tudjak bízni benne, de nagyon remélem, hogy nem kell ám tőle tartani és tényleg nem valami durvát rejteget, vagy olyat, ami esetleg kiboríthat.
- Héj, igenis válaszol! A tekintetével, meg a lihegéssel, meg persze a testtartással. - magyarázom egészen komolyan, mert hát a kutyák sokkal okosabbak ám, mint ahogy szerintem ő gondolja. Jack is nagyon okos, csak ezzel a sok ugrálással és lihegéssel nagyon jól álcázza, de én hiszek benne. Arra azért rákérdezek miután átvettem a narancslevet, hogy rendben van-e vele minden, mert hát elég magasról ugrott, meg nagy volt a tűz, és miattam volt az egész. Örülök neki, hogy rendben van, és egy mosollyal veszem a válaszát. Persze Jack elégedetlenkedik rendesen, hogy nem vele van foglalkozva, amit gyorsan javítok is egy fülvakarással.
- Milyen egyszerű átejteni, és hamar elfelejt, ha kaját kap... szörnyű! - nevetem el magam én is, és azért addig még kicsit megszeretgetem a dögöt, amíg Dave elmegy a kajájáért. Csak akkor állok fel megint a guggolásból, amikor a kutyus azonnal meg is iramodik már a zacskó csörgését hallva is. Egy mosollyal megcsóválom a fejem, de hát ez egyáltalán nem meglepő, nem véletlen, hogy a kutyákat azért többnyire kajával lehet a legjobban motiválni a tanulásra is.
- Jó! Ha már meg lehet nézni, akkor nagyon szívesen. Remélem nem valami titkos aszalt fej gyűjtemény van ott, vagy ilyesmi. - jó ezt azért nem gondolom komolyan. Gyorsan ki is hörpintem a maradék narancslevet, és bent a konyhában el is teszem a pultra, majd irány akkor Dave után. Mostmár tényleg érdekel, hogy mi van abban a már nem annyira titkos szobában. Aztán majd meglátjuk, hogy annak fényében hogy és mivel érdemes ott kitakarítani, vagy rendet rakni, meg egyáltalán milyen állapotban van a hely.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime30.11.13 22:11

Először nem akarok neki elárulni semmit. Nem azért, mert nem bízok benne már most valamilyen szinten. Inkább azért, mert tudom, hogy a válaszaim újabb és újabb kérdéseket szülnek és utána már ki tudja hol a megálló. Talán itt álldogálunk majd fél napon át. Ő kérdez én válaszolok. Mint valami kihallgatás, csak kevésbé feszült hangulatban. De mindezek ellenére válaszolok, még ha nem is mondok el minden részletet.
- Igen, fontos valaki - mosolygok az eddigieknél szélesebben. Fontos valakit hozok. Ő még nem jön a lábán és nem csenget be. De ez csak amolyan saját vicc, amit ő a félválaszaim miatt nem érthet. Majd idővel. Talán.
Most egyelőre viszont gyorsan tisztázzuk a lényeget, hogy amit eltörtem üveget, abban egy csepp ital sem volt már. Ráadásul olyan szépen megmagyarázom, hogy ez nekünk miért jó, hogy még én is elhiszem, hogy ez az egyetlen ok, amiért örülök ennek. Aztán jön a kínosabb rész. Gondolkodás nélkül jelölöm ki azt a bizonyos szobát tiltottnak... aztán pár szó és megváltoztatom az elhatározást. Belátom, hogy felesleges emiatt feszengeni. Megmutatom neki, valószínűleg elhalmoz egy rakat kérdéssel, amikre majd igyekszek válaszolni anélkül, hogy bármi túlzásba vinnék.
- Nem biztos, hogy ez olyan jó ötlet... - mondom kis hezitálás után, de a vigyort szándékosan nem rejtem el. Jobb, ha tudja, semmi olyasmi nincs, amit ne láthatna. Kevés, nagyon kevés a személyes cuccom és semmi olyan nincs közöttük, ami joggal lehetne titkos. De erre majd ő is rájön, ha nem Jackkel lesz elfoglalva.
- Aha. Kutyajelbeszéd. Értem én - bólogatok mindentudóan, majd elmosolyodok. Komolyan mondom, ez a kutya! Tudtam én eddig is, hogy a nagyiék elkényeztették, de a fene gondolta volna, hogy ennyire. Eddig még soha nem csinált ilyen. Ennyire megkedvelte volna ezt a lányt? Valószínűleg.
Most viszont inkább úgy döntök, hogy hozom a kutyakaját és lekenyerezem Jacket, hogy adjon nekünk egy kis mozgásteret. Mihelyst hallja a zacskó csörgését már ott is van a tálkája előtt én pedig nem spórolok. Egyen csak. Addig mi pedig elindulunk befelé, amikor is megteszem a nagy lépést. Rábólintott, hogy mutassam meg neki a nem olyan titkos szobát, szóval, vágjunk bele.
- Aszalt fej? Hallod, van neked fantáziád - nevetem el magam. - De megígérem, egy emberi fej sincs a szobában. Csak dínófej - beszéltek és az utolsó mondat előtt tartok egy kis szünetet. Ennyi most belefért. Egy kis feszültségoldás. Bár azt hiszem itt én vagyok az, aki kissé idegeskedik. Csak tudnám, miért?
Közben lassan lépkedek és megállok a gyerekszoba csukott ajtaja előtt. Bármennyire is nem akarok, habozok egy pillanatig. Azóta nem voltam bent huzamosabb ideig, hogy itt töltöttem a napjaimat egy üveg pia mellett. Nagy levegőt és lenyomom a kilincset, majd kitárom az ajtót előtte. Nem lépek be. Hagyom, hogy ő döntse el, mit szeretne. Bemegy, megáll itt, kérdésekkel halmoz el...
Én viszont akaratlanul is végignézek mindenen. Rend van. Legalábbis nagyjából. A kinyitott szekrényajtók, ami mögött üresen állnak a polcok. Az összes ruha eltűnt. Látszik, hogy sietve pakolták el. Én pedig nem csuktam be az ajtókat. A többi szekrény polcain olyan játékok, amiket Hunter még évekig nem fog a kezébe venni. Kiságy, pelenkázó, több csomag bontatlan pelenka és miegymás. A világoskék falakon pedig továbbra is ott úsznak a felhők, amiket én festettem.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime01.12.13 8:47

