welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Dave&Clover  Vote_lcapDave&Clover  Voting_barDave&Clover  Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Dave&Clover

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime23.12.12 17:57




Eltéved báránykának Wink






Mivel Roxy a temérdek munkája miatt nem tudott itthon maradni karácsony napján, hogy segítsen anyuéknak feldíszíteni a karácsonyfát, és kicsit odafigyelni rájuk, velük lenni, így rám hárul a feladat. Mintha nekem nem lenne tengernyi dolgom. Mondjuk, annyiban igaza van, hogy nekem nem meghülyült, agresszív börtöntöltelékekkel kell foglalkoznom, így az én papírmunkáimat itthon is eltudom végezni, na meg az egyeztetéseket kedves főnökömmel.
Már kora reggel óta itt vagyok, nehogy valami gond adódjon, hisz tisztában vagyok vele, hogy anyám annak ellenére, hogy alig tud mocorogni, képes lenne nekiállni egy nem kettő, nem három, hanem egy tízfogásos karácsonyi vacsorának is. Nem ő lenne, ha nem tenné. Mikor ideértem, már akkor a konyhában tevékenykedett, s úgy kellett rávennem arra, hogy ugyan, tegye már le a fenekét a fotelba, és olvasgasson, míg én elpakolok, és nekiállok a főzőcskézésnek.
Mikor már az első fogásnak elképzelt leves rotyog a tűzön, időt szakítok arra, hogy nagy nehézségek árán, de összeszereljem a nálam sokkalta nagyobb műfenyőt, amit a nappaliban állítok fel csak, hogy kedves szüleim mindig láthassák, ne kelljen kitérőt tenniük a járókerettel az előszobába vagy az étkezőbe. Bevallom, jobban örülnék neki, ha Roxy itthon lenne, hisz csak neki kell majd együtt élnie hetekig a karácsonyfával, amit most nekem kell feldíszítenem, és mint tudjuk, még csak véletlenül se egyezik az ízlésünk ami a bútorokat, kiegészítőket és dekorációkat illeti. De nem érdekel, abból gazdálkodok, ami van, így minden dísz fel fog kerülni a fára.
Egy kis bökkenő aztán mégis csak akad. A leves készül, a hús pácolódik, a fa már áll, már csak a díszítésre vár... viszont valaki már egy ideje ácsorog odakint, mintha várna valakire. De vajon miért nem kopog?
Kíváncsi tekintettel battyogok az ablakhoz, gondosan odafigyelve a díszekre, azok között szlalomozva, nehogy rálépjek valamelyikre, bár az lenne a legkisebb gond. A talpamat nyilván teljesen kikezdené az üveg, így már csak a végtagom érdekében se árt vigyáznom. Az ablakhoz érve, félretolom a fehér függönyt, hogy szemügyre vehessem az ismeretlen srácot.
Fejemet rázva sétálok ki az előszobába, majd belebújva fekete körömcipőbe nyitom ki az ajtót, hogy a dolgok után járhassak...


Ruha



A hozzászólást Clover Aisha Fuller összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 23.12.12 18:31-kor.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime23.12.12 18:27

