welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Dave és Roxy - Page 2 Vote_lcapDave és Roxy - Page 2 Voting_barDave és Roxy - Page 2 Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Dave és Roxy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime01.12.12 19:09

Ezer százalék, hogy nem bírom ki gyógyszer nélkül ezt a kicseszett napot, de hangosan csak valami olyasmit motyogok, hogy nem hiszem. Ezután válaszolgatok a kérdéseire, magyarázkodok és mindent bevetek, hogy végül mehessek.
- Nem azért verekszek, mert menő! - mondom a kelleténél kicsit hangosabban és élesebben. Fogalma sincs arról, milyen érzés, amikor úgy érzed, hogy valaki más veszi át a fejedben az irányítást és ha nem teszel valamit... nem törsz szét valamit, vagy vered be valakinek a képét, akkor megőrülsz! De persze ezt eszemben sincs neki elmagyarázni. Csak menni akarok végre, nem megosztani az életemet.
Na nem mintha azért sietnék annyira mert dolgom lenne, vagy olyan rossz lenne itt. Ez a hely kész palota ahhoz képest, ahol én húzom meg magam, de mégis szeretnék mihamarabb kijutni innen és hagyni, hogy élje az életét. Ahogy én is szeretném az enyémet anélkül, hogy kapnék egy fejmosást. Mégis túl sokáig időzök, feleslegesen beszélek és magyarázkodok, ahelyett, hogy tényleg cselekednék és megkeresve a ruháimat lelépnék. De amikor végül megteszem, akkor sem jutok sokáig. Ott áll az ajtóban én pedig próbálok továbbra is határozott maradni és nem arra figyelni, hogy a keze a köntös alá csúszik - valószínűleg teljesen véletlen -, és a csupasz, sebekkel borított bőrömön érzem a meleg ujjait. Mégis az érintése elég ahhoz, hogy elillanjon a határozottságom egy pillanat alatt és úgy viselkedjek, mintha nem mondhatnék neki nemet.
Amíg ő jön és megy, addig én leülök az ágyra. Nem tudom, hogy mi olyan fontos, hogy le kell ülni hozzá, de két lehetőséget látok. Vagy valami hatalmas baromságot csináltam, amit még nem mondott el, de nem nézi jó szemmel, vagy folytatja a beszédet és próbál észhez téríteni. Egyik sem valami csábító folytatás.
Amint eltűnik a konyhában és visszajön, amíg le nem ül mellém, le nem tudom venni a tekintetem az apró aszpirinról és a nagy pohár vízről. Ott a pokoli fejfájásom kulcsa! Csak az kell és máris elviselhetőbb lesz minden fájdalom! Már nyújtanám érte a kezem, de nem úgy tűnik, hogy annyira ide szándékozik adni. Csak nézek rá és próbálok valamit kiolvasni a tekintetőből a rosszalláson kívül. Már éppen megkérdezném, hogy "Mi van?", amikor is megszólal.
- Hogy miről...? - nézek rá egy percig értetlenül. - Milyen gyógyszerfügg...? - reflexből nyúlnék a hátsó zsebembe, ahol a kis nyugtatóval teli dobozkát tarom, de ugye nincs ott semmi. Még a nadrágom sincs rajtam. A tenyerembe hajtom a fejem és próbálok még több részletet felidézni az előző estéből. Igen, bevettem azt a pár szemet... és sok valamit ittam rá... és... Nem tudom. Bármennyire is erőltetem az agyamat, nem jut eszembe több dolog a gyógyszerekkel kapcsolatban, csak a fejem fájdul meg még jobban.
- Nem vagyok függő - mondom magam elé bámulva. - Ha arról van szó... arról a kis dobozról, ami nálam van... vagy volt... - megrázom a fejem. - Nem függőség. Még... régről maradt meg. És tegnap kellett belőle a maradék - mondom és csak egy pillanatra nézek rá, utána már állok is fel az ágyról. Nem fogok neki mesélni a múltamról! A kezelésekről! A gyógyszerekről! Semmiről! Akkor inkább kibírom aszpirin nélkül a mai napot, de nem fogok beszélni! Nem vagyok valami nyamvadt nyápic alak, aki nem képes elviselni a fájdalmat és bármit megtesz egy szem fájdalomcsillapítóért.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime01.12.12 20:09

Hirtelen támadt harciasságával még engem is meglep. Egy pillanatra ki is zökkenek erőteljesebb hangja hallatán gondolataim közül. Szemeimet meglepetten kezdem el végig járatni rajta. Mintha csak kicserélték volna egyik pillanatról a másikra. Tudtam, hogy tud ő talpraesettebb és magabiztosabb is lenni! Csupán csak egy provokációra volt szüksége, nem másra. El is mosolyodom egy gyors pillanatra, ahogy ebbe belegondolok. Na, ez a David máris sokkal jobban vonz!