Nem is akarom én faggatni, egyrészt jogom sem lenne hozzá, hiszen ő segített nekem nem régen, nem pedig fordítva, másrészt pedig mégsem vagyok az a típus, aki csak úgy direkt vájkál mások életében. Szóval a válaszára már inkább csak bólintok egyet, hogy értem én. Persze fel sem merül bennem az, hogy egyébként a fiáról van szó, főként arra gondolok, hogy esetleg valami lány, akiért oda van, vagy valamiféle rokon, akit ritkán lát, de nagyon szereti, ezért akarja rendbe szedni a lakást. Végülis azt hiszem teljesen logikusak a felvetéseim, senki se gondolna hirtelen arra, hogy totál nem erről van szó, hanem a gyerekét fogja majd hozni, azért kell normálisan rendbe szedni a lakást. De nem is agyalok ezen tovább, hanem szépen irány a konyha első körben, majd pedig ki Jackhez, mert hát ennyi idő alatt is megkedveltem a kutyust és az a helyzet, hogy még hiányzott is. Szóval most jól megszeretgetem, bár a szobára kapott megjegyzésre még felszökik kicsit a szemöldököm, de a vigyort látva azért sejtem, hogy csak viccel.
- Héj! Ijesztgetni direkt nem ér! - mert hát annak szánja igaz? Csak nem valami őrült, amire az ember nem is gondolt volna, mert hát ilyenek is vannak, de én még mindig elég naiv vagyok ahhoz, hogy ilyesmit feltételezzek egy másik emberről, főleg, aki segített is nekem, és kirángatott a tűzből.
- Igenis, kutyajelbeszéd, majd elmagyarázom, mi mit jelent. - mosolyodom el. Azért én se vagyok ám kutyakiképző, de értek sok mindenhez, hiszen utána olvastam már, és ez azért sokban segít, hogy tájékozott legyek a témában. Az viszont tényleg úgy fest, hogy a kutyus féltékeny, mert épp nem fele foglalkozom, de akkor sem azért jöttem, legalábbis most hogy csak vele legyek, hanem, hogy rendet tegyünk, no meg mostmár arra a titkos szobára is felettébb kíváncsi vagyok. Amikor tehát megjön a kaja, az eb figyelme elirányul rólam, az enyém meg immár Dave-é teljes mértékben, és el is indulunk szépen befelé. Érdekel már az a nem is olyan titkos szoba, bár azért remélem, hogy nincs ott semmi durva.
- Dínófej? - oké, nem tudom hová tenni a dolgot, de biztosan van rá valami logikus magyarázat, kell, hogy legyen! Mindenesetre megyek utána és talán egy kicsit feszült is vagyok, amikor nyílik az ajtó. Nem tudom, hogy mire kell odabent számítani, de csak nem lesz semmi durva, én legalábbis erősen ebben reménykedem. Amikor nyílik az ajtó bekukkantok és mivel egy aszalt fel és véres maradvány sincs, megnyugszom. Sőt határozottan elkerekedik a szemem.
- Hát itt... rend van. - ennyit sikerül kibökni első körben, mert hát most komoly mit is mondhatnék? Tényleg határozottan rend van és már talán értem, hogy miért rejtegette ezt, hiszen az egész eléggé meglepő, mert hát egy gyerekszoba. Nem hiszem, hogy valami unokaöccs, vagy ilyesmié, mert akkor nem lenne ennyire berendezve, itt egy kisbaba lakik... lakott... vagy a fene se tudja. Kérőn pillantok rá és először be se nagyon merek lépni, csak végül szánom rá magam, hogy körbenézzek.
- De hát ez... egy gyerekszoba ugye? Neked van egy... fiad? - mert hát a fal az kék, ebből gondolok csak erre a logikus megoldásra, ami persze totál nem biztos, de gondolom egy lány esetén a fal is rózsaszín lenne. Hirtelen nem is tudom, hogy mit kérdezzek, azt hiszem az arcomon az a cseppnyi döbbenet sokkal többet mondd, mintha kérdések záporoznának.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime01.12.13 12:29

Még szép, hogy nem bírok magammal és csak azért is olyasmit mondok, amivel ha nem látja a mosolyt az arcomon, elvehetem a kedvét. Nem mintha tényleg lenne bármit, amit el kellene titkolnom vagy nem láthat. De attól még jó úgy tenni, mintha lenne.
- Dehogynem! - szélesedik ki a mosoly az arcomon, de tovább nem viszem. Nem találok ki meredek sztorikat, hogy miért kell vigyázni egy-egy saroknál és miért ne nézzen be minden gyanús helyre.
- Megtanítasz kutyául? Benne vagyok - vigyorgok, de aztán ennyi elég is a poénkodásból meg Jackből. Hozom neki a kaját így mi elszabadulhatunk. Irány a gyerekszoba. Ha már úgy döntöttem, hogy nincs titkos szoba, jobb ezzel kezdeni és megmutatni neki. Ő talán úgyis jobban tudja, hogy mi számít ilyen helyeken tisztaságnak. Időközben még muszáj magyaráznom az asztalt fejekkel kapcsolatban. Legalább addig sem arra figyelek, hogy hova vezetem éppen. Meg amúgy is, ő hozta fel a fejeket. Nem az én agyamból pattant ki.
- Az. Dínófej. Talán még pár katona feje is... - beszélek kissé hadarva, majd megállok az ajtó előtt. Először alig észrevehetően hezitálok, végül lenyomom a kilincset és kitárom az ajtót előtte. Nem tudom, meg kellene-e könnyebbülnöm a pillanatnyi csend hallatán. Azt hittem, kapásból sorolni fogja nekem a kérdéseket és nem áll le, amíg mindenre választ nem kap.
- Rend? Valami olyasmi - mosolygok, de inkább begyakorolt módon, nem szívből. Eddig azt hittem, az a legrosszabb, ha kérdésekkel halmoz el, én pedig gondolkodás nélkül válaszolok neki. Most már tudom, hogy ez lett volna a jobb verzió. A rosszabb, ami most történik. Látom a döbbenetet az arcán és nem tudok, mit kezdeni vele. Csak nézek rá, amíg ő a szobát vizsgálja. Végül csak megszólal.
- Igen, gyerekszoba - bólogatok, miközben a tarkómat dörzsölöm. - A fiamé - erősítem meg a feltételezését a következő szavai után és ekkor már tényleg kezdem magam kínosan érezni. Kivételesen tudom is, hogy miért. Mert a döbbenete azt juttatja eszembe, hogy nem nézte ki belőlem, hogy apa vagyok... ami egyenlő számomra azzal, hogy nem való nekem gyerek... És ezzel máris helyben vagyunk. Vissza abba a bizonyos mókuskerékbe, ahol újra és újra kikötök.
- Az anyjánál van, de jövőhéten talán elhozhatom és... szóval ő az a különleges vendég - jelenik meg most már egy valamivel hihetőbb és valódibb mosoly az arcomon. végül nagyot sóhajtok és rászánom magam, hogy ne a küszöbön ácsorogjak.
- Szóval,  akkor itt nem kell semmit csinálni? Gondolom te az ilyesmihez jobban értesz - beszélek még mindig kicsit hadarva, és próbálok nem az üres kiságyra nézni.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime02.12.13 14:01

Jó, azért értem én, hogy csak viccel és nem gondolja komolyan a dolgot, és csak nem fogok egyik sarokban sem oszló hullákat, vagy mit tudom én mit találni. Így hát el is nevetem végül magam, megrázva a fejem. Heccel csak, de legalább a kezdeti csekélyke idegességem máris eltűnni látszik. Ez azért egészen jó így, haladunk.
- Azért nem fogsz mindent érteni, de idővel sok minden menni fog majd. - mosolyodom el végül, mert hát igenis sok mindent lehet érteni az apróbb jelzésekből, csak oda kell figyelni. Nem olyan bonyolult. Most viszont már tényleg kíváncsi vagyok arra a nem is olyan titkos szobára, amiről már szó volt. Megyek tehát utána és az emlegetett nem aszalt fejek láttán azért már sejteni kezdem, hogy miről is lehet szó, bár akkor sem az az első ötletem, hogy minden bizonnyal van egy fia. Na nem azért, mert elképzelhetetlen, csak hát bennem fel sem merül, hiszen elég fiatal ahhoz, hogy egyszerűen csak fura legyen, főleg az én értékrendem mellett, akinek még csak pasija se volt soha.
- Hát azért remélem, hogy az katonához legalább test is jár. - mosolyodom el most már sokat sejtetően. Kezdem ám már kapiskálni, hogy miről is lehet itt szó, vagy legalábbis hogy mi az, amiről esélyes, hogy nem. Talán ezért van, hogy már nem kezdem el őrült módon sorolni a kérdéseket, hanem egyszerűen csak szétnézek bent, és az első megjegyzésem is talán furán hathat a renddel kapcsolatban. Látom, hogy éppenséggel nincs elragadtatva a reakciómtól ezért végül csak megejtek egy újabb apró mosolyt.
- Biztos nagyon aranyos fiad van, mennyi idős? - az biztos, hogy még elég kicsi, ha egyszer rácsos ágy van, meg pelenkázó, az azért mindenképpen beszorítja a lehetőségeket egy max. 3 éves kor körülre ha jól sejtem. Bár én amennyit tudok a gyerekekről... hiszen még csak kisebb testvérem sincs, tehát simán lehet, hogy tévesek a feltételezéseim.
- És miért nincs...? - amilyen gyorsan előbuktak a szavak olyan gyorsan próbálom visszaszívni, de azt már nem lehet, így csak elharapom a mondatot. Nem rám tartozik, hogy miért nincs itt a fia, vagy az anyja, mert hát nem azt mondta, hogy a feleségem, vagy a párom, vagy mit tudom én, tehát nincsenek együtt. Ez nem lehet valami kellemes, hogy láthatása van a saját fiára. Nem tudom, hogy mi történt, de esélyes, hogy nem is rám tartozik. - Ne haragudj, nem mondtam semmi jó? - aztán már csak bólintok, így persze minden világos, hogy ki lesz az a vendég és akkor tényleg rendesen ki kéne takarítani, meg rendet tenni. Azért végül mégis csak picit beljebb lépek. Nem tudom, hogy mikor volt a hely használatban, de azért lehet hogy ráfér egy porszívózás/felmosás, attól függően, hogy van-e szőnyeg, hiszen a por azért akkor is leszáll, ha az ember nem itt tölti az idejét.
- Azért érdemes lehet kicsit kiszellőztetni, meg letörölni a port, felnyalni a padlót. Bár attól is függ mennyire kicsi a fiad, meg hát azt szokták mondani, hogy bizonyos mennyiségű kosz kell, mert attól fejlődik az immunrendszerük. - igen, sokat olvasok, ezt már kutyatémában is bizonyítottam. Ha más nem, hát elméleti szinten azért tudom a dolgokat, csak épp gyakorlatban nem próbáltam ki a legtöbbet, de majd most.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime02.12.13 18:17

