welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Botanikus kert - Page 2 Vote_lcapBotanikus kert - Page 2 Voting_barBotanikus kert - Page 2 Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Botanikus kert

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime09.04.13 21:49



Chris & Shay


Kicsit talán megrémültem, mivel a pasas mégis csak egy...gyilkos. Nem szoktam csak úgy ijedezni emberektől meg semmi mástól, de éreztem, hogy nem viccből kezdett el utánam futni. Nyilvánvaló volt, hogy í bizonyítékot akarta, ezt még a hülye is kitalálta volna. Egy félnótás is a képeket akarta volna megszerezni a helyében, nehogy valaki feldobja a zsaruknak. Én sem akarnám a sitten végezni, ha a helyében lennék, de talán inkább az lett volna a legmegfelelőbb, ha ki sem nyírja azt a másik fazont. Akkor nem lenne ez. Nem kéne futnom előle. Nem üldözne. Nem érezném, hogy veszélyben lennék. Nem úgy nézett ki a fickó, mint aki valami kis piti bűnöző.
Még nem volt halálfélelmem vagy ehhez hasonló. Szokták mondani, hogy előbb vagy utóbb meg kell tapasztalni a dolgokat. Na, ez pont nem tartozik a megtapasztalandó dolgok közé! Nem. Semmiféleképpen sem! Mennyivel jobb lett volna, ha otthon bírok maradni a seggemen és nem jöttem volna ide. Talán most otthon szürcsölgetném a kakaómat vagy a teámat...esetleg egy kis vodkát. Ki tudja... De biztos, hogy nem menekülnék egy közveszélyes őrült előle.
Próbáltam olyan gyorsan szedni a lábam, ahogy csak tudtam, de eléggé megnehezítette a dolgomat, hogy szinte alig láttam akármit is. Próbáltam felismerni a velem szembejövő dolgokat, de csak különböző növények voltak. Ezeknek nem ártott, hogy átgázoltam rajtuk. Illetve biztos, de nagyon nem érdekelt. Csak futottam, amerre vitt a lábam. Hallottam, hogy egyre közelebb ért hozzám, de imádkoztam, hogy kiérjek az utcarészre, mielőtt utolér. Már alig kellett volna pár lépés...de gyorsabb volt. Egy laza mozdulattal lerántott a földre, ahol kisebb puffanással landoltam, majd elvette tőlem a gépet, abból pedig kiszedte a memóriakártyát. A szemét kis g.ci?!
Hirtelen el is felejtettem, hogy egy gyilkossal van dolgom, csak az lebegett a szemem előtt, hogy tönkretette azt, ami annyi értéket hordozott magában a számomra.
Miután felrángatott, nem válaszoltam egyből a kérdésére. A fényképezőm összetört darabjait nézegettem. Rosszabb volt, mint új korában... Határozottan rosszabb. Hát én tuti kinyírom ezt az alakot!
Tekintetemet lassan ráemeltem, de még mindig nem szóltam. Aztán valami elpattant. Ahogy szokott. Az eddigi ijedtséget felváltotta a düh és az indulat. Kirántottam karomat a szorításából és szabályosan nekirontottam. Nem érdekelt, hogy a pasas egy hidegvérű gyilkos. Egy cseppet sem foglalkoztatott.
-Te normális vagy?! - kérdeztem emelkedett hangsúllyal, miközben már szinte forrtam a dühtől. Lesz.rtam, hogy ennek akár rossz vége is lehet. - Add vissza, te szemét! - kiborulásom egy kicsit sem csillapodott. A kis rohadék már ilyen rövid idő alatt felhúzott...
-Mit láttam? Jól tudod te azt... - hangom egy csöppet talán emberibben hangzott már, de legszívesebben egy kanál vízben meg tudtam volna
folytani...




A hozzászólást Shannon Davis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 19.04.13 0:43-kor.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime17.04.13 0:52

Nem okozott problémát elkapni a bigét. Fizikailag lassabbak és gyengébbek a férfiaknál, ehhez még tanulmány sem kell, bizonyított tény. Ahogy ez a kis barna is megadta magát a gyorsaságomnak, a készült képek mindenféle ellenőrzés nélküli megsemmisítésén gondolkodtam, az egyik lehetőséget ki is pipálhattam összetörve a gépet, egy problémával kevesebb. Nem törve magam hagytam, hogy kifújhassa magát, én ugyan nem sietek, ő volt az, aki rohanni próbált előlem, de azért a hirtelen kitörése meglepett, nem is számítottam rá, oké, mégis. A nők csak félelmet éreznek, dühöt, vagy valami perverz vonzódást az olyan szar helyzetekben, mint ez is volt.
- Állítsd le magad, kislány! - mielőtt még kikaparhatta volna a szemeimet, elkaptam az előbb eleresztett csuklóját, magamhoz rántva pedig a mellkasomra vontam nekem háttal, hogy ne mocorogjon, de még nem okoztam neki fájdalmat, csak azt akartam, hogy nyughasson. - Mielőtt még hívnád a zsarukat, jobb ha tudod, hogy egyetlen mozdulattal kitörhetem a nyakad. - beszéltem a fülébe egészen közelről, szabad kezem pedig a hasára simult, még inkább magamhoz vonva az nőies testét.
- Ha te is a fickó sorsára akarsz jutni, akkor azt ajánlom, most dönts. Itt. Nincsenek biztonsági kamerák és a te SIM kártyád is biztos helyen van. Meg fogom semmisíteni. Vagy azt akarod, hogy a képek otthon a falamat díszítsék? - nyugodtan kérdeztem tartva őt, reméltem, hogy nem ellenkezett, mert akkor nem egy vagy két lila folttal lesz gazdagabb, de talán pár testrésztől meg is lesz fosztva. Utáltam, ha beleszartak a levesembe. Megroppantottam a nyakam, és mielőtt azt gondolta volna, hogy ez valamiféle perverz játék a részemről, a kezeim csak őt tartva meg sem mozdultak. Nem volt kedvem a testét körbejáratni az ujjaimmal. Egyelőre.
- Szóval lenyugodsz végre, vagy játszod a hisztis tyúkot, te nő?! - ujjaim azért ezeknél a szavaknál az oldalába martak nem túl finoman, jelezve, hogy tényleg itt volt az ideje a gondolkodásnak. - Mióta fényképezel? - tértem át valami másra, hogy inkább ő beszéljen. Már ha akart, amit csak reméltem a további percek alakulásának fényében.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime19.04.13 1:17



Chris & Shay


Miközben éppen dühkitörésemet vezettem le, azon kattogott az agyam, hogy hogyan tudnám visszaszerezni a memóriakártyát. Ó, azt az édes jó memóriakártyát, amin a terhelő bizonyítékként szolgáló képek voltak eltárolva. Csak úgy nem vehetem ki a zsebéből. Még a végén letöri a kezem. Akkor még a másikkal megpróbálhatnám, de több, mint valószínű, hogy az is hasonló sorsra jutna. Azt pedig nem szeretném. Határozottan nem. Leteperni nem tudom, mert széltében és magasságában is nagyjából kétszer akkora a fickó, mint én, én pedig nem vagyok egy izomkolosszus, mint egyes testépítő nők. Az már azért undorító. Talán akkor nem is a szám járna most, hanem a kezem.
Mialatt agyam tovább kattogott, hirtelen megragadta csuklómat és magához szorított. A pillanat tört része alatt történt az egész, ha akartam volna, se lettem volna képes ellenállni. És az még fájt is volna.
Éreztem, hogy egészen közelről löki a szokásos rosszfiús lazán-kitöröm-a-nyakad szöveget. Hasam kissé behúztam a kezét megérezvén...nem esett jól az érintése. Bár, kinek esne jól egy olyan ember érintése, mint ez az alak? Egy gyilkos...
Számat húzva próbáltam úgy helyezkedni, hogy minél messzebbre el tudjak tőle húzódni...kevés sikerrel. F*szért ilyen izmos...
-Ne adj ötleteket, kérlek... - préseltem ki ajkaimon teljesen közömbösen. Ha már hívni akartam volna a zsarukat, akkor már megtettem volna. Előbb szépen még meg kell szereznem a kártyát, aztán a bizonyítékkal besétálok a rendőrségre, ahol a fakabátok már átveszik a dolgot.
-A fickó sorsára jutni? Ugyan, kérlek... Ha meg akarsz ölni, akkor mire vársz még? - hangom azt sugallta, hogy nyugodt vagyok, de belül azért volt bennem egy kis félsz. Valami nagyon nem volt oké a pasas fejében. Én csak egy tök ártatlan lány vagyok, eljöttem fotózni, véletlen megláttam, aztán már fenyegetőzik, hogy megöl... Hát így kell bánni egy hölggyel, basszameg?!
Ahogy nyakát ropogtatta, undor futott végig a testemen. Undor, amiért itt kellett állnom, így egy ilyen alakkal, mint ő. Én miért nem tudok rendes emberekkel összefutni sosem? Az átlagos emberek miért kerülnek el engem jó messziről?
Hangosan felszisszentem, mikor oldalamba mart ujjaival. Határozottan nem volt kellemes érzés, főleg, hogy meglepetésszerűen ért. Reméltem, hogy nem fog látható nyomot hagyni ez a kis incidens rajtam. Nem voltam hozzászokva a sérülésekhez.
Kérdésére, mi szerint mióta fényképezek, csak felvontam szemöldökeimet és lassan hátranéztem rá. Jó kis témaváltás.
-Mióta gyilkolsz? - tettem fel egyszerűen a kérdést. - Ha már így a hobbiknál tartunk...
Próbáltam kibontakozni a szorításából, mert már kezdett igen csak kényelmetlenné válni ez az egész számomra. Neki valószínűleg meg sem kottyant, de én azért előnyben részesítettem volna, ha nem szorongat itt egész végig, mint egy öt éves a plüss maciját...


Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime21.04.13 0:32

- Talán csak nem szeretek lassan ölni. - hangzott a válaszom a kérdésére, és valóban. Ez a nő többet érdemelne, nem annyit, mint az előző bálna, aki olyan volt, mint egy hatnapos döglött partra vetett hal. - És különben is, nézdd csak meg, hogy undorodsz attól, hogy érintelek. Hogy itt vagy. Majd gondolod hagyom, hogy neked legyen jó? Ugyan, kislány, ezt te sem gondolhatod komolyan?! - elmosolyodtam kegyetlen felhanggal, de nem másztak el a kezeim rajta, nem izgatni akartam, és ez is már elég adag volt abból az undorból, amit tudtam neki adni így hirtelen. Én pedig nem tettem mást, csak kiélveztem ezt. Sehova nem siettem, és a zsaruk is messze voltak innen.
Minden másodperccel később, ahogy még mindig a kezeim közé kényszerült, csak benne változott meg valami, vagy talán minden. Egyelőre nem terveztem vele többet, csak hogy részben lenyugodjon, részben az a félelem, ami életben tarthatja őt, megmaradjon benne. Az emberek félnek félni és a legtöbb esetben igyekeznek megmaradni nyugodtak. A gond csak az, hogy ahogy ennek a nőnek is a testének remegése elárulta őt. Egy kicsit sem volt olyan határozott, mint amilyennek érezte magát, de hát szíve joga volt azt elhitetni magával, amit csak akart.
A válasz helyetti kérdésére viszont elmosolyodtam feszülten, ahogy hátranézett rám. Szerettem, ha valaki azt teszi, amit kérek és mondok, de a legjobb az volt, amikor megtörhettem őket.
- A seregben kaptam rá. Csak egy szimpla félrevitt golyó volt, a fickót a medencéjénél találta el, és nem akartam, hogy visítson. Szóval kapott egy golyót a fejébe is. Onnantól kezdve már nem nagyon nyüszített. - vontam vállat, el nem eresztve a lányt, de azért engedtem, hogy egy kicsit mozogjon, nem voltunk mi annyira jóban, hogy teljesen rám tapadjon.
- És most, a válaszod. Ha viszont akarod még látni a SIM-kártyát, kapok választ. Ha nem, úgy végzi, mint a géped. Ja, és ha jól viselkedsz, megfizetlek, mint egy olcsó szajhát. Cserébe. - kíméletlenül elmosolyodtam. Hogy érdekelt-e a sipákolása? Az ő dolga. Szavamat betartva előszedtem a már szabad kezemmel kártyát is a zsebemből, tisztes távolságra mutatva meg a lánynak, hogy eszébe se jusson elszedni tőlem. Azért annyira még szorosan fogtam, hogy ne legyen nagy mozgástere, de megfulladni nem fog. Egyelőre.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime21.04.13 1:39



Chris & Shay


Valóban nem szerethet lassan ölni. Megértem. Én sem tenném a helyében. Főleg, ha mi lennénk fordított helyzetben. Lassan kínoznám meg, csak, hogy szenvedjen, én pedig minden pillanatot élveznék. Mohón hangzik, de nincs ebben semmi meglepő. Az ember önző lény. Hajkurászik az élvezetek után. És ha ez a módja annak, hogy elérje a célját, élvezzen valamit, akkor ezt a módot fogja választani. Minden ember önző...minden ember ezt tenné. De én különösen megkínoznám ezt a seggfejet! Hogy lehet valaki ekkora tapló?
-Undorodom az ilyen alakoktól... - húztam el a számat.
Eszembe sem jutott, hogy megadná nekem azt az élvezetet, hogy elenged. Van egyáltalán valaki, aki elviseli ezt a pasast? Mr. Bunkó Izomagy. Az...hogy simogatná meg egy golyó a homloklebenyét...
Mit meg nem adtam volna azért, ha elő tudtam volna kotorni a telefonomat. Olyan szépen elterveztem, hogy becsúsztatom a kezem a zsebembe, kikapom a mobilom, aztán futás közben hívom a zsarukat. Szép terv is volt. Nem volt messze a forgalmas rész már, szóval addig talán el tudtam volna futni anélkül, hogy megölne. Csak kiszabadulni nem tudtam. Ez volt az alapvető problémám.
Kérdésemre meglepő választ kaptam. A seregben?
-Te...a...seregben? - kérdeztem hitetlenkedve, az utolsó szót kihangsúlyozva. Nem igazán akartam elhinni, amit mond. Egy ilyen fickóról nem tudtam volna elképzelni, mert...mert ez egy elmebeteg. Nagy bajok lehetnek ott bent neki.
Hallgattam, amint nekikezd a nagy szent beszédnek. Úgy hangzott egy csöppet, mintha az életem múlna rajta. Ha az enyém nem is, a kártyámé igen. Jaj, az a kártya mennyi mindent rejt magában. Simán le tudnám csukatni vele a pasast. Még szerencse, hogy a szüleim elég pénzesek ahhoz, hogy hatást tudjanak gyakorolni az igazságszolgáltatásra. Mondjuk, nem, mintha olyan jó lenne a kapcsolatom a szüleimmel. Elkönyveltek őrültnek. Hát...leszarom...van nekem is elég pénzem. Viszont a szajha szócska nagyon megütötte a fülemet. Egy pillanatra csak néztem magam elé, aztán lassan hátranéztem vállam fölött.
-Olcsó...szajha? - kérdeztem, amolyan jól-gondold-meg-hogy-mit-mondasz nézéssel. Nem esett jól, hogy hozzájuk hasonlított. Szíven ütött. Rohadt kis...grrr... - Ha már szajha, akkor legalább drága...
Egy pillantást vetettem a kártyára. Szinte kiáltott, hogy: nyúlj értem! Nyúlj értem!
-Simán sittre juttatlak... - sziszegtem fogaim között, miközben egy pillanatra sem vettem le szememet a kártyáról.


Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime23.04.13 0:08

Igaza volt. Kevés nő élt azzal a kiváltsággal, hogy a sereg részese lehet, és ők meg is kapták a részemről a tiszteletet. Adj egy amazon kezébe fegyvert, és megkínoz anélkül is, ha olyan kedve van. Az igazság az, hogy az ő kreativitásuk sem maradt el a mienktől, úgy általánosan. A brutalitás mértéke és a vérontás iránti vágy volt csak a mienk. Ki hallott olyan nőről, aki élvezte volna, ha mindent elborít a vér és sűrű ragacsos máz veszi körbe?
- Igen, tudod, poszt-traumatikus stressz, szorongás, depresszió, viselkedési és pszichikai zavarok alakulnak ki a katonákban a háborúkban, ahogy leszerelnek. Ha nem vagy túl sokkos és idegbeteg állapotban, akkor ezeket már eddig is tudnod kellene. Na, ez nekem egyik sincs meg, mielőtt még itt nekiállnál elemezgetni. Tudom, mit teszek. - remélve, hogy a javaslatomat megfogadva elhiszi nekem, hogy tényleg katonaként szolgáltam odaát, egy nagyon is véres és hangos népirtás közepén. Az ember sosem tudhatja, kivel fut össze a leszerelése után.
Elmosolyodtam azon, ahogy kijavított. Felőlem akár gyémántot is potyogtathat a piszoárba, az sem érdekelt volna. Mondjuk úgy, hogy nem szerettem az embereket a nevükön szólítani. Mert minek? Úgyis az alapján jegyzi meg őket az ember, ami az első benyomásuk róla. Oké, ebben az esetben sántított az elméletem, de ki a halált érdekelte? A fenyegetése viszont nem hogy kicsit, de nagyon is sántított, le is szedtem róla a kezem lassan elengedve pedig hátraléptem tőle.
- Ha bizonyíték kellene, ahhoz előbb nálad kellene lennie, nem gondolod? És egy hisztis kis lotyónak úgysem fognak hinni, bármit is teszel, ha nincs meg az alátámasztott vádad velem szemben. - vállat vontam, elindulva hátrafelé, amivel választás elé állítottam jóformán. Vagy a telefon, de addigra innen eltűzök, vagy pedig a kártya, ami a kezemben volt a lehető legbiztosabb helyen. Nem akartam helyette dönteni, az nem én lettem volna. A célom egyértelmű volt, vissza a tó felé, de az még nem jelentett semmit. Hagyva, hogy eldöntse végre, mit akar, pár méter után megálltam, előszedve az öngyújtót a zsebemből. Nem bagóztam, de elkelt a fém gyújtó, a tüzet nézni mindig is szerettem. Főleg, ha az ember bőrét olvasztották a lángok torz, bűzös és árkos folyammá.
- De akár alkudhatsz is velem. Megengedem. - dobtam be az első, vagy éppen sokadik verziót a hogyan folytassuk dolgot illetően.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime29.04.13 0:19



Chris & Shay


Végighallgattam a szentbeszédet, amit nekem elvileg tudnom kéne. Hát, még legyek én a hülye, hogy másik "világban" nőttem fel, máshogy neveltek meg hasonlók. Tényleg. Én kérek elnézést. Az én k*rva anyámat. Azon viszont nagyot néztem, mi szerint tudja, hogy mit csinál. Muszáj volt felnevetnem. Ha tudja is, tuti, hogy valami nagyon elkattanhatott ott belül. Épeszű ember nem gyilkol másokat a botanikus kertben az éj leple alatt. Legalábbis szerintem. De ha tévedek, akkor természetesen megint én vagyok a hülye. De szerintem ez tényleg nem normális dolog. Ha pedig mégis, akkor természetes, hogy velem van a baj. Ki mással lenne? Tényleg...kivel? Mr. Izomaggyal, aki nem olyan régen még valószínűleg meg akart ölni...vagy valami hasonló...vagy még most is szívesebben látna halottan, mint két lábon állva. Vele? Ugyan... Ő tök normális amerikai polgár.
-Aha...akkor ha tisztában vagy azzal, amit teszel, nyilván azzal is tisztában vagy, hogy ez nem teljesen normális... - állapítottam meg egyszerűen. Nem kérdésnek szántam, sokkal inkább egy tényt közöltem. Mert ha neki ez a szokványos, akkor hajjajj, mekkora bajok lehetnek ott bent.
Ahogy lassan elengedett, megfordultam és csípőre tett kézzel néztem rá. Jajj, de vártam már, hogy vége legyen ennek az egésznek. Csak a fényképezőm veszett oda..."csak".
A bizonyítékról meg a hisztis kis lotyóról szóló dumáját felvont szemöldökkel hallgattam végig. Miért kell sértegetni? Tényleg...miéééért? Ezt árulja el nekem valaki. Nem is ismer. Azt sem tudja, hogy ki vagyok, de már ítélkezik felettem. Na, ettől tud kinyílni a bicska a zsebemben.
-Van pénzem. Sok. Meg a családomnak is. És elég korrupt ahhoz a mai rendszer, hogy csak a zsebünkbe kelljen nyúlnunk - válaszoltam hidegen, teljesen szenvtelenül. Ha már van pénze az embernek, akkor legalább használja ésszel.
Ahogy hátrálni kezdtem, összeszűkült szemekkel követtem mozgását, majd jómagam is elindultam a vele azonos irányba. Nem hagytam annyiban a dolgot. Futni meg pláne nem hagytam a fickót. Ahogy elővette az öngyújtót, egy pillanatra megtorpantam, majd gyors léptekkel odasiettem elé és megpróbáltam elvenni tőle a kártyát.
-Mit akarsz? - kérdeztem kipréselve ajkaimon...


Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime04.07.13 23:56

Elgondolkodtam a szavain, hogy az emberi naivitás, vagy a totális hülyeség szólt a csajból, de nem döntöttem egyelőre még. Nem volt érdemes, különben sem ismertem még ki a gondolkodását, ahogy a reakcióit sem. De majd idővel minden kiderül. Mégsem gondoltam úgy, hogy bármit is kellett volna neki válaszolnom. Ha egyszer jobban tudja nálam, anélkül, hogy részese lenne a dolgoknak, akkor isten bizony mondja a hülyeségeit. Nem voltam professzor, hogy a jobb világ reményében Huxley híres írásáról elmélkedtem volna egy utópisztikus világról. Minek? Ugyanolyan sekélyes maradna, mint eddig volt!
Lemondóan sóhajtottam az újabb érvelésére. Hát nem igazam volt? Nem hittem volna, hogy ennyire nehéz tényleges indokokkal és okokkal előállni, de az ember mindig tanul újat, nem igaz? Mégis, voltam olyan hülye, hogy nem hagytam szó nélkül.
- Pénzem nekem is van. De megfelelő bizonyíték hiányában majd adsz egy homályos személyleírást, ami a legtöbb emberre ráhúzható. A fényviszonyok nem éppen ideálisak és az általad említett korrupció pedig igen vicces. Szerinted törvénytisztelő állampolgár vagyok? Láttad, hogy egy holttestet tüntettem el, és gondolod, hogy nem mozgok olyan emberek közt, akiket pénzzel és megfelelő kapcsolatokkal nem lehetne elhallgattatni?! - elnézően rámosolyogtam, ahogy hátramenet közben szövegeltem felé, de nem maradt el a cicázás vele. Kíváncsi voltam, milyen reakciót vált ki belőle az, ha elhúzom előtte a mézesmadzagot és nő létére teljesen egyértelmű és beszámítható reakciót láthattam tőle. Tipikus! Mielőtt még kikaphatta volna a kezemből a kártyát, az öngyújtó lángja lobbantotta be a műanyagot, és addig ki sem engedtem az ujjaim közül, ameddig már a bőrömet nem kezdték égetni a lángok, és csak akkor hagytam, hogy a füvön égjen porrá.
- Hogy mit akarok? - néztem le a szemeibe egészen közelről, de most nem terrorizáltam. Egyelőre. - Megtérítem a károdat, ha azt szeretnéd. Új fényképezőgép, olyan objektívvel, amivel nem kell az emberek seggébe másznod - rezzenéstelen arccal mondtam neki nyugodtan kisebb terpeszben állva előtte. - Egyetlen dolgot kérek cserébe. És hogy hogyan gazdálkodsz vele, az a te dolgod lesz egyedül, nem fogok beleszólni, egészen addig, ameddig velem nem akarsz kekeckedni.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Admin
Admin

Admin


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime10.09.13 23:15

Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down
https://prison.serbianforum.info



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime11.11.13 23:58



Ayesha & Aiden

Hello, sweatheart...




A rendőrség jótékonysági napot tartott, az én esetemben ez azt jelenti, hogy kötelező részvétel és udvarias bájcsevej a befektetőkkel. Az F.B.I időről-időre szokott tartani ilyen eseményeket, hogy támogassák a labort ahol dolgozom. Zsíros pénztárcájú gazdag milliomosok várják, hogy némi bemutató műsor keretében elkápráztassuk őket és ők bőkezűen megjutalmazzák a mutatványainkat, tisztára a cirkuszban érzem magam, pedig nem vagyok bazári majom, és még csak nem is hasonlítunk egymásra. Mindegy, ez nem számít, a főnököm ragaszkodott hozzá, hogy mindenki ott legyen. Laikusnak fura, hogy pont itt tartjuk az összejövetelt, de éppen a helyszínnek is fontos szerepe van az egésznek. Majdhogynem élő helyszínelésre kalauzoljuk el a lelkes adományozókat és van néhány lelet, amit a botanikus kertben fedeztek fel és nem lehet őket egy múzeumba cipelni, ráadásul ha bevonjuk őket és látványosan szemléltetjük az eseteket jobban kinyílik a pénztárcájuk, legalább is a főnököm szerint. Mi pedig a kis zsenik a rendelkezésére állunk, mint valami rángatható bábfigurák. Mindegy, elfogadom a tényt, hogy erre kell áldoznom a szombatomat, nem mintha randim lenne vagy életem, de hasznosabban is el tudnám tölteni.
Úgy öltöztem fel, ahogyan az ásatásokra szoktam, senkinek sem hiányzik, hogy kisestélyiben túrjam a földet. A produkcióhoz tartozik, hogy elástak néhány leletet amit nekem kell majd előkotornom, szóval egy vajszínű rövidnadrágot vettem fel és egy sötétzöld pólóval na meg az elmaradhatatlan bakancs is a készletemhez tartozik. Most elhagytam a szúnyoghálós kalapomat, Las Vegasban nincs moszkitó. Kissé alul öltözött leszek a sznobokhoz képest, de ők sem az ezer dollárt érő Dior kosztümben kertészkednek, tőlem sem várhatják el, hogy így tegyek.
Az esemény nyílt körű mivel minden kis adománynak örülünk nem csak a nagyoknak, ráadásul a rendőrség abban bízik, hogy jobb színben tüntetik fel magukat a polgárok előtt és jó reklámot csinál a kapitányságnak ezáltal több újoncot vonzanak be. Arról nem is beszélve, hogy jó kis családi nap, lufikkal és aranyos rendőrbácsikkal, itt mindenki megtalálja a neki való programot, legalább is a szórólap ezt állítja.
Elnéztem a befelé vonuló tömeget és néhány óra elteltével úgy tűnt, hogy mindenki jól érzi magát. A gazdagoknak tetszett a kis családi hangulat és habár néhányan a szeretőjükkel jöttek még is sikeresnek mondható ez a mai nap.
tags:    Mr. Fox
words:  354
comments:   A vége felé elálmosodtam, elnézést az esetleges nyelvtani vagy helyesírási hibákért.


A hozzászólást Ayesha Ryna Strzelecka összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 22.11.13 2:52-kor.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime13.11.13 12:29

Hogy mit keresek egy ilyen helyen? Hát nyilvánvaló nem? Jöttem virágokat nézni, meg kiélvezni a természet szépségét... na jah, ezt ugye tényleg nem veszed be? Egyszerűen csak láttam napokkal ezelőtt a szórólapot és ahogy egy okos hobbit mondta egyszer minél közelebb a baj, annál távolabb a vész. Miért ne nézhetnék el egy olyan eseményre, amit a zsaruk szerveztek, akik elől már olyan sokszor ügyesen meglógtam, bár csak piti ügyeim voltak, de az utóbbi időben keményebben is elindulhattam a pályán, ami reményeim szerint felfelé indul majd. Szóval itt vagyok, egy kis szórakozás, egy kis kaja és netán lenyúlható pénz reményében. Végülis ki tudja hogy mire lehet számítani itt, a gyűjtögetést lehet hogy nem mindenki csekken oldja meg, és ha van valami kis ibrik, amit kipakoltak... nem biztos, hogy arra minden pillanatban figyel valaki. Az pedig végképp nem elhanyagolható, hogy megnézhetem a fancsali arcú zsarukat, akiknek a nagy részének ziher, hogy semmi kedve ehhez az egészhez és a háta közepére sem kívánja a lufi árulgatást, meg a nyávogó kölyköket, akik anyuci szoknyáját rángatják egyik látnivalótól a másikig. A hülye kérdésekkel pedig tuti, hogy végképp őrületbe lehet kergetni őket, és ma ezt nyugodtan megtehetem igaz? Nem hiszem, hogy valamelyiknek is eldurranna az agya és lenne olyan bátor, hogy teszem azt kivágna innen, mint macskát... elvégezni a dolgát, mert ez mégis csak egy békés családi rendezvény. Családi... nálam már ezzel kiverik általában a biztosítékot és innentől röhejesnek érzem az egészet. Nekem aztán senki se fogja bedumálni, hogy az itteni idilli kis csapatok olyan remek harmóniában élnek minden pillanatban. Elég gazdag pasast láttam már a kaszinókban és erre-arra, hogy tisztában legyek, ritka köztük az igazi szerető családapa... vagy fogalmazzunk úgy, hogy van egy másik mocskos oldaluk is, amiről a nejük nem tud, vagy nem akar tudni. Mindegy ez aztán nagyon nem az én dolgom, bőven elég ha lenyúlhatok pár pénztárcát, netán akár egy egész gyűjtőperselyt, és bedobok pár sütit, meg szendvicset. A végén még egy lufit is viszek, hogy tényleg úgy tűnjek fel itt, mint valami jóllakott óvodás, valami gazdag ipse fiaként.
Kis séta után kötök ki épp nem messze a meglehetősen érdekes öltözetű hölgyemény közelében. Kissé meg is lep a szerelése, de minden bizonnyal pont nem vendégről van szó, hanem... úgy fest, mint, ha a Jurassic parkból lépett volna ki és arra készülne, hogy kiássa alólunk a következő klónozható T-Rex csontvázát. Rajtam egy szimpla kék ing van, lazán felül nyitva hagyott gombokkal, alul egy farmer és edzőcipő. Nem szoktam túlzásba esni, ami az öltözködés illeti.
- Hello, te vezeted itt az ásatást? - pillantok oldalra és lazán le is tegezem miután megálltam mellette karba font kézzel. Első körben nem is nézek rá, inkább a tömeget fixírozom, amit ő is épp tesz, de aztán mégis ráemelem égszínkék tekintetemet. Az arcomon, mint mindig most is ott játszik az a kisfiús mosoly, ami már sokakat lehengerelt, bár ez ilyen csaj... marha komolynak tűnik, ami nálam egyenlő az unalmassal.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime22.11.13 3:43



Ayesha & Aiden

Hello, sweatheart...