-Hát... pedig ameddig nem mondod el, hogy miért teszed, addig csak is ezt tudom gondolni... - Forgatom meg a szemeimet elgondolkodva. Hogy élvezem-e, hogy ezt tehetem vele, és tovább provokálhatom? Igen, nagyon! Látni akarok még tőle további kirohanásokat. Az előzővel megmutatta, hogy tud ő igazi férfiként is viselkedni, és erre van most szükség! Kíváncsi lennék a további reakcióira is, de a jelek szerint neki igen csak fogytán van már a türelme. Úgy néz ki, hogy most az sem érdekli, hogy kap-e fájdalom csillapítót, avagy anélkül kell átvészelnie a nap hátralévő részét. Menni akar, és ezt nem nézem túl jó szemmel. Ezért is nem engedem. Menekül, akárcsak egy csapdába esett állat, akire minden egyes sarokból éhes, vérengző ragadozók lesnek, és már alig várják, hogy megküzdjenek érte. Ahogy elém toppan már nyújtom is ki előre a karomat, hogy mellkasára téve megállíthassam. Tenyerem azonban -még számomra is meglepő-, de becsúszik az anyag alá, szabadon érintve meztelen, felhevült bőrét. A véletlen mozdulatomra felpillantok a szemeibe, ám kezemet továbbra sem vagyok hajlandó elemelni onnan. Szerintem ő is nagyon jól tisztában van azzal, hogy ha rajtam múlik, addig nem hagyom elmenni, ameddig ki nem csikartam belőle néhány lényeges információt belőle. Ezért is jut eszembe az aspirin. Tudom, hogy mennyire vágyik most rá. Ezzel talán megvesztegethetem majd, hiába rohadék dolog. Én is az vagyok, akkor nem mindegy? Hamar visszatérek a pohár vízzel, a gyógyszert továbbra is kezemben szorongatva.
-Arról, hogy vényre felírt gyógyszerek vannak nálad. Gondolom nem véletlenségből... - Nézek bele komoran kékjeibe, és mikor szeme levándorol az aspirinre, galád módon összezárom a tenyeremet a gyógyszer körül.
-Szóval akkor régen volt valami gondod, amiért szedned kellett. - Ráncolom össze a homlokomat, és mikor feltűnik, hogy egyre inkább eluralkodni látszik rajta az a bizonyos "mehetnék", felsóhajtva kinyitom a tenyerem és az ő kezébe nyomom a gyógyszert a pohár vízzel együtt, én magam pedig sóhajtva dőlök hátra az ágyon, kezeimet a hasamon kulcsolva össze.
-Ha ennyire menni akarsz, nem foglak visszatartani, nyilván nincs is olyan dolog, amivel maradásra tudnálak késztetni, de azért... egy kávét még megihatnál velem... - Pislogok fel rá. A döntés az ő kezében van. Én akkor is figyelni fogom ezek után, ha most kilép az ajtón...
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime01.12.12 21:03

Nem sokáig bírom a tekintetét. Egyszerűen úgy érzem magam, mint valami kihallgatáson és megőrjít a szemembe fúródó tekintete. Muszáj lesütnöm a tekintetem, de ott meg csak azt az apró tablettát látom, ami a megváltás lenne, ha végre megkapnám! Ha végre... ideadná. De hamar sikerül elterelnie a figyelmemet, amikor felfogom a szavait.
- Nem volt semmi bajom! Nem vagyok olyan, mint az apám! - mondom gondolkodás nélkül és csak utólag jövök rá, hogy kiabálok. A kezem erőteljes remegésbe kezd én pedig mindent megteszek, hogy ezt leplezzem.
Inkább próbálom felidézni a tegnapi eseményeket. Rájönni, hogy egyáltalán honnan tud a gyógyszerről. Bármire, amihez nem kell egészen visszamenni a múltba és egy másik városba. Végül lassan, de lenyugszok és mintha semmi nem történt volna az előbb magyarázkodni kezdek és újra belefogom a mondókámba, miszerint nem vagyok függő, de a szavak most csak suttogások. Részben azért, mert szégyellem magam, de képtelen vagyok bocsánatot kérni, részben pedig azért, mert tudom, hogy vissza kell fognom magam. Nem vagyok őrült és nagyon jól tudom, hogy nincs szükségem gyógyszerre. Régen sem volt, de akkor senki nem kérdezte meg, hogy akarom-e szedni. Csak adták és ha kellett, lenyomták a torkomon. Az a tegnapi... kivételes volt. Nem vagyok függő és nincs szükségem semmilyen dilibogyóra.
Ahogy abban is tökéletesen biztos vagyok, hogy nem mondok el neki semmit! Ezt egyértelműen eldöntöm és tartom is magam ehhez. Eleget kaptam én régen szánakozó pillantásokból és az "én megértem" meg "tudom min mész keresztül" kezdetű szövegből. Nem akarom újra hallani egyiket sem. Úgyhogy csak állok az ágy mellet és próbálom szabályosan, lassan venni a levegőt. Csak amikor már biztos vagyok benne, hogy teljesen megszűnt a kézremegés, akkor nyújtom a kezem a felém tartott pohárért és aszpirinért. Bármennyire is szeretném tartani magam és most már azért is azt mondani, hogy nem kell, kénytelen vagyok belátni, hogy baromság lenne, ha elutasítanám.
Víz nélkül csúszik le a gyógyszer, de a látszat kedvéért abból is iszok pár kortyot, amit még utána is bámulok, mintha valamiért különleges lenne. Közben persze hallom a szavait, amiből kiderül, hogy megkapom az engedélyt. Mehetek és szinte egyszerre üvölti minden fájó porcikám, hogy éljek a lehetőséggel és tűnjek el, én mégis csak a pohárral a kezemben a konyháig jutok. Két kezemmel támasztom a pultot, ahol landol a maradék vízzel telt pohár.
Végül újra a szobában kötök ki. Pontosabban a szoba küszöbén. Onnan nézem egy hosszú másodpercig, ahogy fekszik az ágyon. Egy pillanatra elfelejtek mindent és csak őt látom. Se múlt, se idegeskedés és valami csoda folytán megjelenik bennem a késztetés, hogy meséljek neki. Mindenről. De hamar észbe kapok és csak pár szó csúszik ki a számon.