Jack igazi mázlista, hogy Sabrina ennyire megkedvelte. Talán tényleg még én is egy idő után jobban fogom érteni, hogy egy egy ugatás vagy tudom is én mi, mit jelent. De nem most fog nekem rögtönözni egy tanfolyamot. Inkább Hunter szobája felé vesszük az irányt. Bevallom, kissé ideges vagyok, de az okát meg nem tudom mondani. Ezért is beszélek teljesen feleslegesen és valamilyen szinten hadarva.
- Egyelőre még tartozik hozzájuk test is. Nem tudom, meddig - teszem még hozzá, ahogy megállunk az ajtó előtt. Fogalmam sincs, mikor jön el az az időszak, amikor Hunter majd játékkatonákkal játszik, de fogadok, hogy hamar megfosztja a fejet a testüktől. Én pedig majd jó apa módjára veszek neki másikat.
Most viszont minimális hezitálás után kitárom az ajtót és próbálom leolvasni a meglepett arcáról, hogy mi járhat a fejében. Nem mintha képes lennék olvasni róla. Az viszont kimondottan még idegesebbé tesz, hogy nem halmoz el kérdésekkel, mint ahogy vártam. Nem igazán tudom, mi jár a fejében, azt viszont igen, hogy az enyém belefog a szokásos szövegbe. Próbálok nem törődni vele. Szerencsére amikor csak megérkezik egy-egy kérdés, már könnyebb kizárni mást.
- Már nagyfiú. Nemsoká' fél éves - mondom nagyon is büszkén, mosolyogva. Amíg nem gondolok bele a részletekbe, hogy nincs velem, hogy alig látom, hogy minden igyekezetem ellenére nem vagyok jó apa, addig nincs baj. Addig képes vagyok mosolyogni és nagy büszkén mesélni róla. Kis híja, hogy nem rohanok a tárcám után, hogy megmutassam a benne pihenő egyetlen képet róla.
Bár talán megtettem volna, ha nem csúszik ki a száján a következő kérdés. Azt hiszem, ez az, amivel nem tudok mit kezdeni. Képtelen vagyok elmondani, hogy mi történt. Aprót bólintok, mikor újra megszólal, és újra idegesen nézek körül a szobában. Valahol válaszolni akarok neki, de végül nem teszem meg. Elég, ha én tudom, hogy mekkora barom voltam, amiért elcsesztem mindent. Nem kell, hogy még ő is úgy nézzen rám, hogy ez újra és újra tudatosuljon bennem. Úgyhogy tényleg hallgatok és próbálok nem túl szerencsétlennek tűnni. Inkább megszólalok és visszatérek arra, amiért itt vagyunk. Takarítás. Biztos, hogy ő jobban ért ehhez, mint én.
- Tudtam én, hogy szakértő vagy - mosolygok, de ez most maximálisan megjátszott. Közben egész végig dörzsölgetem a tarkóm. Talán mégsem volt olyan jó ötlet ide is bejönni. De most már késő.
- Szóval akkor szellőztetés... - kezdem ismételni a szavait és megyek is beljebb, hogy kinyissam az ablakot. Közben azon agyalok, hogy felmosó meg porszívó hol a fenébe van itt. Egyáltalán van? Kellene lennie... talán...
- Fogalmam sincs, hol találunk porszívót és ilyesmit - vallom be végül, ahogy újra felé fordulok. Ha rajtam múlik, feltúrom az egész házat, aztán majd meglesz. De talán neki van ötlete. Lehet, hogy nekem is említett valamit Roxy, de nem tehetek róla, a gondolataimat továbbra is az az egy kérdés tölti ki, amit feltett és én nem válaszoltam.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime02.12.13 20:19

Azt hiszem ez kölcsönös, hiszen én is nagyon megkedveltem a kutyust. Nem is tudom, hogy lehetne-e egyáltalán nem szeretni. Aki képes erre az... az nagyon fura ember, hiszen iszonyatosan édes egy dög. Főleg hogy még most is ennyire akarja a figyelmemet. Bár persze a kaja rá is hat, mint ahogy minden állatra, de ez nem zavar, tudom én, hogy mi hogyan működik, nem leszek féltékeny a tápjára, főleg mert nekem is van dolgom és így legalább hagy egy kicsit elszakadni, hogy befelé induljunk megnézni a nem túl titkos szobát. Az újabb válasz már végképp megerősít az eddigi sejtésemben. Csak nem ő az, aki leszadizza a játékfigurákat és letépkedi a fejüket... legalábbis nagyon remélem, hogy ilyesmire nem derül majd fény. Egyelőre viszont tényleg nincs sok kérdésem, csak néhány egy idő múlva, amikor már sikerült feldolgoznom a hallott információkat, vagyis inkább a látottakat.
- Nagyfiú... fél évesen? - nevetem el magam, hiszen azért bőven van még hova nőnie, de az határozottan tetszik, hogy ilyen büszkén beszél róla mosolyogva, legalábbis az elején. - Biztosan nagyon szereted. - eresztek meg én is egy mosoly, de aztán persze, hogy kicsúszik egy kérdés a számon, vagy legalábbis egy része. Akármennyire próbálom lenyelni, visszaszívni már nem lehet és érezhetően megfagy a levegő is körülöttünk. Nem igazán örülök neki, ami azt hiszem teljesen érthető. Tényleg figyelhettem volna jobban, hogy ne mondjam ki. Inkább hagyom is, elnézést kérek és figyelek a szobára. Az most a lényeges és a kényelmetlen helyzetet talán oldani tudja. Nem akarok én belemászni semmibe, főleg hogy az ilyesmi tuti, hogy kellemetlen és fájdalmas pont mindenkinek. Nem akarok megbántani egy újdonsült ismerőst, aki még határozottan kedvelhető is.
- Ha szakértő nem is, de hellyel-közzel azért értek hozzá valamicskét. - eresztek meg egy mosolyt, hiszen az alapokról van fogalmam, ha nem is sok, meg nem is én csinálom ezt általában otthon, de láttam már nem egyszer, amikor a bejárónőnk takarított. És persze a saját szobámban szoktam ám rendet tenni. Kicsit beljebb lépdelek, amíg ő ablakot nyit, hogy felmérjem mennyire van por. Azért annyira nem vészes, nem hiszem, hogy olyan régen ment el innen, aki eddig itt lakott.
- Hát ha te nem tudod, akkor ez nehézkes lesz, de akkor megkeressük. Van esetleg pince? Vagy... valami nagy szekrény, aminek az aljában lehet, vagy... kamra? - adok tippeket, mert hát nem akarom én feltúrni a lakást, annyira azért nem mozgok itt otthonosan. Nem félek már attól, hogy valami olyasmibe sikerül ütközni, amitől kiakadhatok, viszont azért biztos van olyan, amit nem akarok megnézni feltétlenül, meg neki is esetleg kényelmetlen lenne. De azért tippeket adhatok.
- Meg esetleg kéne egy portörlő, vagy egy rongy, meg tisztítószer... az hátha van mondjuk a csap alatt, vagy a konyhában valahol. Megnézem. - libbenek el kifelé, persze ha válaszolt, vagy ha mondott valamit, ami még fontos lehet. Bár ez utóbbi lehet a kamrában, ha van olyan. Fene tudja, csak megtaláljuk a dolgokat, ha nagyon keressük ugye?
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime02.12.13 21:00