Nem tudom, mit keresek itt vagy hogy miért szobrozok már órák óta a ház előtt. Azt viszont tudom, hogy kire várok. Igen, tisztában vagyok vele, hogy bármikor is arról beszélünk, hogy ide jövök, minden egyes alkalommal mondta Roxy, hogy csak este van itthon. Én mégis már jó egy órája - vagy talán kettő? - itt dekkolok és várom azt a nyomorult estét. Úgy fél órával ezelőtt már járkálni kezdem. Nem mentem messzire, csak egy-két métert, majd ugyanazon az úton vissza. Éreztem, hogyha nem mozdulok meg, odafagy a lábam a járdához.
Végül a nagy járkálásban egészen belefeledkezek a saját gondolataimba, miközben okokat és kifogásokat gyártok, hogy miért maradjak, illetve húzzak el innen minél hamarabb. Csakhogy nem bírom kiverni az együtt töltött estét a fejemből, bármennyire is próbálom. Úgyhogy maradok a már jól kitaposott pár méteres útszakasznál és várok. Egészen addig, amíg meg nem hallom magam mellett nyílni az ajtót. Talán az az oka, hogy túlzottan a saját fejembe merültem, talán az, hogy az utóbbi napokban ideges vagyok, de reflexből nyúlok a nadrágom zsebébe és rántom ki a rugós késem és fordulok a mozgás irányába.
Párat muszáj pislognom, mire visszatérek a valóságba, felmérem a kialakult helyzetet és az pár lépésre előttem álló nőt. Amilyen gyorsan a kezembe került a kés, olyan gyorsan tüntetem el újra és nézek bocsánatkérő mosollyal az idegenre.
- Bocsánat. Sajnálom - mondom köszönés és mindenféle magyarázkodást mellőzve. - Reflex - húzódik nagyobb mosolyra az arcon, majd kissé idegessé változik a tekintetem.
Egész hamar leszűröm, hogy nem egy teljesen idegennel van dolgom, hanem Roxy testvérével. Akiről mesélt... és akit nem kedvel valami nagyon. Persze ez engem nem befolyásol. Eszemben sincs ítélkezni és eleve úgy állni hozzá, hogy akkor én sem kedvelem.
- Gondolom, te vagy Clover - csúsznak ki a szavak a számon, de félig kérdésnek hangzik. Ki tudja? Könnyen meglehet, hogy tévedek. Végül is, nem mondhatnánk, hogy túl nagy a hasonlóság. Még úgy sem, hogy azért van egy-két szembetűnő részlet. - Nem vagyok útonálló, sem valamiféle veszélyes alak. Csak várok valakire - mutatok a hátam mögé. - Vagyis Roxyra - helyesbítek, amikor rájövök, hogy ez azért kissé hülyén hangzott.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime23.12.12 18:46



Eltéved báránykának Wink






Szívem szerint nem nyitnék ajtót egy idegennek, főleg úgy, hogy mennyi mindent hall manapság az ember a hírekből. De mivel nem vagyok egy magának mindent bebeszélő vénasszony, ezt most szépen el is felejtjük, helyette hozzálátunk annak, hogy kiderítsük, kihez is van szerencsém. Roxyhoz jött volna? Egy szóval nem említette, hogy vendéget vár... bár mi az, amit elmond nekem? A semmin kívül mást nem nagyon...
Amint a cipő már rajta is van a lábamon, kezem nyúl a kilincs után, ezzel beengedve a hűvös szellőáradatot és a reggeli gyenge, halovány fényeket. Reflexből szorítom össze a szemeimet, amik végül nagyra tágulnak, mihelyst magammal szemben találom a srácot, kezében egy késsel.
Halk sikkantás hagyja el a számat, mire rögtön rá is tapasztom mind két kezemet, a végén még anyámék szívinfarktust kapnak odabent. Gyorsan verdeső szívemet csak akkor próbálom meg stabilizálni, mikor meghallom bocsánatkérő szavait.
- Aha... reflex. És az is reflex, vagy teljesen öntudatos mozdulat volt, hogy a zsebedbe tettél egy kést? - érdeklődök gyanúval telt arccal, hisz ki ne reagálna így akkor, ha valaki kést szegez rá, gyakorlatilag a saját házában? Jó, lehet, hogy nem az én házam, nem én lakok benne, de én adtam a pénz egy részét, amiből meg tudták venni maguknak. Szóval egy része az én nevemre van írva.
- Igen, én volnék - bólogatok bezárva magam mögött az ajtót, mielőtt meghallanám a szüleim kíváncsi hangját, hogy "Clover, ki az?" Már kicsi koromban utáltam, mikor ajtót nyitottam valakinek és rögtön jöttek a faggatózó kérdések, hogy ki jött, mit akar? Nem mindegy? Ha olyan úgy is beengedem, és megtudja.
- És te ki is vagy? - szemezgetek a zsebével, amibe visszacsúsztatta a kést.
- Gondoltam, hogy hozzá jöttél, de Roxanne nincs most itthon, azt mondta valamikor délután jön... - nézek el abba az irányba, amerre órákkal ez előtt távozott, mintha azt remélném, most megjelenik. De semmi.
- De addig is bejöhetnél. Van tea, süti, kávé... viszont azt a kést kérlek, ne nagyon vedd elő, nem akarom a karácsonyomat a kórházba tölteni. A végén még anyám szívinfarktust kapna - ezzel egy jelentőségteljes tekintet kíséretében az ajtó felé fordulok.
- Na gyere már, nem harapok - vigyorgok rá, mintha legalábbis egy kiskutyát próbálnék bizalomra bírni.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime23.12.12 19:39