- Az a kávé talán jó lenne...
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime01.12.12 22:25

Váratlan meglepetések sora ér egymás után. Szinte fel se tudom fogni, amivel az imént is lekorholt. Mégis mit jelentsen az, hogy ő nem olyan, mint az apja? Miért? Az apja milyen? Egyszerűen nem értem. Túlságosan is vastag a köré épülő fal. Képtelenség megfejteni. Ide még egy pszichológus is kevés lenne, bár szavaiból -és abból, ahogy kiabált-, csak is arra tudok következtetni, hogy lehet valami összefüggés az apja, és a gyógyszerek között. Lehet, hogy valami... örökletes betegség, amire ugyanazokat a gyógyszereket kell szedniük?
-Jójó, elhiszem, felfogtam! Nem akarsz róla beszélni, ennyi. Megértem... - A tüske pedig erősen böködi a nyelvem, hogy kérdezzek rá, hogy mi köze van az eddig elhangzottaknak az apjához, és hogy neki mi a baja, de valószínűleg az eddigieknél többet nem tudnék meg, és már végleg itt hagyna. mindeninek vannak gyenge pontjai, olyanok, amiket inkább szeretne figyelmen kívül, szó nélkül hagyni, és elraktározni az emlékeinek azon fiókjába, ami a "tiltott" nevet is viseli. Én is pont így vagyok Gillian emlékével. Jobb, ha nem is beszélünk róla még családon belül sem. Nem lennék képes arra, hogy bárkinek csak úgy elkezdjek róla beszélni. Hosszas percek -amik óráknak tűnnek-, telnek el feszült hallgatással, mialatt mind a ketten csak a markomban szorongatott fehér gyógyszert fürkésszük szemeinkkel. én leginkább elgondolkodva, David pedig... igen, David pedig egyértelműen sóvárogva. Ezek ellenére, az előbbi kirohanásának köszönhetően mégis magamat érzem az alárendelt félnek. Meg is értem! Ha velem csinálnák ezt, amikor másnapos vagyok, biztos, hogy senkit sem kímélnék, és már rég megvertem volna azt, aki így illegeti előttem azt a rohadt gyógyszert, amit nem kaphatok meg. Én azonban nem játszom tovább. Belefáradtam, tudom, hogy már semmivel sem tarthatom itt, ezért át is adom neki a poharat a bogyóval együtt, amit követően csak figyelem, ahogy lenyeli a gyógyszert, majd megindul a konyha felé, mire elterülök az ágyon. Számítok rá, hogy útközben a fürdőbe is tesz egy kitérőt, hogy öltözhessem, aztán pedig se puszi, se pá, csak úgy lelécelhessen, hogy többet még csak hallania se kelljen rólam. Mindez viszont nem így történik. Mikor visszajön, még mindig a köntösben van. Látszólag egyáltalán nem áll szándékában elhagyni a lakást még, ez pedig elégedettséggel tölt el. Gyorsan átfordulok a hasamra, úgy hogy farkasszemet nézhessek vele.
-Tudtam, hogy van valami, amivel megtudlak győzni! - Kúszik önelégült mosoly az arcomra, és már pattanok is fel, egyenesen a konyhába araszolva, ahol előkapok két bögrét, és már öntök is a még meleg kávéból. A tejet és a cukrot egy tálcán egyensúlyozom oda a kis dohányzóasztalra a nappaliba, majd levágódom a kanapéra, nem zavartatva magam, elkezdve a kávém ízesítését.
-Ezek után merre tovább? - Kérdezem, ha közben leült mellém, és miután megkavartam a kávét, gyorsan lenyalom a kiskanalat, és beleszürcsölök.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime01.12.12 22:50

Meglep, hogy megfordul és látom a mosolyát. Olyan igazi, boldog mosolyt. Nem hittem, hogy így fogja fogadni, hogy még egy kicsit maradok. Talán, valahogy mélyen én is örülök, hogy így döntöttem. Legalább még egy kicsit élvezhetem az itteni kényelmet és azt, hogy nem kell folyton azt néznem, mikor esik le egy újabb darab a mennyezetből, vagy járnom az utcát, mert az biztonságosabb, mint... otthon. Mintha ezt a szót mondhatnám arra a helyre! De mivel ott húzom meg magam egy kis melóért cserébe, így csak az az otthonom.
- Csak, hogy tisztázzuk - emelem fel a mutatóujjam és fordulok utána, amikor elhalad mellettem - nem a kávé miatt maradok - mondom komolyan de valami apró mosoly csak megjelenik az arcomon. Már sehol sincs az előbbi idegeskedés. Mintha újra győzedelmeskedett volna az igazi énem. A nyugodt, aki teljesen ura minden cselekedetének és nem rémíti meg minden kérdés, amit nekiszegeznek.
Egyetlen szó nélkül indulok Roxy után a konyhába, majd a nappaliba. Egy másodpercre hezitálok, hogy leüljek-e mellé - ugye az előbb is kérdezgetés lett a vége -, de végül úgy döntök, hogy megkockáztatom. Nem hiszem, hogy újra faggatni akarna. Legalábbis nagyon remélem. Megvárom, amíg ő ízesíti a kávéját és én csak utána fogok bele. Fogalmam sincs, hogy szeretem. Igazi, rendes házi kávét még nem ittam. Csak nagyon ritkán egy-egy kórházit, amikor ott jártam... De annál nem nagyon volt választék, hogy mivel kéri az ember. Örült, ha nem csak elnyelte a gép a pénzt. Mindenből pontosan annyit teszek a saját kávémba, mint ő. Bízok abban, hogy az úgy finom, ahogy ő csinálja.