Még most sem tudom eldönteni, hogy jó ötlet volt-e megmutatni neki Hunter szobáját. Eleinte ideges vagyok. Főleg akkor, amikor nem azt a reakciót kapom, amire számítok. Meg tudnék birkózni a kérdésekkel, de alig szólal meg. Tényleg feszült vagyok, de meglepően hamar mosolyra húzódik a szám. Hát lehet a fiamról nem mosolyogva és büszkén beszélni? Persze, hogy nem!
- Még szép, hogy az! - jelentem ki és ha lehet, még jobban kihúzom magam. Tényleg nem sokon múlik, hogy mutassak róla fényképet, de arra ráérek később is.
- Persze, hogy szeretem... ő a mindenem, és... - inkább megrázom a fejem és elharapom a mondat végét. Amúgy sem tudom, hogy folytatódna pontosan. A vigyorom persze szerintem eleget elárul. Újra képes lennék pont úgy áradozni róla, mint eleinte. Arról viszont képtelen vagyok beszélni, hogy mi történt és miért nincs itt velem az anyjával együtt. Hogy is fogalmazhatnám meg anélkül, hogy én lennék a rossz és még nagyobb baromnak érezném magam? Sehogy. Hacsak nem hagyok fel az igazsággal és hazudok. Azt pedig nem akarok. Úgyhogy marad a hallgatás és az apró bólintás, amikor újra megszólal és így nem kötelez válaszolásra. A takarítás már valamivel jobb téma. Na nem mintha arról órákon át tudnék beszélni.
- Biztos, hogy jobban értesz hozzá, mint én - mondom gondolkodás nélkül és csak azért, hogy ne álljak ott, mint egy rakás szerencsétlenség, megindulok az ablak felé. Végül is arról volt szó, hogy nem árt egy kis szellőztetés.
- Van egy nagy kamra... és pince. De oda soha nem jártunk le. Nincs valami jó állapotban a lépcső - beszélek kellő gondolkozás után. Tényleg fogalmam sincs, hol találunk ilyesmit, hogy porszívó. Akkor viszont egészen felderül az arcom, amikor tisztítószereket említ.
- Azok tudom, hol vannak! - és már mutatok is a konyha felé. Persze magától is erre tippel, ezért nem is tartom vissza, amikor elindul, de azért után indulok.
- Nem olyan régen tettem rá zárat Hunter miatt. Kissé előregondolkodtunk... - mosolyodok el és félúton megelőzöm, hogy a kezébe tudjam nyomni a kis kulcsot. Jobb megoldás ez, mint holmi gyerekzár vagy fene se tudja.
Amint a kezébe adom a kulcsot, minden más előtt rászánom magam, hogy végre feltakarítsam az üvegszilánkokat. Ezúttal még a nagyobb darabokat sem kézzel szedem fel, így megúszom a további sérüléseket. Közben pedig beszélni kezdek.
- Tudod... amit kérdeztél... én csesztem el mindent. Nem akartam, de így alakult. A sokadik húzásom volt és megunta. Vitte a fiamat is. Jól akarom csinálni ezt az egészet és mégsem megy - mondom szinte alig hallhatóan, de utána elhallgatok. Jobban érzem magam, amiért kimondtam? Talán. Egy kicsit. Nem mintha tanácsot várnék tőle vagy bármi. Csak elmondtam és kész.
- De legalább Huntert láthatom és nálam lehet most már. Ez a lényeg - erőltetek magamra egy mosolyt, ahogy az üvegszilánkokat a kukába dobom. Gondolom, akkor most kellene megkeresni a porszívót, majd valami rongyot portörlésnek.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime03.12.13 10:47

Fel se merül bennem, hogy az lenne a jobb, ha sokat kérdeznék hirtelen, mert hát sok esetben a kérdések csak még több kérdést szülnek és azokból azért gyakran lesz kényelmetlen helyzet, mint ahogy erre már sikerült előző nap is ráhibáznom néhányszor és minden bizonnyal menni fog még ez a későbbiekben is. Ezért nem csoda talán, ha valamelyest visszafogom magam kérdés ügyileg. Azt viszont tényleg jó látni milyen büszke a fiára és milyen szeretettel beszél róla. Azért az tényleg jó dolog.
- Ez látszik egyértelműen. - mosolyodom el, hiszen egyértelmű csak a mosolyából és a büszke beszédből, viszont ahogy már említettem a kérdéseket... sikerül belenyúlnom hamar egy olyan témába, ami nem kifejezetten tűnik jónak. Egyből be is fagy a beszélgetés egy pillanatra én pedig inkább hamar visszakozom, hogy nem akartam ám én ezt úgy istenigazából kimondani, tényleg csak kicsúszott véletlenül. Inkább térjünk rá a takarításra, nem akarom én elvenni senki kedvét és láthatóan ezzel nagyon is sikerült. Szóval megpróbálom az agyam a takarításra hangolni, és első körben kelleni fog az a szellőztetés, aztán persze tisztítószerek, meg porszívó, bár nagyban megnehezíti a dolgunkat, ha sejtelme sincs arról, hogy mit hol találunk meg, de azért próbálkozni kell.
- Akkor érdemes megnézni a kamrát, vagy valami nagyobb szekrény alja, csak van valahol porszívó. - az azért tényleg kéne a rendes takarításhoz, legalábbis a gyerekszobában, hiszen a többi helyen előbb még a káoszt kell majd felszámolni, de minden bizonnyal az is sikerülni fog, csak idő kell hozzá, meg persze nem ártana egy viszonylagos helyismeret sem Dave-től, ami egyelőre nincs meg teljesen, a szükséges holmik hiányát tekintve legalábbis tuti.
- Szóval Hunter, szép neve van. - derül ki közben ez is, a kulcsot pedig szépen átveszem és ha már ezt tudja, akkor nem kell nagyon keresgélni a szekrények között, no meg azt kell csak kiszúrnom, amin láthatóan zár van. Amíg ő takarít, addig én szépen kinyitom a szekrényt leguggolva elé és igyekszem eldönteni, hogy mi jöhet nekünk most jól. Kelleni fog valami törlőrongy is, meg valami spriccelős izé innen. Épp olvasgatni kezdeném a leírásokat, mert hát azért annyira én se értek hozzá ám, de mindenre rá szokták írni, hogy mire való, amikor elkezd beszélni. Oldalra pillantok és hirtelen tényleg nem is tudom, hogy mit mondjak, főleg mert nem ismerem a részleteket úgy igazán.
- Öhm... hát az a fontos, ha jól akarod csinálni azt hiszem. Csak rá kell jönnöd, hogy miért nem megy, és talán ha ez meg van, akkor már könnyebb lesz. - megeresztek egy kósza mosolyt. Egész jól tudom ám a pszichodumákat, hiszen hetente járok dokihoz. Úgy azért egészen könnyű, meg hát már nekem is nem egyszer elmondtak ilyesmit. Ha nagyon akarom, hogy ne gyújtogassak, akkor majd menni fog... jah, eddig úgy tűnt, hogy tényleg hatásos. Meg ha nagyon akarom, akkor majd fogok emlékezni. Igazából az egész egy nagy kamu!
- És lehet, hogy idővel megbékél, ha látja, hogy próbálkozol, vagy nem is tudom. - célzok itt arra a valakire, aki a fia anyukája. Végülis miért ne lehetne erre esély. Az én szüleim is összekapnak időnként, de mégis csak együtt vannak már elég régóta... na persze nem tudok ám én semmiről, ami a háttérben zajlik, így igazán könnyű idilli családot elképzelni magamnak.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime03.12.13 16:52