Egyenlőre minden az előírások szerint zajlik, a családok jól érzik magukat, az adományok is szépen gyűlnek ahogyan elnézem és egyenlőre még senki sem balhézott. Nagyjából az előadások is lezajlottak és az idő sem romlott el, ha a végéig így marad, akkor mondhatni sikeres rendezvényt zárhatunk idén.
Elnéztem az embereket és a hangulat is kitűnő az idén, remélhetőleg ha kifizetjük a rendezvény költségeit nekünk is marad valami a rendőralapba. Igaz, ami igaz, így is mindenhez jutányosan jutottunk hozzá, mivel hát a rendőrségtől nem mernek sokat kérni és abban reménykednek, hogy jóban lesznek a zsarukkal így jobban védik majd az üzletüket. Egyszóval biztatóak a kilátások, úgy vélem az idei lesz az egyik legsikeresebb. Titokban azt remélem, hogy az özvegy rendőrfeleségek és árvák számára is tudunk valamit adni ebből, habár arra szoktunk külön gyűjtést szervezni, de véleményem szerint sosem árt egy kis plusz.
Ahogyan így merengtem, tekintetem a tömegen felejtettem és úszott a tömeggel együtt el a messzeségbe. Egyszer csak egy hang rántott vissza a testembe, ebbe a dimenzióba amiben most élünk. Egy vékony férfi hang volt az, annyi bizonyos, az agyamig csak ez jutott el, ezen kívül semmi. Úgy hallottam a szavait, mint ha üvegbúra alatt lennék.
- Elnézést, hogyan mondtad, ne haragudj nem figyeltem.- Aztán ahogyan felsejlettek a tompa hangok a fejemben összeraktam a képet és már tudtam, hogy mi a kérdés.- Öööh... igen én vagyok az, de szerintem a szerelésem is könnyen elárul, esetleg lenne némi kérdésed?
Ha jól rémlik akkor ő is letegezett ezért is is visszategeztem, mondjuk elég szokatlan elvégre én vagyok a professzor akit itt tartanak valamire, valami tudósféle, akit az emberek már csak az esze és a hivatása miatt tisztelnek. Mindegy nem fontos, annyira nem vagyok vaskalapos, néha én is lazíthatok, igaz nem szoktam hozzá, de most nem vagyok abban a helyzetben, hogy kioktassam. Vagyis, végül is, megtehetném, de azzal nem lennénk előre és nem akarom, hogy elessünk egy szép támogatástól amiért bunkó vagyok egy gazdag befektető elkényeztetett porontyával. Bár meghazudtolni sem akarom magamat, mindegy, ha nagyon zavar majd helyre rakom, de egyenlőre el tudom viselni az ilyen helyzeteket, vagyok annyira intelligens.
tags:    Mr. Fox
words:  348
comments:  Most is csúsztam picit, de talán most nem annyit. ^^
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Admin
Admin

Admin


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime14.12.13 19:58

Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down
https://prison.serbianforum.info



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime20.12.13 17:03


Dean S. Kizzy


Már abban a pillanatban tudtam, hogy ez a mai nap határozottan nem én napom lesz, amikor felkeltem, ugyanis igencsak balszerencsésen indult, tekintettel arra, hogy az ébresztőórám nem szólt - ez már egy intő jel is lehetett volna, hogy ma az a legjobb, ha egész nap az ágyban maradsz, de persze én mit sem törődve ezzel, buta módon indultam a magam feje után, így a reggeli kávém - a nagy rohanás közepette - magamra öntöttem, amit természetesen még nagyobb rohanás közben át kellett cserélnem, így a reggeli kávémra, ami jól seggbe rúgja a napomat, nem volt meg, ez által már tudtam azt is, hogy ma nem leszek igazán jó kedvű - persze, ez nálam normális -, de ezzel egyidejűleg kis híja volt annak, hogy valami idióta, közveszélyes őrült el nem csapott, ami után természetesen leordította a fejemet, hogy ha pápaszemes vagyok, akkor miért teszem ki egyáltalán a lábam az útra, na már most az egész ott kezdődik, hogy nekem zöld volt, neki meg úgy ahogy volt piros... Ergo, nem én vagyok az idióta és ezt még hajlandó is lettem volna lenyelni, bár ott abban a pillanatban leginkább azt kívántam, hogy a következő kanyarban egy teherautó rontson bele fatálisan és az én boncasztalomon kössön ki - mindezt persze csak féktelen dühömben, de jól esett elképzelni, ahogy néhányszor beledöfhetek szilánkos lábába, még ha neki nem is fájt volna, de persze a java csak ez után jött, merthogy még az óra közepéről is kiraktak, köszönhetően annak az idióta padtársamnak, aki kötekedni kezdett velem én pedig egy kicsit talán jobban megemeltem a hangomat, mint ahogyan kellett volna és ez által megesett, hogy néhány nem éppen oda illő szó kicsúszott a számon, így hát roppant idegesen indultam neki a városnak és gondoltam mivel tök szabad vagyok, beugrok a kórházba a kórlapomért, amire már napok óta lélegzetvisszafojtva várok, most hogy a kezemben van, egészen egyszerűen nem merem, pontosabban talán nem mertem kinyitni, mert tartottam attól, ami benne van, annak ellenére is, hogy tisztában voltam azzal, hogy az ég egy adta világon egyetlen egy jó hír sincs benne, csak éppen annyi, hogy a rák továbbra is fenyegeti az életemet, de egy ilyen nap után, nem hinném, hogy bárki bánná, hogy ha beakarja dobni a törülközőt. De persze... Nagyon elolvasni sem tudtam volna, hogy mi volt a papírra írva, mert hát szemüveg nélkül gyakorlatilag - néhány határozottabb körvonalat és néhány pacát leszámítva - az ég egy adta világon, semmit sem láttam - mind ezt persze költői túlzással, ugyanis csak annyira nem láttam, hogy még véletlenül se tudjam elolvasni még azt sem, ami a borítékon volt, mert a betűk egészen egyszerűen összefolytak a szemeim előtt egy csodálatos fekete pacát alkotva. Noha felvehetném a szemüvegemet - mert hát itt volt nálam, anélkül útnak sem indultam - nem voltam rá hajlandó, még pedig azért mert rohadtul fel tudja idegesíteni az ember lányát, ha felcsúsztatja az orrán, de az már csak azért is lecsúszik, hogy baszogassa a szerencsétlen viselőjét - ez pedig még annál is idegesítőbb volt, hogy semmit sem láttam. Egyszóval, jelen helyzetemben kifejezetten boldoggá tudott volna tenni egy fehér pálca vagy akár egy vakvezető kutya is, de persze, ez túlzás lett volna, ennyire szerencsétlen még nem voltam - idők kérdése ez is.
Így hát mindenről lemondva döntöttem úgy, hogy feladom annak a boríték elolvasását, valamint kibontását, így a táskám legmélyére száműzve álltam fel a helyemről, amin eddig ültem, majd pedig útnak indultam - de persze, nem is én lennék, ha csak egy pillanatra nem fordítottam volna el a fejem és csak úgy bele nem rontottam volna valakibe.
Tipikus.
- Bocsánat, nem direkt volt... Ne haragudj - néztem rá, zavartan húztam el a számat, fogalmam sem volt, hogy mit kellett volna még mondanom. Utáltam az ilyen helyzeteket, mert fogalmam sem volt, hogy mit kellett volna még tennem. Menjek? Maradjak? - Minden oké?





• 627 • viselet • zene



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime21.12.13 7:17




Taima & Skoli



Volt pár elintézni valóm, így korán felkeltem. Tudom, hogy nem tanácsos az utcán nappal járkálnom, mert sok a sétáló rendőr, így bármikor lebukhatok, de ez egy olyan dolog, amit éjszaka nem tudok elintézni. Bőrdzsekit húztam magamra, gallérját felállítva, hogy takarja az arcom. A napszemüvegemet, így is el tud árulni, ha nagyon figyelnek. Azért mindent megteszek, hogy láthatatlan maradjak. Az egész délelőttöm elment ezzel a kis ügyintézéssel, ami miatt nagyon bosszús vagyok. Ha az előttem lévő, nem szórakozik, akkor már rég otthon lehetnék a lesötétített lakásomban, ahol jobban is érzem magam, mint itt kint a fényben. Le is hajtom a fejemet, hogy a lábamat nézzem és csak a fülemre hagyatkozok. Szörnyű ez a betegség és a legrosszabb, hogy nincs rá semmi gyógymód. Már épp lépnék oldalra, hogy ne ütközzek a nővel, de csak sikerül „eltalálnia”. Ennél jobb nap nincs. Este legalább nincs ennyi botlábú az utcán. Hogy mennyivel jobban szeretem az éjszakai életet. Semmit sem válaszolok a bocsánatkérésére, csak a kérdésére, ami eléggé felbosszant.
- Minden oké? Nem, semmi sem oké. Miért nem figyelsz? Mi bajod van? – Nem vagyok ideges, de mégis így jött ki. Hangom eléggé ingerült, de erről nem az ismeretlen nő tehet. Egyszerűen elég volt az a félnapos várakozás. Így is mindig azon csattan az ostor, aki nem tehet erről. Még mindig a földet bámulom, még napszemüveggel is rettentően bántja a fény a szemeimet. Azt hiszem ideje lenne lecserélni egy másikra, bár mivel csak éjszakánként járkálok, így eddig nem is volt szükségem fényszűrős lencsére, vagy mire.
- Bocs! Nem rajtad akarom kitölteni a dühömet, csak így jött ki. – Rántom meg a vállaimat, kicsit higgadt hangnembe váltok át. Még csak az kéne, hogy rendőr is előkerüljön, azért mert hangosan vitatkozunk. Ahogy hallom, neki sem lehet egy leányálom ez a nap. Hiába pillantok fel, még így is hunyorítanom kell, így újból a földet kezdem pásztázni a tekintetemmel.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime29.12.13 23:59