Még továbbra is az ízesítéssel vagyok elfoglalva, amikor hallom a kérdését. Először nem igazán tudok mit válaszolni. Egyszerűen csak... nem tudom, mit felelhetnék.
- Gondolom, megisszuk a kávét, veszem a ruháimat, még egyszer megköszönök mindent és eltűnök - mondom majd úgy teszek, mint aki teljesen belemerül a kávéjába. Nem vagyok benne biztos, hogy ezeket a szavakat várta, de... nem tudom, mi lenne ilyenkor a jó válasz. Megígérni, hogy többet nem verekszek? Vagy nem iszok? Nem akarok olyat ígérni, amit tudom, hogy nem fogok betartani.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime02.12.12 0:04

Mosolyom még szélesebbé válik, amikor megtörni látszik a jég, és a kezdeti nehézségek és reggeli nézeteltérések után úgy dönt, hogy még megvárja azt a bizonyos kávét. Fűzök némi reményt ahhoz, hogy talán az ivása közben még lesz egy fikarcnyi kis esélyem arra, hogy több dolgot megtudjak erről az egész gyógyszer és apjával kapcsolatos dologról, bár tisztában vagyok vele, hogy roppantul óvatosnak kell majd lennem. Egy rossz szó, vagy nyelvbotlás, és cseszhetem az egészet. elveszítem a bizalmát, ő pedig úgy elfog tűnni, hogy többet az életben nem fogok hallani felőle. Az ilyen vandálok nagyon is jól értenek ahhoz, hogy minél jobban elrejtőzködhessenek a külvilág elől. Ezért is olyan nehéz rájuk találni. Én már csak tudom, aki valamilyen szinten összeköttetésben áll a rendőrökkel. Hát még amikor elkezdődnek az akár órákon keresztül is elhúzódó faggatások! Van, hogy még órák múltával sem tudnak többet kiszedni a bűnösből, mint a lakcímét és a nevét...
-Ó, valóban? Akkor elmondanád, hogy mégis miért? Mert egyedül attól tartok, hogy nem fogok tudni rájönni... - Sóhajtom színpadiasan, ugyanígy pislogva rá, és még az államat is megtámasztom a kezemmel, mielőtt tényleg kipattanhatnék az ágyból, hogy elinduljak Dave ársaságában azért a bizonyos kávéért. Nagyon felkeltette ezzel a figyelmeztetésével az érdeklődésemet. Nem a kávéért marad. Hát akkor meg mégis mi másért?
Hogy minél hamarabb válaszokhoz juthassak, nem is húzom tovább az időt, felugrok az ágyból, és egyenesen a konyhába megyek tovább, ahonnan a nappaliba vezet az utam, ott kezdve el iszogatni a saját ízlésem szerint ízesített kávét. Ahogy két kezem közé fogom a bögrét, és a számhoz emelem, rögvest melegség kezdi el átjárni az egész testemet. Ez az illat pedig... igen, lekörözhetetlen! Be is hunyom a szemeimet, így élvezve ki az első kortyot, ami bár egy kissé forró, mégsem kezdek el jajveszékelni, ahogy sokan mások is tennék. Egy kis nyelv és száj leforrázás ide, vagy oda, nem mindegy? Persze, azért a felszisszenés nem marad el, de nem tanúsítók a dolognak több figyelmet. Inkább csak elkezdem lassan fújni, és hogy megtörjem a csendet, kérdezek. A válasz azonban aligha mondható kielégítőnek. Fel is nézek a kávémból rögtön, egyenesen Dave arcát kezdve el fürkészni.
-Nem erre gondoltam. Azt akarom tudni, hogy mit fogsz ezután... kezdeni magaddal. Egyébként,szeretném, ha majd néha meglátogatnál, csakhogy tudjam, nem kell koszorút rendelnem a temetésedre. A börtönben és az edzőteremben megtalálsz. Itthon csak este... - Magyarázom, burkoltan célozgatva arra, hogy örülnék, ha néha összetudnánk futni. Valamiért így érzem helyénvalónak, ha már tegnap kihúztam a szarból.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime02.12.12 13:07

- Miért maradok...? - kérdezek vissza kissé meglepődve, csak hogy húzzam az időt, amíg kitalálok valamit. Eszemben sem volt azt mondani, ami a valóság. Nem azért, mert itt jobb, mint nálam vagy az utcát járni. - Reménykedek még egy csókban - vigyorodok el, ahogy megállok pár lépésre tőle a konyhában. - A tegnapira nem emlékszem tisztán - mondom, mintha teljesen hétköznapi témáról lenne szó, és amint látom, hogy mindent magához vesz és megindul, továbbra is követem.
A kanapén ülve próbálok minden erőmmel a kávéra koncentrálni és reménykedek abban, hogy a válaszom elég lesz neki és nem kezd újra faggatózásba. Mégis valahogy meg sem lepődök, amikor jobban kifejti az előbbi kérdést. Ahelyett, hogy azonnal válaszolnék, csak iszok a kávéból és mivel nincs rajtam elég sérülés, összeégetem a számat is. Éljen! Inkább leteszem a csészét az előttünk lévő asztalra, és egyetlen gyors mozdulattal dőlök hátra a kanapén, amitől körülbelül az összes friss sebem felvisít és majdnem én is. De aztán múlik a hirtelen jött fájdalom, az arcomról eltűnik az előbb megjelent grimasz és a fejem megtámasztva a plafont kezdem el nagyon komolyan vizsgálgatni. Válaszolni fogok neki, ezt tudom, csak még abban nem vagyok biztos, hogy mit.