Nem tudom, miért nem akartam a fiamról beszélni eddig. Túlzottan tartottam a reakciótól, a kérdésektől. Mint kiderül, a hallgatása rosszabb a kérdésözönnél. De szerencsére nem tart az egész annyi ideig, hogy elviselhetetlenül kínos lehessen. Hamar hozom a büszke apuka szerepét, pont úgy, ahogy régen is tettem és egészen addig megfeledkezek arról, hogy milyen szerencsétlenül alakultak a dolgok, amíg nyíltan rá nem kérdez, hogy mi történt. Mennyivel egyszerűbb lett volna továbbra is Hunterről áradozni! A feltett kérdésre viszont nem tudok válaszolni. Nem mintha elvárná. Nekem mégis továbbra is ott motoszkál az agyamban. Talán elmondom majd neki. Talán nem. Most viszont az a biztos, hogy belépek a szobába és kinyitom az ablakot, hogy meglegyen az a bizonyos szellőztetés. Jobb a takarítással foglalkozni. Az elhatározás viszont, hogy ma rendet csinálok ő pedig besegít, még nem jelenti azt, hogy tudom is, mit, hol kell keresni. Nem habozok ezt bevallani neki. Csak tippjeim vannak... az is inkább arra vonatkozik, hogy hol nem lehet.
- Meglesz. Megkeressük. Megkeresem - beszélek és próbálom nem mutatni, hogy még mindig ott motoszkál az előző kérdése a fejemben. Igyekszem minél hamarabb kiverni a dolgot a fejemből. A porszívó most fontosabb. Azt kell előkeríteni. De előtte letudhatjuk, aminek tudom a helyét. Mint a tisztítószerek.
- Igen, Hunter - mosolyodok el, azon az idióta módon, ahogy csak a büszke apukák tudnak. - Én választottam neki - jelentem ki pont olyan büszkén, ahogy eddig beszéltem róla, és észre sem veszem, hogy milyen furcsán viselkedek, magamhoz képest. De a fenébe is, nem tehetek róla! Imádom a fiamat... akkor is, ha még bele kell tanulnom az apaszerepbe. Jövőhéten újra gyakorolhatom.
Most viszont csak leveszem a többi kulcs közül azt, ami a tisztítószerekkel teli szekrényt nyitja és odanyomom Sabrina kezébe. Amíg ő a lakattal és a sok flakonnal foglalkozik, én eltüntetem az útból az üvegdarabokat. Az én kezem már nem vérzik, de ez nem jelenti azt, hogy újra meg akarom magam vágni. Úgyhogy minden egyes szilánk a kukában végzi. De amíg ez megtörténik, akarva-akaratlanul is beszélni kezdek. Kénytelen vagyok megtenni, hiszen nem bírom kiverni a kérdését a fejemből.
- Honnan szedsz te ilyen profi szövegeket? - kérdezek vissza kapásból, miután az utolsó szó is elhagyja a száját. Nem kell nagy észnek lenni ahhoz, hogy feltűnjön, ilyesmit a dokik mondanak. Nem egyszer hallottam én is hasonlót gyerekként az agyturkászoktól.
- Azt hiszem... már azzal is megelégszek, hogyha Hunter nálam lehet - vallom be és csak ezután tudatosul bennem, hogy most először mondtam ki hangosan, hogy Roxyt nem valószínű, hogy visszakapom. Akarom, valahol mélyen, de a fiam fontosabb. Hozzá ragaszkodok. A többi majd alakul.
- Megyek, megnézem a kamrát, addig... nem tudom - beszélek és rábízom, hogy amíg én feltúrom azt a helységet, ő mit csinál. Két perc sem telik bele és már nagy büszke mosollyal emelem magasba a kisebb fajta porszívót és viszem oda hozzá. Nem olyan könnyű volt kihalászni a többi kacat közül, időközben még egy polcot is sikerült leszakítani, de a lényeg, hogy a porszívó megvan.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime03.12.13 20:27

Nem akarom én igazán faggatni, talán azért is nem jön hirtelen olyan nagyon sok kérdés, mert ettől akarom megóvni őt, meg hát kicsit meg is döbbenek, hogy olyan sok minden legyen most a fejemben, amit rázúdítsak. Majd talán később még eszembe jut valami, de egyelőre rossz irányba sikerül evezni kérdések terén, amit gyorsan megpróbálok inkább visszaszívni, vagy lezárni, hogy ne legyen kényelmetlen a helyzet. Foglalkozzunk szépen a takarítással, úgy a tuti.
- Abban biztos vagyok, annyira csak nem lehet elrejteni egy porszívót. - mosolyodom el, hiszen azért az egy viszonylag nagy tárgy, csak nem tüntethető el teljesen, mint mondjuk valami apróság. Én mondjuk akkor is csak tippeket mondhatok, hogy én hova tenném, de az már az ő dolga, hogy feltúrja a lakást, mert hát az nekem nem lenne való. Nem ismerjük egymást még annyira, hogy esetleg véletlenül belenyúljak valamibe, amibe nem kéne. Közben a gyerkőc neve is kiderül, ami határozottan tetszik is nekem.
- Olyan különleges, jó döntés volt. - nem tudom levakarni a mosolyt az arcomról, hiszen jó dolog, hogy ilyen örömmel beszél a fiáról, akkor is, ha közben azért valami kellemetlenség is van ebben a helyzetben, hiszen még sincs itt valami miatt, mint ahogy az anyukája sem. Azért ez rossz lehet, neki is, no meg persze a gyerkőcnek is, hogy nincs meg mindkét szülője rendesen. A kulcsot veszem át inkább, hogy ne ilyesmin agyaljak, hanem szépen a tisztítószerekre koncentráljak. Azok hamar meglesznek és már csak ki kell válogatni a jót közülük. Amikor végül megint megszólal oldalra pillantok és valahogy automatikusan csusszan ki az általam már olyan sokszor hallott duma. Tudom én, hogy egy én korabeli lánynak nem kellene ilyesmiket mondani, de ha egyszer már annyiszor hallottam. Zavartan elmosolyodom a kérdése hallatán, és miután kivettem egy spriccelős bútortisztítót, meg egy másikat, a sima felületekre, szépen lepakolom az asztalra.
- Sokszor hallok ilyesmiket a dokimtól, az épp aktuálistól. De nem vagyok futóbolond, csak... - finoman megrántom a vállam és egy picit elhúzom a számat is. Igen, eljutottunk az én kellemetlenebb témámhoz is. Nem szoktam én azzal nyitni senkinél hogy hetente járok pszichológushoz, mert hát nem érzem magam betegnek, hogy dokira lenne szükségem, de mégis csak valahol az vagyok, hiszen imádom a tüzet és közben finoman szólva is hiányos a memóriám.
- Értem én és az is valami. Biztos jó dolog lesz a fiaddal lenni. Mennyi időt tölthet veled? - pocsék dolog, hogy más engedélyére van szükség, hogy lássa a saját fiát. Nem kellemes így élni, ebben teljesen biztos vagyok, bár ahogy értem jó ideig nem látta, ahhoz képes az is jó, hogy most végre egy kis lehetősége adódik rá.
- Esetleg valami rongyot is keríthetnél a portörléshez. - bólintok egy aprót, és fel is nyalábolom a tisztítószereket, hogy közben szépen a gyerekszoba felé orientálódjak. A porszívózás amúgy is egy fős tevékenység, de addig ha van rongy neki lehet állni a portörlésnek, sőt a legjobb szisztematikusan haladva lenne, hogy ahol már a földre hullott a por, ott lehet szépen felszívni.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime03.12.13 20:56