Dean S. Kizzy


Elképedve – szinte már elkerekedett szemekkel – bámultam fel az előttem álldogáló srácra, aki a jajveszékelés közepette, sokkal inkább emlékeztetett egy dühöngő kisgyermekre, akitől az imént vették el a játékát, sem mint egy nagyon is érett felnőttre, akinek már volt elegendő ideje ahhoz, hogy megtanulja kezelni az ilyen helyzeteket, mint amilyen ez a véletlen baleset is volt, ami csupán néhány másodpercnyi figyelmetlenségemből adódott – egészen pontosan addig –, ameddig egy pillanatra félre  nem pillantottam és próbáltam volna megcsodálni az elém táruló látványt – a fene sem gondolta volna, hogy az a két méter pillanatok alatt szerte foszlik, majd semmivé válva, mintha ott sem lett volna, eltűnik, így megkapva a nekem járó csúnya kiosztást, amit csak egy egészen kicsit éreztem jogosnak, de ennek ellenére nagyon is felhúzta vele az agyamat és bár nem voltam az a fajta, akiből a düh vulkánként robban ki, most még is úgy éreztem, hogy az a leghelyesebb, hogy ha legalább tízig elszámolok. 10... 9... 8... Szinte türelmetlenkedve vártam, hogy végre elérjek az utolsó számhoz – nevezetesen az egyhez, de még a nullát is hozzá tettem, csak úgy a biztonság kedvéért, noha különösebben nem osztott, nem szorzott semmit, mert nem lettem tőle sokkal nyugodtabb, voltaképpen ez még inkább csak felbosszantott, így végső megoldásként lassan kieresztettem a bent tartott levegőt, ez sem hatott, egy kicsit sem, mert úgy éreztem, hogy most minden egész egyszerűen a fejemre nőtt és ez az érzés szörnyű volt, úgy éreztem, hogy kezdek megroskadni alattuk, mindennek a tetejébe, még egy idióta is leordít. Ez volt a napom megkoronázása.
Bocsánatkérésére a fülem botját sem állt szándékomban mozdítani, inkább összevontam a karjaimat magam előtt és megemelt szemöldökkel meredtem rá.
– Csak hogy tudd – kezdtem bele komolyan, mégis meglepően nyugodtan – persze egyáltalán nem tartozik rád, nekem sincsen éppen a legboldogabb napon, szeretnék hamar túlesni a még megmaradt részén, de mégsem kezdtem volna el egy véletlen baleset miatt kislányként hisztériázni, elvégre... Nem a tizedikről löktelek le, bár azt túl sem élted volna, más sem... – A végére a hangom egy kissé eltompult, valamint gondolkozóba is estem, nos valóban nem élte volna túl – és akkor nem kellett volna ezt hallgatnom –, viszont azt hiszem az ilyen helyzetben a legtöbb ember még a legjobb barátjának a halálát kívánná, nem hogy egy idegenét, még akkor is, ha egy másodpercre sem gondolta volna komolyan, azt hiszem én sem, mert hát mindenkinek át futnak olyan dolgok az eszén, amit csak egy adott pillanatban gondol komolyan, ez is azok közé tartozott. Közben egyik ujjammal még mellkason is böktem, puszta dacból, ez sokkal civilizáltabb megoldás volt, mint hogy megütöttem volna.
– Örvendtem a kellemetlen találkozásnak, további ragyogó szép napot! – Hangom csöpögött a cinizmustól, de ezt szántam végszónak, nem állt szándékomban tovább maradni, megkerültem – amennyire csak tudtam, hogy még csak véletlenül se érjek hozzá őfelségéhez – és zavartalanul indultam tovább.
Persze, magamban közel sem hagytam ennyiben a dolgot, tovább folytattam a vitát magamban és minden létező módon osztottam ki. Oly annyira a gondolataimba merültem, hogy észre sem vettem a mögöttem rohangáló hangoskodó gyerekeket, akikből az egyik csúfosan belém rohant én meg természetesen a földön találtam magam, a köves úton. Hangosan szisszentem fel, miközben magamat átkoztam. Karma. Hihetetlen, hogy ez is mennyire jellemző, egy utat nem tudok úgy végig megtenni a mai nap, hogy ne történjen valami.
Nem volt sem erőm, sem pedig kedvem felállni, félre húzódtam az üt közepéről a szélére és felhúzott térdeimre döntöttem a fejemet.





• 561 • viselet



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime30.12.13 21:14




Taima & Skoli



Egészen addig sétálok, amíg belém nem ütközik valaki szó szerint. Nincs túl jó napom és nem is reagálom le túl szépen, ahogy más is elvárta volna. Azért bocsánatot kérek tőle, mert ez jár neki, elvégre nem rajta kéne levezetnem a dühömet. Ahogy neki kezd a magyarázásba, megforgatom a szemeimet, bár a napszemüvegtől úgysem láthatja ezt, majd mellkasom előtt összefonom a karjaimat. Sóhajtok egyet, és mikor befejezte akkor kezdek bele.
- Jól van na! Bocsánatot kértem, mit akarsz még? – Tárom szét a karjaimat, hangomon hallhatja az ingerültséget, valóban bocsánatot kértem, térden állva nem fogok neki könyörögni. Ahogy hallom, hogy elköszön csak kicsit megrázom a fejemet, majd mennék tovább, mikor a két ördögfióka majdnem fellök. Még megtartom az egyensúlyomat, de azt látom, ahogy az ismeretlen nőt, akivel az előbb „összevesztem”, fellökik és elesik. Most mondhatnám, hogy megérdemelte, de mégis csak arra ösztökél valami, hogy menjek oda és segítsek neki. Így is teszek, megfordulok és elindulok felé. Azt látom, hogy nincs valami jól, mert úgy összegubózódott, mint aki épp a sírás szélén áll.


Megállva előtte, nyújtom a kezemet, hogyha megfogja, akkor segítek neki felállni. Azért a szívem mélyén én sem vagyok gonosz, csak néha máshogy jönnek ki belőlem a dolgok, mint egy átlagos emberből. Ha engedi, akkor segítek neki felállni.
- Kezdhetnénk elölről! – Mondom halvány mosollyal az arcomon, de nem engedem el a kezét – már ha megfogta, hogy segítsek felállni -, hanem megrázom, mintegy bemutatkozás jeléül.
- Mark vagyok! – Nagyon betanultam már ezt a nevet, tetszik is, nem is értem, hogy miért nem erre változtattam meg a nevemet. A bemutatkozás után viszont elveszem a kezemet, és ha még nem rohant el előlem, akkor zsebre dugom a kezeimet és úgy teszek fel neki egy kérdést.
- Mi a baj? Úgy ültél ott, mint aki épp most készül sírni. – Bökök a fejemmel a földre, ahol ült az imént. Nem tudom miért lettem most ennyire Máltai szeretetszolgálat, de már megkérdeztem. Az igazság, hogy unatkozok és valakivel beszélgetni akarok.





Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime01.01.14 1:14


Dean S. Kizzy


Egy kicsit hátra húztam a fejemet mielőtt ismét megszólaltam volna.
– Tudod, csak úgy emlékeztetlek, én is bocsánatot kértem, mielőtt te lehordtál, úgyhogy azt hiszem, hogy most vagyunk rendben – világosítottam fel, s magamat erőt vettem, hogy ne kezdjek el itt kiabálni mindenki szeme láttára, egyrészt mert nem voltam az a fajta, aki elkezd itt helyben hangosan dorbézolni, hogy aztán –, ami egyben a második ok is –, hogy mindenki engem – és őt, bár ez kevésbé volt lényeges – nézze. De a lényeg, hogy akármit is mond, azt be kell látnia, hogy egy kicsit mégis csak igazam volt, persze, tudom jól, hogy én voltam a bamba birka, de akkor is egy kicsit talán túlreagálta, nem normális módon, magamból kiindulva én nem ezt tettem volna, ahhoz egy kicsit feszültebbnek kell lennem, márpedig az elmúlt hetekben ez volt a rám jellemző úgynevezett normális állapot, ha nem a szemüvegem idegesít fel, akkor valami idegen pasas kerül elém, aki gyilkosnak titulálja magát és segítségre van szüksége, mégpedig az enyémre, pont az enyémre... Ennek a ténye még csak most kezdett el leesni, inkább csak most kezdtem el felfogni...
Kellemetlenül folytattam az utamat és ráadásul nem is sokáig, mert pár taknyos kölyök talán alig néhány méter után egészen egyszerűen mintha csak egy pohárnyi víz lettem volna, fellökött, én pedig többé-kevésbé sikeresen összemocskoltam magam, így hát nem csoda, hogy ha utána felállni sem volt kedvem és inkább a kerítés tövébe csúszva ültem le. Szörnyen éreztem magam, tényleg rettenetesen... Ha az ágyamban lettem volna, minden bizonnyal eltörött volna a mécses, de itt nem engedhettem meg magamnak efféle luxust, pláne nem, hogy az a fajankó még felém is állt és ismét megszólított. Mi sem hiányzott most... Felnéztem rá, majd a kezére tévedt a tekintetem.
– Nem béna vagyok, fel tudok állni egyedül is – morogtam neki, egyelőre, jegyeztem meg magamban, majd amilyen gyorsan csak feltápászkodtam a földről és nem voltam hajlandó elfogadni a kezét – csak miután kellemetlen módon kicsit megcsúsztam és visszaültem a fenekemre.
– Elölről? – Döntöttem oldalra a fejemet, nem egészen értettem, hogy mire akar kilyukadni. – Szóval, véletlenül ismét sétáljak neked? – Mert hát ha logikusan nézzük a dolgokat, ez volt a legeleje. Mellesleg, nem is értettem, hogy ezzel mit akarna elérni, aztán mikor bemutatkozott, persze az én fejemben is fény gyulladt.
Összevont szemöldökkel meredtem a kezemet rázó kezeire.
– Taima – árultam el én is a nevet, mert hát így illett, majd ahogy elengedte a kezemet, a sajátomat a kényelmes kabátom zsebébe rejtettem.
– Kedves, hogy érdeklődni próbálsz, de nem kérek önjelölt pszichológuskodásból, nagylány vagyok, megoldom egyedül a gondjaimat. – Meg máshogy nem is igazán tudnék cselekedni, elvégre nincs családom, leszámítva a vadászgörényt, de ez minden... – De összességében csak az élet. És te? Sétálgatsz vagy vársz valakire?


• 448 • viselet • bocsi, ez nem a legjobb...



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime06.01.14 7:46




Taima & Skoli



Megforgatom a szemeimet, ezen a női logikán. Komolyan kikészít ez a nem. Kifújom a levegőt, de ezen is érezhető, hogy most engedem ki a gőzt. Magamban elszámolok 10-ig, majd ráhagyom az egészet.
- Remek… – Ennyit nyögök ki az orrom alatt és hagyom, hogy elmenjen mellettem. Nem is érdekes, én is tovább sétálnék, ha a futkározó gyerekek nem löknének fel majdnem. Megtartom az egyensúlyom, de azt látom, hogy a nőt elég szépen feldöntik. Mit sem törődve vele, már indulnék tovább, de valamiért mégsem tudok. Egyszerűen kezd bennem kibontakozni a jófiú szerep és ez az őrületbe kerget. Kicsit még álldogálok, majd utána megyek és előtte megállva a kezemet nyújtom neki.
- Mindenkivel ilyen bunkó vagy, aki egy kicsit is kedves próbál veled lenni? – Vonom fel az egyik szemöldökömet, majd épp el is venném a kezemet mikor csak megfogja, ahogy visszaül. Majdnem ránt vele engem is, de megtartom magam és segítek neki felállni, ha még nem lökött el. Amint áll, csak akkor kérdezem, hogy esetleg ezt az egészet kitörölhetnénk és egy normális ismerkedést tehetnénk a helyére.