- Nem tudom. Amit eddig...? - kezdek bele egy sóhajt követően, már mindenhova nézve, csak rá nem. Anélkül is tudom, hogy vörösen villog a feje felett a képzeletbeli "rossz válasz" lámpa. - De nem fogom megölteni magam - mondom és ezzel nem csak őt győzködöm, hanem magamat is. - A gyógyszer úgyis elfogyott, pár apró sérülésbe meg nem lehet belehalni. Úgyhogy nem kell koszorú - vonok vállat, mint akit igazából nem érdekel a dolog, aztán különös módon elvigyorodok. - Amúgy sem egyszerű temetést akarok majd. Azt akarom, hogy a testem elégessék. Ahogy a Jedikét! - mesélek nagy beleéléssel. Mintha nem is a halálról lenne szó, hanem valami vidámparki élményről. - Egyszer láttam a filmet. Még az intézetben a többi gyerekkel. És akkor eldöntöttem, hogy engem olyan hatalmas máglyán égessenek el! - fejezem be végül egy suta pillantást vetve rá oldalra. Már most nem tudom, hogy miért mondtam ezeket el neki. Csak úgy jött... én pedig azt hiszem beleuntam, hogy mindent hallgassak el előle. Legalábbis az ilyen apróságokat nem szükséges titkolnom...
Ezután viszont csak hallgatok. Kivételesen nem azért, mert át kell gondolnom, hogy mit feleljek arra, hogy találkozni akar még velem... Egyszerűen most tényleg nem tudom a választ. Hogy én mit akarok!
- Talán... majd valahol... - mondom ki a legelső értelmesnek tűnő választ. - Ahogy eddig is találkoztunk néha... majd ezután is - mondom egy bólintás kíséretében és újra felülve rendesen a kávéért nyúlok azzal a szándékkal, hogy most már az ízét is érezzem, ne csak még több apró égést szerezzek.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime02.12.12 16:55

Türelmesen pislogok rá, amíg válaszára várok. Ha nem a felajánlott reggeli kávéra maradt, akkor meg mégis mi dolga még itt? Persze, nem mintha olyan sok vizet zavarna, hiszen én így is úgy is megcsinálom a szokásos reggeli dolgaimat, ha tetszik neki, ha nem. Nekem dolgoznom kell menni, és egy idegen a lakásomon nem fog kizökkenteni a szokásos reggeli rutinomból, amit melóba indulás előtt szoktam megtenni. Na, jó, a reggeli kocogás már élből kilőve, de attól ég a többit megtudom csinálni.
Gondolataim közül a frappáns kis válasza az, ami kiránt, még pedig olyan hévvel, hogy egy jó darabig még magamhoz sem tudok térni a kezdeti megdöbbenésből. Mindezt természetesen nem engedem kiülni az arcomra, helyette csak rendíthetetlenül vigyorgok tovább, mintha egy pillanatra sem inogtam volna meg válasza hallatán.
-Lecsúsztál róla. Mondom, más részeg, a földről összekapart srácoknak is kell még hagynom. - Húzom végig körmöm hegyét arcélén és állán, ahogy elhaladok mellette a kávéhoz. Már csak ennyitől is egy kiéhezett k*vának gondolom magam. Biztosan csak azért, mert nem szokásom belemenni ilyen kis gyerekes játszadozásokba, ami a pláza cicusok és z útszéli prostik legkedveltebb időeltöltése... Majd, ha megiszom a kávém, végre észhez térek! Le is ülünk egymás mellé a nappali kanapéjára. Kedvem szerint, kényelmesen bevackolom magam a kanapé egyik sarkába, úgy hogy a térdeimet is feltudjam húzni. Így legalább szembe is kerülhetek Daveval, és minden arcrezdülését premier planeból nyomon követhetem.
-De agyonveretni agyon fogod, igaz? - Nézek fel rá kérdő tekintettel szemeimben, számat a bögre mögé rejtve, így húzogatva annak peremén végig felső ajkamat, puszta időeltöltésből. Az első korty csak ezután következik, ami kisebb nagyobb fájdalmakat hagy maga után.
-A Jedik általában el is értek valami nagyot az életükben. Neked is ki kéne törnöd. - Közlöm vele, aztán tovább fújom a szám elé tartott kávémat. Igen, még mindig nem tágítok, és kitartok a mellett, hogy el kéne neki kezdenie valamit, amivel a technikáit fejlesztheti.
-Intézet? Miért kerültél oda? - Kockáztatok meg egy kényes kérdést, ami nyilván érzékenyen fogja érinteni, és vagy újra elfog zárkózni előlem, vagy megnyílik, amire kevés esélyt látok, de hát, próba szerencse!
-Hát jó... remélem, hogy az a "valahol" nem megint az egyik mellékutca lesz... - Mondom egy sanda mosollyal együtt, és újra átadom magam a kávé élénkítő ízének.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime02.12.12 17:52

Agyonveretni... Gondolhattam volna, hogy valami ilyesmit fog mondani. Ő nem tudja, hányszor hagytam már én magam mögött valakit úgy, hogy éppen hogy csak élt. Persze körülbelül ennyiszer kaptam én is meg nagyon is durván a magamét, de...