Elég hamar tudatosul bennem, hogy fogalmam sincs, hol találunk porszívót. Van valahol, abban biztos vagyok, csak a pontos helyet nem tudom. De megkeresem. Ahogy ő mondja, annyira azért nem lehet nehéz rábukkanni. Tényleg elég nagy, a ház pedig nem egy óriása palota, ezer meg egy titkos szobával, ahol el lehet rejteni a porszívót. Előtte viszont pár szó, most már újra mosolyogva, Hunterről. Nem bírom megállni, hogy ne beszéljek róla. Csak eleinte volt nehéz, amíg rá nem szántam magam, hogy mondjam el, van egy fiam. Most már sokkal könnyebb és nem kell arra figyelnem, hogy mi csúszik ki a számon, ami árulkodhat.
- Ő is különleges. Különlegesen sokat sír és csak éjszaka. Soha nem hagyott minket aludni. Már csukott szemmel botorkáltunk végig a fal mentén a sokadik alkalom után az éjszaka közepén - mesélem mosolyogva, majd alig láthatóan megrázom a fejem. Talán nem kellene ebben az egészben elmerülni. Nem lenne jó. Mert ha jó emlékek jönnek, akkor rosszak is fognak idővel. Úgyhogy inkább az üvegszilánkok eltüntetésével foglalkozok. De csak kicsúszik a válaszom a nem olyan régen feltett kérdésére, amire annyira nem akartam felelni. Utána persze kapok az alkalmon és visszakérdezek, amint van lehetőségem.
- Nem is tűnsz annak - nyugtatom meg mosolyogva, majd egy pillanat gondolkodás után újra megszólalok. - Sokat nem ér a dokik dumája. Évekig rángattak engem is, még gyerekként. Nem segített - mondom nagyon is meggyőzötten, majd hamar más felé irányul a figyelmem. Hunter. Térjünk vissza hozzá.
- Fogalmam sincs. Remélem legalább a hétvégét... de nem tudom... - mondom kissé bizonytalanul és nem akarom hozzátenni, hogy még mindig ott van arra a lehetőség, hogy Roxy meggondolja magát. Rossz napja lesz, túl sokat gondolkozik és rájön, hogy mégsem bízik bennem ennyire... bármi lehet. De ezzel egyelőre próbálok nem törődni és elhallgatni. Amíg nem mondom ki hangosan és nem vagyok hajlandó elfogadni, addig nem lehet valóság belőle, nem igaz?
További gondolkodás helyett megindulok a kamra felé, hogy tegyek egy próbát, hátha ott találom a porszívót. Belevetem magam a kutatásba, amikor meghallom még azt az egy mondatot.
- Meglesz - kiabálom ki, miközben úgy ügyeskedek, hogyha már sikerült leszakítani a polcot egy jó mozdulattal, legalább ne essen minden a fejemre. Egy perc múlva sérülések nélkül, a porszívóval lépek ki és csukom be lábbal az ajtót.
A fejem fölé emelem a gépet és úgy indulok meg a gyerekszoba felé. Puszta megérzés, hogy ott találom majd. Már pár lépés távolságból hallom, hogy arra van. Az ajtóban megállva leteszem a porszívót és kissé bizonytalanul állok ott, miközben figyelem, hogy mihez kezdett.
- Elfelejtettem a portörlőt - jelentem be és már megyek is, hogy kerítsek egyet. Ezt már tudom, hol keressem, úgyhogy hamar megvan. Egy darab régi ruhával térek vissza.
- Szóval... mit csináljak? Most te vagy a főnök - húzom mosolyra a szám és széttárom a karom. Bármilyen hajlandó vagyok. Azzal segítek, amivel tudok. Rá bízom, hogy eldöntse, hogy is haladnánk a legjobban.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime04.12.13 13:24

Nem zavar, hogy a fiáról beszél, sőt tetszik is, hogy ilyen lelkes. Biztosan rólam is így beszéltek kiskoromban a szüleim, vagy legalábbis nagyon remélem, hogy így van. Még jó, hogy nem tudok róla, hogy egyébként téves a dolog, mert azok akiket a szüleimnek hiszek ziher, hogy nem mondtak rólam semmit kiskoromban, hiszen akkor nem is ismertek, vagy legalábbis személyesen biztosan nem. Apu révén lehet, hogy hallottak már akkor is rólam, a fene tudja, hogy ez az egész elrablósdi mikor és hogyan pattant ki valakinek a fejéből.
- Azt hiszem ez a legtöbb kisbabára jellemző lehet, de attól még tuti, hogy különleges gyerek. - mosolyodom el. Főleg az első hetek, hónapok, ha jól sejtem az senkinek sem egyszerű. De látom ám én, ahogy megrázza a fejét és nem akarok én gondot okozni, vagy emlékeket ébreszteni, amik miatt rosszul érezheti magát. Persze idővel valahogy meg kell tanulni a jót kihámozni, de gondolom ha most még friss az eset, akkor még koránt sem egyszerű. És ki tudja, talán valamikor rendbe jöhet az élete, és akkor könnyebb lesz visszagondolni a jó dolgokra, a rosszakat meg elfelejteni. Az már kellemetlenebb, amikor rám terelődik a szó, meg a kis bajomról, bár abba szerencsére nem is megyünk bele részletesen. Valahogy mégis úgy érzem, hogy ennél illene többet mondanom, ha már ő is megtette.
- Akkor jó, csak tudod van ez a... tűz dolog, amit te is tapasztaltál, és főként e miatt járok dokihoz. Meg... - mégis elharapom először a mondatot, talán az erősít meg egy kicsit, hogy ő is járt orvoshoz, bár vajon miért? Nem tudom, hogy erre jó lenne-e megint rákérdezni, de végül csak visszafogom magam és nem teszem. Már így is sikerült kényelmetlen helyzetet kialakítani az előbb, most nem akarok újra. - Szóval az van, hogy kiskoromban majdnem bent égtem a házunkban és azért van ez a tűz izé is, meg... nem igazán emlékszem semmire az előttről. - rántom meg végül picit a vállam, mintha nem lenne valami nagy cucc, hogy tíz éves korom előtt minden homályos. Csak néha egy-egy álom és fura emlék, amiknek viszont totál semmi értelmük sincs. Az egész olyan zavaros, hogy néha tényleg úgy vagyok vele, jobb lenne hagyni a fenébe az egészet.
- Az jól hangzik, biztos rendesen le fog majd fárasztani. - eresztek meg egy nem túl erőteljes mosolyt végül, amikor újfent a gyerkőcre terelődik a szó. Ez azért könnyebb téma, de még egyszerűbb a takarításra koncentrálni, szóval amíg ő elmegy a porszívót felkutatni, én szépen visszamegyek a gyerekszobába fellelt cuccokkal együtt és ott nézelődve várom be. Igazán szép a fal is, meg minden, biztos jó lehet... vagy inkább lehetett volna itt felnőni.
- Na látod meg lett! - mosolyodom el, és még picit várok, amíg újra előkerül a portörlővel. Aztán kicsit bizonytalanul állok meg, hiszen nem vagyok én annyira otthon a témában és egyáltalán nem vagyok az a főnök típus. Egy pillanatig körbekémlelek újra, majd végülis a hozott flakonokra nézek.
- Azt hiszem az a célszerű, ha előbb a port töröljük le, mert ugye lehullik és akkor utána kell porszívózni. Szóval mondjuk te kezded a bútortisztítóval, én meg a többit. Csak fontos, hogy fentről lefelé haladjunk. - magyarázom azt, amit nagyjából logikusnak gondolok, bár nem túl határozott a hangom, hiszen annyira nem vagyok ám otthon a témában, mint amennyire azt ő hiszi rólam. Mindenesetre egy rongyot magamhoz ragadok, és az egyik spriccelős üveget is, és mondjuk a nem fa alapú kisebb apróságoknak esek neki, amik a polcokon vannak, vagy ilyesmi. Szépen be van rendezve a szoba, van itt mit letakarítani. - szépek a falak, ez festve van? - pillantok a felhőkre, és szólalok meg közben, hiszen na, azért ne csináljuk néma csendben az egészet, az úgy rémesen uncsi lenne.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime04.12.13 14:22