Lehunyom egy pillanatra a szemeimet és most ha nem lenne rajtam a napszemüveg, csak akkor láthatná, hogy milyen fejet vágok. Komolyan ennyire hülye, vagy csak beütötte a fejét, mikor elesett? Megrázom a fejemet és inkább kezet rázva bemutatkozok, hogy értse mire gondolok. Elvégre eléggé egymásnak estünk ismeretlenül és jogtalanul. A név megtudása után egy sablonos kérdést teszek fel, amit láttam rajta, de gondoltam, hogy nem tud normálisan válaszolni.
- Nem vagyok pszichológus, csak gondoltam jobb ha kibeszéled magadból. De ahogy gondolod! – Nekem néha segíteni szokott, hogyha mesélek, bár nem másnak, hanem inkább a tükörnek, mert azért annyira nem bízok senkiben, hogy ilyen dolgokat elmondjak. Végül úgy döntök, hogy megrántom a vállaimat és becsúsztatom a farmerem zsebeibe a kezeimet.
- Az élet… Elég tág fogalom és elég nagy gond lehet, ha az egész élettel van problémád. – Jegyzem meg neki, semmi szemrehányás nincs a hangomban. Egyszerűen csak ez jött ki belőlem, mert igazából fogalmam sincs, hogy egy ilyenre mit lehetne válaszolni. Ráadásul úgy, hogy nem is akar róla beszélni.
- Csak levegőzök és gondolkozok az élet nagy dolgain! – Vágok vissza, ha már az életet hozza fel. Nem gondolom, hogy ugyanaz a problémák, mert valami azt súgja, hogy nekem egészen más jellegű bajom van, mint neki.
- Meghívhatlak egy kávéra vagy a fejemhez vágod, hogy nem kérsz jólelkű szamaritánusból? – Nézek a szemeibe, bár kötve hiszem, hogy látja az enyéimet, de azért a napszemüveg mögött őt figyelem. Amilyen dolgokat a fejemhez vágott, szerintem erre a kérdésre is hasonlóan reagálna, de mielőtt ezt megtenné, én kérdezek rá. Nem akarom, hogy szeretetszolgálatnak higgyen, szimplán csak jobbnak látom leülni beszélgetni, mint itt az utcán ácsorogva. De nem én fogok erről dönteni.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime11.01.14 0:35


Dean S. Kizzy


Minek miután gáláns lovag módjára felajánlotta a kezét, hogy felsegítse szerencsétlen személyemet a földről –, de természetesen ezt is csak az után, miután egy eredménytelen kísérlet következtében megpróbáltam felállni, beadtam a derekamat, merthogy nem  szerettem a szégyen fókusz pontjában kisgyermekként lubickolva lenni –, így hát kénytelen voltam félretenni makacs gátlásaimat – különösképpen azért, mert nagyon is valószínűnek éreztem, hogy ha újra megkísérelnék felállni segítség nélkül, akkor nem csak hogy a fenekemre huppannék vissza, hanem úgy hanyatt vágódnék, mint a kezdő korcsolyázók... – Különösen arra való tekintettel, hogy ez a nap, már alapjába véve átkozottul szerencsés, mert hogy, semmi sem jött össze eddig, amit szerettem volna, voltaképpen minden inkább a visszájára sült el, mostantól szerettem volna kerülni a kellemetlen helyzeteket, bőségesen elég volt mára, mert én köszönöm, nem kérek többet belőle. Akármennyire is húztam a számat a segítségnyújtást látva, most úgy éreztem, hogy kénytelen vagyok elfogadni, pedig nem szívesen tettem, mert magatehetetlennek és esetlennek éreztem magam, egyik sem tartozott azon tulajdonságok közé, amelyeket jól viseltem.
A kérdését hallva meglepetten szalad a szemöldököm a homlokom közepéig, mintha csak egy üstökös húzott volna el előttem, s az arcomra egy pillanat erejéig még az őszinte döbbenet is ki ült. Még van képe? Bosszankodtam magamban, mert hát akármennyire is nem akartam, hogy felidegesítsem magam rajta, még is sikerült, hiába számoltam volna el ezerkétszázig, az sem oldott volna meg semmit.
– Ó, szóval még én vagyok a bunkó...? Mert te aztán a kedvesség minta példánya vagy. – Szinte rögtön csípőre vágtam a kezemet, ha pedig még valami mesefigura is lettem volna, az egyik lábammal dobolni kezdtem volna mérgemben – persze, a guta nem ütött meg miatta, de akkor is... Jó, persze, nem én vagyok a legbarátságosabb ember, ezzel én magam is tisztában vagyok, de szándékomban nem állt egy pillanatra sem elárulni, hogy igen valóban az szoktam lenni úgy az emberek kilencvenkilenc egész kilencvenkilenc százalékával, ilyen volt a természetem, aki ezzel nem bírt megbarátkozni, annak szívás.
Mindenesetre pontosan az ilyen és ehhez hasonló kelletlen helyzetek jóvoltából töltöttem szívesebben az időm nagy részét egy csöndes kis boncteremben, ahol a halott – jó esetben – nem pofázott vissza és kedvemre beszélgethettem vele, annak tudatában, hogy nem árulja el senkinek a nyomorult kis titkaimat, amik a kutyát sem érdeklik.
– Nem tudom, hogy te miként állsz hozzá, de egy idegennek nem szívesen beszélem ki az életemet. – Nem tartottam normális dolognak, hogy egy utcán szembe jövő embernek kezdek el mesélni magamról, az életemről, mint ahogyan Forrest Gump is tette. Én nem voltam egy hozzá hasonló ember. Nem bíztam meg senkiben, még azokban sem, akiket a barát jelzővel aggattam fel, mert a legtöbbször azok okozzák a legnagyobb fájdalmat, akik a legközelebb állnak hozzánk, elvégre ők tudják rólunk a legtöbbet, ők tudnak a leginkább szíven szúrni. Én pedig meg akartam kímélni magam az ilyen frusztráló szituációktól, amikre az ég egy adta világon kicsit sem vágytam. Nem fecsegtem magamról, nem szerettem kifecsegni élő embernek a kis titkaimat, még kevésbé viseltem jól, hogy ha valaki sajnál, mert akkor még szánalmasnak is éreztem magam...
Akaratlanul ugyan, de szám sarka mosolyra rándult, ahogy némi érdeklődés csillant a szemembe, amint egy kissé összehúzott szemöldökkel gyanakodva méregettem. A legkevésbé sem azt vártam, hogy valami ilyesmivel fog visszavágni.
– És jutottál valamire az élet nagy dolgaival kapcsolatban vagy csak csöbörből vödörbe estél? – Érdeklődtem oldalra billentett fejjel.
– Most, hogy majdhogynem megtetted ezt helyettem, már nem teszem meg. De, ahogy mondod, nem kérek az szamaritánus-beszédből. – Fölösleges lett volna bármit is titkolni. Miért is hazudtam volna? Hogy kellemetlenebbé tegyem a helyzetet mindkettőnk számára? Nem akartam vele elmenni kávézni, az hosszú beszélgetést jelentett az én szótáramba. – De egy padra leülhetünk. – Haza akartam menni és lezuhanyozni, mást sem akartam jobban, de még is... nem akartam haza menni, mert tudtam, hogy mi lenne az első dolgom, belemerülni a pusztító önsajnálatba és a hányingert keltő rémületbe, hogy teljesen egyedül vagyok. Nem vágytam erre.


• 637 • viselet



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime20.01.14 20:49




Taima & Skoli



Kicsit meglepődtem, hogy ennyire bunkón viselkedett még most is. Pedig én már teljesen máshogy viselkedek, de akkor sem fog ezzel felhúzni. Muszáj, hogy nyugodt maradjak, mert ha nem, akkor megölöm ezt a nőt rövid időn belül. Hiába kezd tetszeni a stílusa, valahogy mégis jobb, mintha egyből a nyakamba ugrana, hogy én vagyok a szőke hercege.
- Mondhatni ja. Elvégre még mindig te teszel csípős megjegyzéseket. – Döntöm oldalra a fejemet, ahogy végre a bemutatkozás is megtörténik. Igazából még mindig élvezem, hogy látom rajta, hogy mennyire mérgelődik. Akkor maradok ennél a technikámnál, hogy nyugodt maradok, úgy tűnik ezzel jobban fel lehet idegesíteni. Kíváncsi vagyok, hogy meddig megy el. Csak sóhajtani tudok erre a kijelentésre, igaza van végül is, de ezt nem fogom neki elmondani. Ne érezze magát győztes helyzetben. Ezért szoktam én áltörténeteket mondani.
- Akkor menj el egy templomba. A pap úgysem fogja senkinek se tovább adni. – Forgatom meg a szemeimet és már kezdek hozzászokni, hogy ezt a fajta gesztusomat senki sem láthatja a napszemüvegem miatt. Nem is kellett volna visszajönnöm, hogy felsegítsem, szimplán tovább is sétálhattam volna. Hihetetlen, hogy az unalom az embert, hogy megváltoztatja.