- Nem. Vagyis szándékosan nem. Soha nem ez a cél - mondom magam elé bámulva.
Fogalmam sincs, erről miért akarom őt meggyőzni. Nem tudom, miért számít a véleménye. Hogy mit gondol rólam. Min változtat az, hogy egy balhés kölyöknek tart-e? Nekem attól nem lesz sem jobb, sem rosszabb, mégis... Mégis próbálom meggyőzni, hogy nem vagyok én olyan rossz. Anélkül persze, hogy bármilyen valós magyarázatot adnák a cselekedeteimre.
- Ki kéne törnöm... - ismétlem a szavait színtelen hangon, miközben inkább azon jár az eszem, hogy ki kéne törnöm valaki nyakát inkább. Persze a valóságban nem tenném meg. Nem akarom megtenni! Nem vagyok gyilkos csak... csak tudnám ki vagyok. Vagy mi?
- Az intézet... mondjuk úgy, hogy... - kezdek bele a magyarázkodásba, de a mondat félbemarad. Idő kell, hogy valamilyen módon úgy rakjam egymás mellé a szavakat, hogy azok ne sajnálkozást váltsanak ki belőle. Biztos vagyok benne, ha bármelyik ismerős mondatot meghallanám, újra elveszíteni a nyugodt énem és olyat mondanék, amit biztos megbánok később. - Apám nem vigyázhatott rám tovább - mondom jól megválogatva a szavakat. A magyarázat második fele már könnyebben meg. - Anyám meg... ő meg nem akart - vonok vállat és visszatérek az előbb az asztalra rakott kávámhoz. Egyértelmű, hogy nem akarok többet beszélni erről. Már így is túl sokat mondtam ezzel a pár rövid mondattal.
- Majd forgalmasabb helyen verekszek - mosolyodok el egy korty kávé után. Már nemhogy nem égeti a számat a kávé, de még csak éppen, hogy meleg. A következő pillanatban úgy öntöm le a maradékot a torkomon, mintha sürgetnének. Azt hiszem inkább én akarok minél hamarabb menni. Nem tudom, hogy miért, de érzem, hogy egyre többet beszélek. Olyan dolgokról, amiket mikor Vegasba jöttem megfogadtam, hogy soha, senkinek nem mondok el! Nem tudom, mit tesz velem, amiért mégis beszélek, de nem akarok addig maradni, amíg ki nem derítem.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime02.12.12 19:00

Kíváncsi lennék, hogy akkor mégis mi a célja a verekedéssel. Feszültség levezetés, vagy egyszerűen csak mazochista és szereti a fájdalmat? Ha ez áll a dolgok hátterében, nem kéne messzire mennie ahhoz, hogy ezt a vágyát kielégítse. Elég lenne bekopognia az ajtómon, és máris egy célzott jobb egyenessel köszönteném. Szívesen megtenném még most is, csakhogy megkapja azt, amit érdemel azért, amit a tegnap este is művelt. Idióta és felelőtlen dolog volt tőle. Rosszabbul is járhatott volna, ha nem lépek közbe...
-Ha ennyire verekedhetnéked van, járj inkább edzőterembe, vagy boksz edzőhöz vagy bármi. Lehet, hogy bekerülhetnél még a profik közé is. Hétvégente én is versenyezek, fogadásokat tesznek rám, és élvezem, hogy szétrúghatom más seggét, és beverhetem az ellenfeleim képét. - Tanácsolom azt, amire már eddig is célozgattam, csak a jelek szerint ő egyik alkalommal sem vette a lapot. Akkor már inkább szabályos kereteken belül élje ki magát. Lehet, hogy egy idő után még pénzt is adnának egy-egy győzelméért, ami -ahogy elnézem-, néha igen csak jól jönne neki. Erősebben kezdem el szorítani a bögre fülét, már már attól félve, hogy mikor fog darabokra esni a kezembe, mivel nem egy egyszerű kérdést tettem föl neki az imént. Lehet, hogy ezt már tényleg jobb lett volna szó nélkül hagynom? Elvégre, én sem szeretem, ha áskálódnak a múltamban, az életemben, pedig velem is történt nem egy olyan dolog eddig, amiket szeretek a szőnyeg alatt tartani. Mielőtt még egy újabb dührohamának lehetnék szemtanúja, amiért olyat kérdeztem, amit talán nem kellett volna, inkább lenyelem az utolsó kortyokat a kávémból, amiket kis híján félre nyelek. Ennek nem más az oka, mint Dave, jobban mondva az, hogy mesélni kezd. Hangjából ítélve, kényesen érinti a téma, de... de egyértelműen őszintén beszél, még ha nem is mond el mindent szóról szóra, csak nagyobb körvonalakban. Nekem ennyi is elég ahhoz, hogy valahogy kikövetkeztessem azt, hogy mi is történt, és hogy mi köze az apjának a gyógyszerekhez...
-Az a múlt. Ne rágódj rajta! - Fűzöm hozzá végül hosszadalmas csendet követően. Chh... mintha olyan könnyű lenne elfelejteni és el is engedi a múltat...
-Próbáld csak meg! Nem lenne köszönet utána abba, amit tőlem kapnál érte. - Vonom fel szemöldökeimet, aztán leteszem az asztalra a bögrét, és a fali órára nézve hamar megállapítom, hogy lassan el kéne már készülnöm.