Még szép, hogy különleges Hunter. Bár valamilyen szinten örülnék neki, ha csak átlagos lenne. Legalábbis olyan szinten, hogy pont úgy működne minden majd a fejében, mint bárki máséban. Ha ilyesmit nem örökölt volna tőlem és csak... átlagos lenne. Elég, ha nekem ő különleges. Az viszont úgysem most fog kiderülni, hogy mi a helyzet. Éveket kell még várni rá, ha jól gondolom. Most inkább a takarítás van a nyakunkon. Előkerítem majd a porszívót is, de előtte az üvegszilánkokat tüntetem el, amíg Sabrina a zárral bajlódik. Közben persze akaratlanul is beszélni kezdek. Mindenre számítok, de arra nem, amit ezzel elindítok. Eszemben sincs elítélni vagy őrültnek nézni azért, mert dokihoz jár. Egyetlen kérdés merül csak fel bennem, amit szinte azonnal fel is teszem.
- Önszántadból jársz, vagy... azt mondták, hogy menni kell és kész? - kérdezem, mert számomra ez a legfontosabb. Tudom, mi a különbség akkor, hogyha kényszerítik az embert és, ha magától dönt így. Lehet, hogy ő inkább arra számított, hogy kérdésekkel halmozom el és faggatózni kezdek, de mivel erről elég egyértelmű, hogy nem szívesen beszél, nem követelek részleteket. Amúgy sem lenne jogom hozzá.
Nem tudom, hogy csináljuk, de idővel újra Hunternél kötünk ki. Nem mintha bánnám. Ha beszélni kell, hát róla tudok. Persze most figyelek, hogy azért ne vigyem túlzásba. Ezért is van az, hogy csak bólintok a szavaira. Biztos, hogy sokkal, de sokkal fáradtabb leszek, ha velem lesz Hunter, de nem bánom. Egyáltalán nem. Inkább a fáradtság, mint az a pokol, amikor minden este azon agyalok, hogy vajon jól van-e. Nem-e beteg vagy épp a szokásosnál is nyűgösebb.
Most viszont inkább a porszívót kerítem elé, hogyha eljön végre a hétvége és ő itt lesz velem, minden rendben legyen. Már nem hitegetem magam olyasmivel, hogy ha Roxy majd azt látja, milyen rend van itt, akkor meggondolja magát és visszaköltözik. Csakis Hunter az ok, aki miatt rászántam magam a takarításra. Na meg részben azért jól jön a segítség is. Így nincs az, hogy félúton feladom vagy máskorra teszem.
Egy perc múlva már a porszívó landol a gyerekszobában, én pedig még egy pillanatra eltűnök, amíg valami törlőrongyot kerítek. Utána már ott állok újra az ajtóban tettre készen. Teljesen rábízom magam. Azt csinálom majd, amit ő mond.
- Fentről lefelé... - ismétlem egy bólintás kíséretében, majd hozzá is fogok. Én meglennék csendben is, de tény, hogyha beszélgetünk közben, úgy jobban haladunk. Tudtam, hogy jön majd egy újabb kérdés, ezért kivárom és csak halványan elmosolyodok, miközben egy percre sem hagyom abba a törölgetést.
- Igen. Festve. Amolyan tökéletes gyerekszobát akartam a fiamnak - magyarázom, majd kis szünet múlva újra megszólalok, ugyanezt folytatva. - Nem mintha ezen múlna egy jó gyerekkor. Nálam a lakókocsi egyik vége volt a szobám, de... azért a nagy szoba és a felhők jobbak - mosolyodok el és egy pillanatra csak megállok, hogy megnézzem a felhőket. Emlékszem, jól megszenvedtem velük, mire sikerült úgy festeni, hogy legalább részben valósághű legyen. Ez volt az első alkalom, hogy ecsetet fogtam a kezemben. Ahhoz képest, nem olyan katasztrofális az eredmény.
Már majdnem épp kicsúszna a számon most nekem egy kérdés, amikkor meggondolom magam. Megfogadtam magamban, hogy nem faggatom a dokival kapcsolatban. Úgyhogy csak szóra nyitom a szám, de be is csukom.
- Na várj egy percet - kérem és futva tűnök el a szeme elől. Egy pillanat múlva felhangzik a zene. Egy régi rock klasszikus. Neki valószínűleg ismeretlen - bár ki tudja? -, a lényeg, hogy elég jó ahhoz, hogy akár ő is megszeresse. De takarítani biztos lehet, hogyha ez szól a háttérben.
Na jó, háttérben? Feljebb tekerem a hangerőt és elmosolyodok. Halkan énekelgetve indulok vissza, majd kérdő tekintettel nézek rá, hogy mit szól az ötlethez. Ha csak egy apró mosolyt vagy bólintást kapok, már lépek is újra be és folytatom a törölgetést ott, ahol abbahagytam.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime04.12.13 15:35

Oh hát fel sem merül bennem, hogy az nem is feltétlenül jó, ha különleges. Én csak úgy általában gondolok erre, mert hát minden szülőnek különleges a saját gyereke. Egyszer, ha nekem is lesz, akkor én legalábbis biztosan így fogom gondolni, de az azért még nagyon odébb van. Mindenesetre sikerül mindent megoldani a konyhában, és még egy kicsit rám is terelődik a szó, ami azért már egy fokkal nehezebb téma, mert hát nem valami kellemes közölni egy új ismerőssel, hogy éppenséggel dilidokihoz járok. Nem akarom hogy azt higgye, nem vagyok teljesen beszámítható. Most talán én lepődöm meg kicsit, hogy nem kezdenek el záporozni a kérdések, hanem csak egy érkezik.
- Nem is tudom... azért nem jó látni, amikor anya totál ki van bukva, mert majdnem magamra gyújtom a fészert... jó lenne ezen változtatni, meg emlékezni, csak hát nem tudom, hogy van-e értelme egyáltalán az egésznek. - rántom meg picit a vállam elhúzva a számat. Arról már nem is beszélve, hogy egy picit félek is attól, hogy vajon mi lehet a fejemben, amit az elmém úgy el akar zárni előlem. Mert hát valami van és kétlem, hogy valami olyasmi, hogy egyszer eltűnt a kedvenc babám, ennyi miatt csak nem zár ki a fejed minden régi emléket. És mi van, ha igazából nem is akarom tudni, hogy mik a régi emlékek? A fene tudja, egyik nap igen, másnap nem, folyamatosan változik. Talán jó lenne, ha valamit elérne ez az új doki, de ha eddig senkinek se sikerült, akkor miért pont neki menne?
De most inkább a takarításra figyelek, mármint hogy átvigyek mindent Hunter szobájába és persze bevárjam Dave-et is, amíg ő is utolér a porszívóval. Akkor jöhet a menet és mondjuk nekiállni a dolgoknak, bár én nem vagyok ám ebben annyira profi, mint aminek néz. Valamennyit értek hozzá, de nem olyan mélységeiben, ahogy hiszi. Inkább csak egy alapvető logikám van, hogy érdemes fentről lefelé haladni. Kiadom tehát az utasításokat, vagy inkább tanácsokat, így talán jobb fogalmazni, hiszen nem vagy egy igazi főnök típus. Aztán szépen neki is állunk, amíg azért kérdezgetek, ne ácsorogjunk itt szótlanul, az azért unalmas, meg egy idő után zavarban lennék a csend miatt is.
- Szerintem nagyon szép lett, és... én még csak ne is emlékszem a gyerekszobámra, de egy ilyet elfogadtam volna. - mosolyodom el újra a végén. Azért mondjuk egy lakókocsi se lehetett a legkellemesebb, de erre megint nem akarok direkt rákérdezni, hogy miért élt olyan körülmények között. A gyerekkor mindig nehéz téma és én nem fogok azért ebbe nagyon belemenni, főleg mert én nem tudnék hasonló kérdésekre válaszolni, az tuti biztos. Aztán rápillantok, amikor megint megszólal, és csak bólintok egy aprót, hogy menjen csak. Folytatom szépen és nem sokára már felhangzik egy szám. Annyira nem vagyok otthon régi rock klasszikusok terén, bár azért hallottam már apánál pár számot, de annyira nem ismerem őket. De határozottan tetszik, szóval nincs rossz ízlése.
- Mi ez? Pörgős, jó lehet közben takarítani. - mosolyodom el, csak hogy azért lássa, hogy tetszik is, és rendületlenül folytatom. Szépen haladunk, meg itt eléggé rendben van minden, hogy ne kellejen annyira sokat melózni. És most már a zene sem megy, így annyira még az esetleges beálló csend sem kényelmetlen.
- Ha gondolod átlavírozok a másik szobába, amíg porszívózol itt. - vetem fel az ötletet, amikor a gyerekszoba kész. Így érdemes haladni szépen sztematikusan.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime04.12.13 18:19