Mivel fogalmam sincs, hogy mégis mit tehetnék, mert látszólag nem bírja a társaságom, így csak egy egyszerű választ adok a kérdésére. Látom az arcán a reakciót, ahogy megváltozik és érdeklődést mutat (talán) felém. További kérdésére viszont fogalmam sincs, hogy mit is tudnék neki mondani. Valahogy nem fog az agyam, amióta szabadságon vagyok és ez dühít.
- Dehogy jutottam! Az olyan egyszerű kérdésre sem tudom a választ, hogy miért bonyolultak a nők. – Bár lehet, hogy ez nem is egyszerű kérdés, de azért néha jó lenne a fejükbe látni. Ahhoz képest, hogy eddig szinte nem is volt magánéletem – mert minek azt? -, most minden a feje tetejére állt. Túl sok minden van, amit meg kéne oldanom és fogalmam sincs, hogy egyáltalán hogyan is fogjak neki. Pont ezért gondolom, hogy egy kávé meghívás feledtetne mindent, de aztán rájöttem, hogy már azon ki volt akadva, hogy felsegítettem a földről.
- Elég nehéz lehet téged randira hívni. – Jegyzem meg kezeimet a zsebeimbe süllyesztve. Valóban így gondolom, hiszen a meghívásomat is élből elutasította. Igaz, hogy semmi ilyen szándékom nincs, de attól még igazán megihatna velem egy kávét. Végül inkább hagyom az egészet, helyette csak bólintok egyet és a mellettünk lévő padhoz elindulok.
- Mivel fogalmam sincs, hogy mit kérdezzek, mert nem tudom, hogy melyikért harapnád le a fejem, így dobj fel te egy témát. – Egyszerű megoldás, de most tényleg erre jutottam. Most vágyok egy társaságra, így jobb is lenne, ha itt maradna több mint 5 percig, nem úgy, mint eddig bárki. Látszólag szörnyen unatkozok és mivel a mozi nem az én műfajom, ezért ez a legcélszerűbb unaloműzés. Ha Taima tesz fel egy témát, abból gond nem lehet, mert csak olyat tenne fel, ami érdekli, legalábbis remélem. Benne vagyok én mindenben.





Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime01.02.14 22:08


Dean S. Kizzy


Nem tetszésem jól látható jeléül látványosan elhúztam a számat és egy pillanatra undort mutató fintor suhant át arcvonásaimon.
– Ó, nem, nem – sóhajtottam fel a fejemet rázva – sem a templomokat, sem pedig a papokat nem bírom elviselni. – Úgy tettem, mint akit még a hideg is kirázott a gondolatra is. Egyáltalán nem tartozott egyik sem a kedvenceim közé, több okból kifolyólag, minden bizonnyal a jótevő nagyfiú nem igazán szívleli a búrámat, tekintettel már csak arra is, hogy napjában hány alkalommal emlegetem őt és nem éppen szép szavakkal – aminek következtében bizony sokszor pórul járok, de persze, hogy ha ez sem lenne elég, akkor az már éppen elég magyarázat, hogy nem csak hogy megkeresztelve nem vagyok, de még csak vallásom sincsen, a nevelőotthonban ezzel nem különösebben törődtek, annak ellenére, hogy be kellett járnom hittanra, még is megrögzött ateista lettem és nem csak azért, mert azok a szadisták egy életre meggyűlöltették velem a vallást, hanem azért is mert eltorzult tévképzetekben hittek, amik nem voltak valósak, elvégre egy felsőbb hatalom nem létezik, nem felügyeli senki a tetteinket, hogy majd aztán a Pokolba vagy a Mennyek országába kerüljünk –, mert akkor nem itt tartana a világ, hanem még mindig a sötét középkort taposnánk, így hát nem is véletlen, hogy csókolom annak a buksiját, aki rájött, hogy a Föld gömb alakú és hogy a Nap körül kering – persze, ez nem a középkorhoz köthető teljesen, de az embereknek akkor világosodott meg ismételten az elméjük.
– Nem a nőkkel van a baj – vontam vállat – de nem is a pasikkal. – Tettem hozzá mielőtt esetleg nagyon a szívére venné. – Csak a világnézetük más, mást akarnak és máshogy akarják és ezt sem a gyengébbik nem, sem pedig az erősebbik felfuvalkodott nem, nem képes felfogni. – Lényegében ez is volt az, amiért nem voltunk mi nők képesek megérteni a pasikat és ez fordítva is igaz volt. De persze, én ennek nem voltam a szakértője, csak olyanoktól hallottam, akik némiképpen jobban otthon vannak a férfiak és a nők közötti különbségekben, kezdve a külsőségektől a gondolkodáson át az egyéb hülyeségekig, amikről a legtöbb ember még csak nem is tud semmit. – Próbálj meg nőként gondolkozni, csak érzelmesebbnek kell lenni és mindent túlkomplikálni. – Elvégre a lényeg valóban ez volt. A nők túlgondolnak mindent, míg a férfiak sokkal inkább  lényegre törőbbek, mondhatni sokkal vadállatibbak – legalább is a legtöbben, tisztelet a kivételnek, természetesen.
– Nem véletlenül nem szoktak randira hívni. – Gyűlöltem, hogy ha én voltam az a szerencsétlen, akit kiszemeltek – persze, miután szóba elegyedtek velem a legtöbben viszonylag hamar realizálták, még csökkent agyi képességükkel is, hogy én nem tartozom azok közé, akiket olyan baromi könnyen fel lehet szedni. Én szerettem oda menni másokhoz, hogy ha erről volt szó. De persze, nem mintha lett volna időm ilyen hülyeségekre, mint amilyen a randevúzás is. Egészen egyszerűen csak elterelte az embereknek a figyelmét arról, ami fontos volt – különösen akkor, hogy ha valaki az egyetemre járt – a tanulás.
– Ha én ötletelnék ki témát, arról pedig te nem hallanál szívesen, nem hiszem, hogy hullákról és hasonlókról akarnál beszélgetni.
Ez határozottan igaz volt, nem éltem túlságosan nagy társasági életet soha életemben, egészen egyszerűen az emberek nem tartoztak az én hatásköröm alá, csak akkor, hogy ha halottak, akkor némiképpen egyszerűbb volt velük társalogni, mert nem beszéltek hülyeségeket és nem is voltak idegesítőek. Mi tagadás, nem éppen tartoztam az emberbarátok közé, főként azért, mert mind felbosszantott. De erről nem hinném, hogy én tehettem, elvégre ők voltak az idegesítőek, nem pedig én.
– Szóval, miről beszélgetnek a normál emberek...? Miről beszélget két idegen? – Elmélkedtem összevont szemöldökkel, miközben valóban próbáltam kitalálni, hogy egyeseknek mik lehetnek a témáik. – Tudom! Mi a hobbid?


• 587 • viselet • bocsi, hogy csak most, nem láttam, hogy írtál Surprised



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime09.02.14 14:25




Taima & Skoli



Meglepő számomra, hogy találkozok egy olyan emberrel, aki nem vallásos. Azt hittem, hogy rajtam kívül ilyen nincs. Oké, nekem is van vallásom, csak egyáltalán nem vagyok hívő és ez szerintem majdnem ugyanaz, mintha nem lenne. Belebonyolódni nem akarok, így csak halvány mosoly ül ki a szám egyik szegletébe.
- Mert jönnek a szent dumáikkal és megpróbálják megváltani a világot a világbéke és szeretet szövegeikkel. – Döntöm oldalra a fejemet, most már kezdem csípni ezt a nőt. Tökéletes, hiszen majdnem hasonlítunk, mert sok a közös vonás. Nehéz dió, akár csak én. Csak nagyokat nézek, ahogy próbálom követni a logikáját, de talán van benne valami, viszont én nem szoktam senkinek se igazat adni. Az számomra a gyengeség jele.
- Attól még az. Miért nem tudják reggelente eldönteni, hogy mit vesznek fel és ezáltal órákon át a szekrény előtt jajveszékelnek. Hol ott egyszerű, az első gatya és póló megteszi. – Rántom meg a vállaimat, mert ez nálam így természetes, egyszerűen még ha akarnám sem tudnék órákon át a szekrény előtt szórakozni. Ugyanez a fürdőszobával is. Nem hiszem el, hogy egy szolidabb smink feltétele órákba tart. Bár még nem próbáltam és nem is akarom, de azt hiszem, hogy a női nem gondolkodása tényleg rejtély számomra. Ami nekem természetes, azt a nők bonyolulttá teszik azzal, hogy túlkomplikálják. De ezen még filózhatnék rengeteget, de nem akarok, mert így is belefájdul a fejem. A végkifejletemet azt Taima szájából is hallom, így igazán büszke vagyok magamra és legszívesebben vállon veregetném magam, mert idáig eljutottam.
- Nem tudnék, és nem is akarnék. Azzal, hogy túlkomplikálnám a dolgokat, csak magamnak ártanék, hiszen azzal az életemet is megnehezíteném. – Jutottam erre a következtetésre, azért nem próbálnám ki, hogy milyen nőnek lenni. Szeretek férfi lenni, sokkal több dolgot is megtehetek, mint a nők. És ez így van rendjén, legalábbis számomra, bár akkor sem ítélek el senkit, ha épp egy nő próbálgatná bontogatni a szárnyait a drog bizniszben, mint főnök, de őt úgysem venné senki sem komolyan.


Viszont azt nem fogom neki elárulni, hogy én mivel keresem a kenyeremet, mert épp szabadságon vagyok és nem kéne foglalkoznom a munkával, és amúgy sem rá tartozik. Épp ezért inkább rátérek a stílusára, mert ezzel nem biztos, hogy sok udvarlója van. És ez ahogy hallom, be is bizonyosodik.
- Áh, szóval egyedül élvezed az életet. Jó is függetlennek lenni. – Kacsintok rá, bár ezt a napszemüvegemtől, úgysem látja, de nem baj. Talán van olyan intelligens és oda tudja képzelni.
- Elég morbidnak hangzik, de bármennyire is fura, szeretem a különc dolgokat és azt hiszem ez is az lenne. – Való igaz, hogy számomra tényleg fura, de szeretem az ilyen speciális témákat, legalább van benne izgalom, igaz, hogy nagyon sok mindent lehet, hogy nem tudnék hozzászólni a dologhoz, de látni és hallgatni azt már szeretem.
- Ezt most úgy mondod, mintha te nem lennél normális ember. De nem baj, szeretem a különcöket. Van bennük valami titokzatosság, ami vonzz. – Ez valóban így van és még egy sejtelmes mosoly is díszeleg az arcomon, egészen addig, amíg fel nem teszi a kérdését. A hobbim? Ez most komoly? Furán nézek rá, de aztán mégis elgondolkozok. Hobbi, hobbi… Nem mondhatom azt, hogy szabadidőmben drogot árulok, főállásban pedig prostiknak vagyok a főnöke.
- Hát ezzel most megfogtál. Fogalmam sincs. Szerintem nincs is hobbim. Szeretem a kocsikat és szeretek gyorsulni. Néha eljárok driftelni. Tudod mi az? – Nem biztos, hogy lányként tudja mit is jelent, de hátha. Eddig elég értelmesnek látszik, így talán ezt is tudja. Ha meg nem, akkor szívesen megmutatom neki, bár ahogy eddig észrevettem, nem hiszem, hogy pont egy ilyen helyre akarna elmenni velem.





Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime09.03.14 12:38


Dean S. Kizzy


– A  világ mindenféleképpen menthetetlen, csak úgy, mint az emberek, akik olyanná tették, amilyen most. – Lehet szenteskedni mindenkit megváltó személyekről, lehet azt mondani, hogy majd eljön a Nirvána vagy éppen az édenkerti Paradicsom – kinek, hogy tetszik –, de az fix, hogy nem ebben az életben, de legfőképpen nem ezen a bolygón fog ez megtörténni, mert hát lássuk be, hogy az ember alapjába véve önző természetű dög, mióta földterületeket birtokol, harcol és vérengzik, mert tulajdonra van szüksége, nem véletlenül vannak még napjainkban is háborúk, s bár az ok nem feltétlenül ez, de közre játszik ez is, s ami még inkább nevetségessé teszi, hogy régebben főként a vallás nevében gyilkoltak, ennyit a szentbeszédekről.
– Ez a leghelyesebb hozzá állás, tényleg ne akarj nő lenni, örülj, hogy pasi vagy, talán még néha mi is tehernek érezzük, hogy mindent túlkomplikálunk.  – Legalább is én nagyon is így voltam vele és bár való igaz, hogy nem álltam órák hosszat a tükör előtt, de akadtak olyan napjaim, amikor én magam is sokkal többet ácsorogtam ott, mint amennyit kellett volna, aminek az eredménye általában ugyan az lett, hogy azt vettem fel, ami már bevált és volt is rajtam.
– Ha már a függetlenségnél tartunk, egy ilyen szépfiú, mint te hogy áll vele?  – Nem mondanám, hogy úgy voltam kíváncsi, legalább is nem abból a célból, hogy majd most akkor én becserkészem őt a kis hálómba, ez nem az én szokásom volt, legalább is nem jellemző rám az, hogy ilyen szánalmas kis trükkökhöz folyamodom. Meg aztán, nem is akartam elemezgetni sem pedig tippelgetni, hogy van-e valakije vagy nincsen. Én személy szerint azért voltam egyedül, mert gyűlöltem azt, hogy ha valakivel foglalkoznom kell, illetve fordítva, nem viseltem túlságosan jól, hogy ha valaki gondoskodni akart rólam, elvégre elszoktam az ilyesfajta szociális kapcsolatoktól, ebből kiindulva az sem véletlen, hogy nem dúskáltam éppen barátokban, nehezen bírtam elviselni azoknak a társaságát, akik túlságosan sokat akarnak, legalább is többet, mint amennyit én tudok adni és ez többnyire arra kényszerített, hogy meneküljek. Egyszóval ez a kapcsolatosdi, nem különösebben volt az én világom, voltaképpen egyáltalán nem. Mindössze egyetlen egyszer volt egy igazán hosszú kapcsolatom, de az is katasztrofálisan végződött, legalább is számomra, mikor kiderült, hogy nem voltam több, mint egy egyszerű fogadás, azóta valahogy nincs kedvem belemenni semmibe, ha voltak is kapcsolataim azok sem tartottak túlságosan sokáig, maximum néhány napig, esetleg hétig, merthogy a többség nem bírta elviselni azt, hogy ha a helyzet úgy hozta, akkor nem foglalkoztam az illetővel, én a tanulmányaimnak élek, nem pedig azért, hogy valaki elterelje a figyelmemet, amit pedig én nem szerettem és ilyenkor szoktam hajlamos lenni kiborulni, úgy isten igazán. Meglehet, hogy ez szívtelenség, de nem tehettem erről, egyszerűen így éreztem nagyon jól magam. Függetlenül. Egyedül. Chip-pel, a vadászgörényemmel. Több kapcsolatra nem volt szükségem, főként, hogy mindig csak tehetnek bizonyult.
– A legtöbb ember nem szívesen tölti az idejét egy bomló hulla felett  – jelentőségteljesen rápillantottam –, de ha esetleg még is érdekelne... – Kíváncsi lettem volna, hogy vajon miként bírná. A legtöbben, amint megérezték a szagokat elájultak, még azok is, akik már erre készültek évek óta. Sok kezdő orvostanhallgató, úgy hullott ki, mint a legyek. Viccesek voltak.
– Egyesek azt mondják, hogy tényleg nem vagyok normális   – hanyagul megvontam a vállamat. Talán egy kicsit igazuk is lehetett, elvégre normális ember már alapjába véve nem megy kórboncnoknak, hát még nem beszélget hullákkal, de én nem tartottam magam őrültnek, ellenben másokkal – ugyebár –, de az ő véleményükkel nem törődtem, fölösleges agytúráztatás lett volna, amiből ráadásul semmi hasznom nem is származott volna, hacsak nem az, hogy felbosszantom magam hülyeségekkel. Nem zavart, hogy egyesek különcnek találtak-e, bár való igaz, hogy magányos farkas voltam mindig, de csak azért, hogy ne kelljen elvilsenem mások idegesítő kérdéseit. – Erre én mindig csak Einstein szavaival válaszolok, minden relatív.  – Nem a bölcs öreg szólt belőlem, de előszeretettel használtam a nálam okosabb személyek mondásait.
– Úgy tűnik, hogy meglepett a kérdésem – nem csak őt, hanem engem is, viszont válaszát követően még is morcos pillantást vettem rá. – Azért ennyire szőkének csak nem nézek ki, hogy nem tudom, hogy mi az a drift  – szinte felhorkantam, miközben teátrális mozdulattal mutattam a hajamra, barna. Persze, én magam nem voltam az a fajta, aki sztereotípiák alapján ítélkezett, viszont alkalomadtán –, mint ahogyan most is – még is éltem vele. – Láttam majdnem mindegyik Halálos Iramban részt.  – Tettem még hozzá. Néha sajnáltam, hogy csak látom és nem próbáltam még ki, de én nem írtam halálom előtt egy bakancslistát, hogy mit kellene kipróbálnom mielőtt, elvisz a hóhér, viszont azt hiszem, hogy ez rajta lett volna.



• 735 • viselet • suli, ihlethiány és a többi...



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime19.03.14 15:15




Taima & Skoli



Kicsit megmosolyogtat ez a negatív világszemlélet, de azért nem mutatom ki a fogam fehérjét. Nem tudom, hogy miféle pszichopatával hozott össze a sors, de azért tetszik így a stílusa. Már nem válaszolok rá semmit, csak ráhagyom, mert szerintem így is, úgy is próbálkoznak a világ jobbá tételével, csak úgysem látszik, én pedig ebben egyáltalán nem hiszek, ezért nem is folyok bele egy ilyen vitába. Viszont a következő téma kicsit jobban tetszik, bár az a rész nem, hogy a nők mindent túlbonyolítanak. Pedig nagyon is egyszerű az élet, de én soha sem próbálnám ki a másik nemet. Egyáltalán nem vonz olyan szinten, hogy magam is szerepet cseréljek, mert ha így lenne, akkor nem heteroszexuális lennék.
- Akkor miért nem fogadjátok el az egyszerű dolgokat? – Mindig is érdekelt ez a válasz, mert akikkel beszélgettem, mindig úgy bonyolították a dolgokat, hogy még néha azon is meglepődtem, hogy saját maguk belekeveredtek és már ők nem értették, amit magyaráztak. Persze, olyankor nagy gáz van, hiszen az régen rossz, ha valaki meg akar valamiről győzni és már ő sem tudja, hogy mi a helyzet. Ezzel nem is akarom terhelni az agyamat, így már tovább is lépek a függetlenséghez. Kicsit meglep, hogy visszakérdez, mert eddig úgy tűnt, hogy esélyem sem lenne nála.
- Én is egyedül vagyok. – Azért csak-csak bevallom, és most kivételesen nem csinálok belőle ügyet, hogy szépfiúnak hívott. Merem remélni, hogy ezt senki se hallotta, mert nincsenek körülöttünk emberek. Csak egy-kettő sétálgat, de ők is messze tőlünk. Viszont kíváncsi vagyok, hogy milyen ember is ő valójában. Egyáltalán nem lep meg, hogy hullákat mond, hiszen a „szakmámból” adódóan én is találkoztam már egy-kettővel. Persze tudom, hogy meg kéne lepődnöm, de mégsem megy, inkább csak megrántom a vállam, mintha mindennapos lenne a hullalátogatás.
- Még ez is szóba jöhet, ha nincs már program ötlet. – Persze nem tudom, hogy mennyire akarja velem tölteni a szabadidejét, én csak gondoltam úgyis megnézek egy hullát, hogy ahhoz nekem nem volt közöm. Bírom az ilyen dolgokat, talán pszichopatának nézhetnének, de erről nem szoktam csak úgy beszélgetni.


Most viszont hagytam magam és egy apró mosolyt csalok az arcomra, ahogy meghallom, hogy sokan nem normálisnak tartják. Persze én nem ismerem, és így elsőre nem tűnik ámokfutónak, ezért kicsit nehezen tudom elhinni, hogy nem lenne normális. Igaz bárány bőr alatt lehet ördög.
- Én még úgy nem ismerlek, hogy egy ilyen kimerjek jelenteni. – Zárom le ennyivel a témát, majd tovább is megyek, és eléggé meglep, hogy a hobbimról érdeklődik. Én sem tudom igazán, hogy van-e hobbim egyáltalán, mert eddig ezzel nem is foglalkoztam. Nem mondhatom, hogy lányokat futtatok, mert az végül is egy fajta munka nekem, ahogy a drogterjesztés is. Mással nem is szoktam elütni a napot, mert mire hazaérek már este van és arra vár az ágyam, hogy elfeküdve benne jól kialudjam magam. Mégis csak mondok valamit, amit néha napján szoktam csinálni, és mosolyra késztet a morcos ábrázata.
- A nőket nem szokták érdekelni a kocsik. Nem mindenki van tisztában az ilyen fajta fogalmakkal. – Rántom meg a vállaimat, nem azért mondtam, hogy megbántsam szimplán, csak megkérdeztem, hogy tudja-e miről beszélek, vagy az egész kínai. Megforgatom a szemeimet, ahogy a filmet felhozza, persze ezt a napszemüvegtől nem láthatja, de attól még így teszek.
- Az egész baromság! Egy igazi driftet a képernyőn keresztül nem lehet élvezni. – Igaz nem láttam azokat a filmeket, de nem is akarom megnézni őket. Valahogy elvagyok az nélkül, hogy látnám. Viszont ezt csak élőben lehet igazán élvezni, de aki még nem próbálta, az nem is tudhatja.





Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Botanikus kert Botanikus kert - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Botanikus kert

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Város :: Külváros-