-Azt hiszem, lassan indulnom kell... - Köszörülöm meg a torkom, ezzel megzavarva a közénk telepedett hatalmas, üres csendet.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime02.12.12 19:57

Elég komolyan elgondolkodok azon, amit mond. Az edzőtermen és a bokszon Az egyetlen baj, hogy nem vagyok biztos abban, hogy képes lennék bármilyen szabályt is betartani. Persze ezt nem közlöm vele, csak egy apró bólintok, jelezve, hogy megértettem amit mondott és átgondolom, aztán majd meglátjuk. Egyelőre csak egy erős talán lenne az, amit mondani tudnék, annak meg nem soká értelmét látom. Majd még eldöntöm, hogy mi legyen. Egy esélyt talán megér majd a dolog, de mondjuk egy óra gondolkodást mindenképp.
A következőkön viszont túl sokat is agyalok. Apán... és az egészen, amit kimondok. Valamilyen különös módon az jut az eszembe, hogy talán vissza kellene mennem és meglátogatnom. Beszélnem vele. De szerencsére ezt az őrült gondolat elvetem, amint meghallom Roxy következő szavait.
- Igen. A múlt. Nem is akarok vele foglalkozni - mondom, de a hangom még számomra is túl bizonytalan. Ráadásul furcsán érzem magam. Mintha már attól, hogy ennyit elmondtam, keresztül látna rajtam és minden további titkommal... a múltam minden egyes részletével tisztában lenne. És ez nem tetszik. Túlzottan sebezhetően érzem magam. Főleg, hogy a tekintete folyamatosan engem vizsgál.
Aztán elfogy a kávé, és vele együtt a semmibe vész az előbbi komoly téma. Jobb is így. Nem tudom, hány a múltamhoz kapcsolódó kérdésre tudtam volna még válaszolni anélkül, hogy ideges lettem volna, vagy megjelentek volna bennem a fránya démonjaim. A verekedés. Az már egy sokkal jobb téma. Kevesebb a kockázat, főleg mivel az nekem szimpla szórakozás. Szükséges és kötelező szórakozás.
- Mit kapnék? - érdeklődök. A kelleténél megint viccesebbre veszem a dolgot, de nem várok választ. Nagyon is jól tudom, hogy nem azt a bizonyos csókot, ami a részeg és földről összeszedetteknek jár. - Oké, tudom. Semmi olyat, aminek örülnék - mentem a menthetőt, és kissé távolabb húzódok tőle. Egész komolynak nézne ki a dolog, ha nem bujkálna a szám szélén az a nyavalyás apró mosoly.
Csak akkor tűnik el és váltok kissé komorra, amikor azt mondja, mennie kell. Valahogy az utolsó pár percben teljesen elfelejtettem, hogy hol is vagyok... és hogy ez baromira nem a valóság. Nem az én életem. Úgyhogy ideje visszatérnem a fájdalmas valóságba és sietve elindulni a ruháimért amik remélhetőleg ott vannak a fürdőszobában. Legalábbis nagyon remélem, mert ha nem akkor bolondot csinálok magamból, mivel egy szó nélkül indulok el arra. A konyhát érintve leteszem az üres csészét és még mielőtt eltűnnék a fürdőszoba ajtaja mögött, még kikiabálok.
- Finom volt a kávé! Köszönöm! - és már kapom is magamra a ruháimat. Igaz, nem olyan gyorsan, mint szeretném. Amint ledobom magamról a köntöst a figyelmem egy hosszú pillanatra elvonja a friss sebek hada. Eddig nem láttam, hogy milyen piszok összevert vagyok, csak éreztem, de valahogy nem gondoltam arra, hogy tényleg ilyen ramaty a helyzet.
Gyorsan megrázom a fejem, mielőtt túl sokáig bámulnám magam és a lehető leghamarabb magamra veszem a megviselt ruháimat. Mielőtt kilépnék a fürdőszobából a halántékomnál húzódó kisebb vágásra söpröm a hajam, hogy ne legyen annyira feltűnő és már megyek is.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime02.12.12 20:52

Nem is tudom, hogy sajnálnom kellene-e azok miatt, amiket most megosztott velem a múltjával kapcsolatban. Talán... egy kicsit. De lehet, hogy mellőznöm kéne a szánakozó pillantásokat, a sajnálkozó szavakat, és a mit sem érő összeborulásokat. Ha valaki, én már csak tudom, hogy milyen elkeserítő, és hogy mennyi dühöt feltud halmozni az az emberben, ha sajnálják. Nem sajnálni kellene, és együtt érezni vele, hanem tenni az ellen, hogy legközelebb ne történhessen vele olyan, ami miatt megérdemelhetné a szánakozó, sajnálkozó szavakat.
-Magad mögött kell hagynod. Változtatni már úgy sem fogsz tudni rajta... - Sóhajtok fel. Arcomra rögvest keserű mosoly húzódik, amint elgondolkodom iménti szavaimon. Milyen könnyű ezt mondani! Bezzeg meg is fogadni, és be is tartani ezeket a tanácsokat már sokkal nehezebb. Egyenlőre még én is mindennapi küzdelmet vívók a múltam gondolatával. Eddig -akárhogy is próbálkoztam-, egy nap se telt még el úgy, hogy ne gondoltam volna akárcsak egyszer is Gillianre. Nehéz, rohadtul nehéz.