Nem a legvidámabb téma dokikról beszélgetni. Szerintem nem csak én szeretném minél hamarabb lezárni ezt a témát. Részben ezért is van az, hogy csak egyetlen kérdést teszek fel neki. Azt viszont már nem bírom megállni, hogy nem reagálja a válaszára. Nem hiszem, hogy sűrűn mondják azt neki, amit én, de nem tehetek róla, kicsúszik a számon.
- Szerintem sokat nem érnek a dokik... addig túrják a múltad, amíg még rosszabbul nem érzed magad és... - félbehagyom a mondatot, amint rájövök, hogy mit is beszélek. Az, hogy nálam így alakult annak is betudható, hogy puszta kényszer volt. Nem biztos, hogy nála is így alakul majd. Úgyhogy gyorsan javítok.
- Legalább nekem egy sem segített - zárom le ennyivel és egy apró, kényszermosollyal. Innentől már jobb, hogyha a takarítással foglalkozunk. Akkor hátha kevesebb ilyen kínos részbe futunk bele. Annak ellenére, hogy fogalmam sincs, mit, hol találok, hamar összeszedek mindent és nekifoghatunk a takarításnak. Ebben persze teljesen rábízom magam. Gondolom, hogy azért ő csak jobban ért ehhez, mint én. Vagy ha nem, akkor is lehet most ő a főnök.
- Ilyet, csak rózsaszín vattacukorfelhőkkel? - kérdezek vissza mosolyogva, miközben már nagyban belevetettük magunkat a portalanításba. Ezután már csak egy percre szüneteltetem az egészet, amíg elszaladok és kapcsolok egy kis zenét. Feltekerem a hangerőt és úgy megyek vissza.
- Alice in Chains - adom meg a banda nevét, majd bólintok. Pont ez volt a célom, hogy jobban menjen a takarítás. Zenével azért csak könnyebb és nem kell állandóan újabb beszédtémán agyalni.
- Nekem jó - mondom, miközben egy újabb, utolsó játékkatonát állítok vissza a helyére. Fogalmam sincs, mennyi idő telik el, miután ő kimegy a szobából. Teljesen belefeledkezek a pakolásba és nagyrészt az emlékekbe. Még a zenét sem igazán figyelem, pedig nem egy kedvencem szól a háttérben. Csak akkor állok meg, amikor már minden tiszta. Fogalmam sincs, ő addig mit művelt a folyosón, esetleg a konyhában, de én minden további nélkül megcélzom a hálószobát. Itt már igyekszem mindent kizárni. Minden gondolatot és emléket. Így könnyebb. Amikor elkészülök, körülnézem. Úgy érzem magam, mintha ezzel mindent eltakarítottam volna, ami hozzá vagy múlthoz kötött. Furcsa, de nem is olyan rossz érzés.
Most pedig ideje visszacipeli a porszívót, a kamrába tenni... és talán még gyorsan a helyére szerelni a leszakadt polcot. Az már csak pár perc.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime04.12.13 21:21

Nem is tudom, hogy mi a legjobb válasz erre, mármint az egész doki kérdésre. Utálom a dokikat igazából, de valahol meg szeretném tudni, hogy mi lesz ennek az egésznek a vége, hogy valaki rájön-e miért van velem az, ami van. Nem tudom, hogy erre mennyi esély van, vagy bármi halvány eshetősége van-e egyáltalán az egésznek. Mégis csak pocsék érzés, hogy jelenlegi korom mértékében az életem több, mint a felére egyáltalán nem is emlékszem.
- Hát nem tudom, de az se a legkellemesebb, hogy nem emlékszem semmire gyerekkoromból és nem tudom, hogy miért. - biggyesztem le egy pillanat a számat. Mert hát így van, ez így is úgyis elég pocsék érzés, és nem tudok mit kezdeni az egész helyzettel. Valahogy, valamitől egyszer jobb lehetne, hogy ne csak álmomban villanjanak be időnként kellemetlen képek, amikkel aztán nem tudok mit kezdeni és csak totál összezavarnak. Persze megértem, hogy neki más a véleménye és nem használtak nála a dokik, de attól még ez esetemben lehet máshogy is. Legalábbis azért remélem, hogy van erre halvány esély. Inkább továbblépünk a takarításra és minden egészen zökkenőmentesen indul, miután már megvannak a szükséges kellékek is. Úgy azért sokkalta könnyebb haladni, ez nem kérdés.
- Igen, valami olyasmi, bár nem is tudom, nem törvényszerű, hogy aki lány az csak rózsaszín, aki meg fiú, csak kék lehet. Az úgy túl sablonos. - eresztek meg egy apró mosolyt. Lehetne mondjuk a szobám lila is, vagy szép élénk piros, bár az gondolom nem valami nyugtató szín egy kisbabának. A fene tudja, majd ha lesz egyszer sajátom, akkor átgondolom, hogy mi lenne a logikus, vagy mi lenne jó neki, meg hát csak lesz akkor már valami férjem is, aki majd segít dönteni ebben igaz? A zene viszont jó, igyekszem megjegyezni a banda nevét is, és innentől tényleg egész gyorsan megy minden. Nem sokára már tovább is libbenek a másik szobába. Ha jó a zene és ha ketten csináljuk, akkor azért sokkal jobban lehet pörögni. Egy fél óra-óra, se perc alatt elröppen, és amíg ő elpakol, addig én is a helyükre teszem a tisztítószereket, a kulcsot pedig egyelőre az asztalra. Majd ő elteszi, és végül jöhet egy kiadós kézmosás is, no meg egy jó nagy pohár víz a csapból, hogy kicsit a letörölt port is leöblítsem a torkomból, mert hát ilyenkor akaratlanul is belélegez az ember egy jó nagy adagot. Elmosolyodom, amikor Dave is megérkezik.
- Na látod, így azért sokkal jobb, és gond nélkül várhatod a fiadat. - nézek körbe kicsit. Szerintem jól teljesítettünk, senkinek egy szava se lehet a rendre és a tisztaságra, amit össze sikerült rittyenteni. Határozottan ügyik vagyunk. Viszont azzal, hogy készen lettünk egy kicsit bizonytalanul állok meg és dőlök neki a konyhapultnak, miután az utolsó korty vizet is felhörpintettem.
- Elköszönök Jacktől is, és akkor ha tényleg nem gond, beugranék majd még hozzá időnként. Elmennénk sétálni, meg ilyenek. - eresztek meg egy apró kis mosolyt, persze egész óvatosan, mert hát a fene tudja, hogy tényleg nem gond-e neki. Ennyire még nem vagyok sajnos biztos magamban. Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy még semennyire sem.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Dave & Sabrina - Nagytakarítás Dave & Sabrina - Nagytakarítás I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Dave & Sabrina - Nagytakarítás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Similar topics

-
» Dave & Sabrina - Utánunk... izé előttünk a tűzözön
» Sabrina Ballard
» Roxy & Dave - I'm trying
» Dave & Aiden - Azt a rohadt...
» Dave és Jenna - Varratszedés

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Egyéb :: Roxy és Dave háza-