Megrázva a fejem, zökkentem vissza magam a jelenbe, ide vissza a kanapéra abból a kórházi szobából, ahol Gill az utolsó napjait is töltötte egyedül, bezárva a négy fehér fal közé. Utálta azt a helyet, mégsem sírt miatta soha. Előttünk legalábbis nem tette...
A keserű múltbéli gondolataimat szerencsére azonnal felváltja valami egészen más, és perceken belül már egy sanda félvigyorral az arcomon, azon gondolkozom, hogy mi legyen kérdésére a válaszom.
-Mmm... lássuk csak... combnyaktörés, vagy egy kis agyrázkódás? Széles egyébként a választék... - Nyögöm ki egy gunyoros félmosollyal, ez alatt az idő alatt mindvégig csillogó kékjeit fürkészve.
-Meg se kérdezem már inkább, hogy mi lenne az, aminek örülnél! - Legyintek, miután a kiürült kávés bögre is az asztalra került, ami egyúttal a búcsút is jelenti. Nekem muszáj dolgoznom menni, neki pedig... nos... azt hiszem, hogy nem ártana egy kicsit átértékelnie az életét, bár aligha hiszem, hogy hatni tudtam volna rá bármennyire is, de legalább megpróbáltam. Nem mindenkiért teszem ám ezt meg! Szememmel végig követem azt a mozdulatot, ahogy feláll a kanapéról és eltűnik a fürdőszobában, nyilván azért, hogy a ruháit magára vehesse. Ez alatt az idő alatt én is kiviszem magam után a bögrémet, és mikor kijön, megállok a bejárati ajtó előtt, így várva, hogy odaérjen.
-Egy jó tanács a későbbiekre... ha már verekszel, légy eszednél, és ne részegen csináld! - Villantom félmosolyomat, majd minden további szó nélkül lassan közelebb hajolok hozzá, szemeimet ravaszul járatni kezdem ajkai és a szemei közt, majd számat végig húzom alsó ajkától egészen a felsőig, egy pillanatra sem állva meg velük, és időzve el ajkain.
-Vedd úgy, hogy már csak ennyi jutott neked... -Suttogom ajkaitól már centire egy meglehetősen arrogáns vigyorral, majd egyszerűen csak kinyitom előtte az ajtót.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime02.12.12 21:53

Valahogy egyik felsorolt választható lehetőség sem nyeri el a tetszésem. De abban biztos vagyok, hogy elég hosszú amiből választhatok, és egyik kellemetlenebb és fájdalmasabb a másiknál. Egyik sem olyan, aminek örülnék. Annak viszont örülök, hogy nem kérdez vissza és faggat arról, hogy mi lenne az, aminek ténylegesen örülnék. Jobb a békesség. Amúgy sem akarom most letesztelni a tűrőképességét. Ki tudja, a tegnapi után lehet, hogy ma elég neki egy kevés és kapok egy szép sallert pofátlanságért. Még jó, hogy az ember gondolatait nem büntetik!
Visszatérve a kegyetlen valóságba, már változnak a gondolataim és közel sem jár értük semmiféle büntetés. Főleg, mivel elég kevés a gondolkodás most, inkább cselekszek. Minél gyorsabban magamra akarom kapni a ruháimat és hagyni, hogy menjen a dolgára. Amikor már ott állok az ajtóban előttem pedig ott áll ő, újra a bűnösebb gondolatok közül fordul meg pár a fejemben. Az egyik, kevésbé büntetendő az, hogy nem akarok menni! De mivel muszáj így hamar kitisztítom a fejem, de még mindig nem mozdulok. Ahogy ő sem mozdul az ajtóból.
- Ez amolyan vigyázzak magamra... szöveg... lenne? - kérdezem, de a mondat végére a szavak már csak nehezen akarnak jönni. Túl közel van. Annyira, hogy egy kicsit kellene csak előrébb hajolnom és meg tudnám csókolni... átölelni... bármi... De nem bírok. Úgy érzem, ha bármit is teszek, megszűnik a varázs, felébredek a tündéri álomból...
De ez anélkül is bekövetkezik, hogy én mozdulni tudnék. Nyílik az ajtó és a hűvös szél azonnal megcsapja a forró testemet. Mondanom sem kell, nem a legkellemesebb ébresztő.
- Tud... - kezdek bele, de a szavak nem jönnek úgy, ahogy szeretném. Nagyot nyelek és próbálok úgy tenni, mint aki nem csalódott. Mint aki nem élte magát teljesen bele és nem képzelte tovább egy pillanat leforgása alatt a dolgokat. - Tudsz róla, hogy kegyetlen vagy? - kérdezem egy fájdalmas sóhaj után és a szemeit fürkészem. Fogadni merek, hogy piszkosul élvezi!
Végül választ sem igazán várva megfordulok és sietve eltűnök a szeme elől. Most valahogy sokkal gyorsabban jutok le a lépcsőn, mint ahogy előző este fel. Mégis az utolsó lépcsőfokon megbotlok és majdnem hasra esek. Kellett nekem visszanézni rá akár csak egy pillanatra is. Saját magamat szidom az idióta viselkedésemért, amikor becsukom magam mögött az udvar kapuját.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Dave és Roxy Dave és Roxy - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Dave és Roxy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Similar topics

-
» Roxy & Dave - I'm trying
» Dave&Roxy - Too much!
» Dave&Roxy - The first day
» Dave&Rid&Roxy ~ szétcsúszva...
» Dave&Roxy ~ Who the hell are you?!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Egyéb :: Roxanne és a szülei háza-