Nem akarom én megijeszteni a késsel. Eszemben sincs. Ahogy neki is mondom ez tényleg csak reflex nálam. Idegesebb vagyok a kelleténél, ez van ha se gyógyszer, se verekedés. De most próbálom magam "leszoktatni" és legalább pár estét kibírni balhézás nélkül.
- Az... - gondolkodok el a kérdésén, miután eltüntettem a kést. Mondhatnám, hogy reflexből teszem magam mellé szinte minden egyes alkalommal, de az úgy hangzana, mintha félnék valakitől, vagy éppen én lennék az, akitől félnek, mert sűrűn használom az éles fémet. Nem akarom, hogy elhamarkodott következtetést vonjon le rólam. Még akkor sem, ha valószínűleg semmi közöm nem lesz hozzá a jövőben - megszokás? Napi rutin? Önvédelem? Melyik tetszik jobban? - sorolom a lehetséges válaszokat, hagyva ha válassza ki a neki legszimpatikusabbat, miközben halvány mosolyra húzódik a szám.
Az előbbi mosolyt csak még szélesebb lesz és valami őrült büszkeséget sugároz az arcom, miszerint jól tippeltem meg, hogy kicsoda is ő.
- Nem egy szökött rab, aki a börtönőrét keresi - tartom a mosolyt, vagy végül csak komolyra fordítom a szót. - David - árulom el a nevem egy apró bólintás kíséretében, miközben leengedem a kezem magam mellé, biztos távolságra a zsebemben lapuló késtől. Nehéz lenne nem észrevenni, hogy mennyire bámulja. Nem tudom eldönteni, hogy fél attól, hogy újra előrántom, vagy csak elővigyázatos és fel akar mindenre készülni.
A következő szavait hallgatva újra aprót bólintok. Nem este, délután - raktározom el magamban az információt és hiába is tagadnám egy pillanatra egy helyett kettőt ver a szívem. De betudom az együtt töltött estének és nem annak, hogy - talán! - kezdek belezúgni! Mivel az nem fog megtörténni. Csak jó vele, és kedvelem, amiért olyan, amilyen.
- Nem szükséges. Jól vagyon én itt kint... - kezdek tiltakozni, de van egy olyan érzésem, hogy - szándékosan vagy teljesen véletlen - figyelmen kívül hagyja a szavaimat. Végül jobb ötlet híján, egy sóhaj kíséretében indulok utána. - Nincs kés. Értettem - mondom magam elé, és amíg ő nem figyel egy pillanatra előszedem, de csak azért, hogy a nadrágom zsebébe tegyem, hogy még mélyebben legyen és egy apró dudor sem árulkodjon arról, hogy ott bármi is van.
Belépve azonnal megcsap a kellemes meleg. Most érzem csak, hogy kint milyen hideg van. A jóleső, meleg levegőben összedörzsölöm a kezemet, reménykedve abban, hogy ettől hamarabb átmelegszek.
- Kösz - mondom gondolkodás nélkül, amikor csukódik mögöttem az ajtó, véglegesen kizárva azt a kevés hideget is. - Itt tényleg sokkal kellemesebb várakozni - mosolyodok el és próbálom nem túl feltűnően vizsgálva meg a helység minden egyes részletét. Persze magamban akaratlanul is az a gondolat jelenik meg, hogy mennyire más ez, mint az a rész, ahol Roxy lakik. Mindent teljesen különböző ház lenne.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime23.12.12 20:38



Eltéved báránykának Wink






Röpke percek leforgása alatt előbújik az anyáskodó énem, aminek olykor nem tudok parancsolni. Pedig könyörgök, nem vagyok én olyan vén, hogy ez előbújjon belőlem!
- Őszintén?... inkább az önvédelem. Ezt talán még el is tudom fogadni, sok ember tart magánál fegyvert önvédelem céljából. Na most, hogy arra használja vagy sem, az engem nem érdekel addig, míg nem ellenem fordítják azt a bizonyos gyilkoló eszközt - vonok vállat nemes egyszerűséggel, majd egy sóhaj kíséretében helyre igazítom a kontyomból elkószált egy-két tincset.
Ahogy rátérünk a nevek témájára, én magam is elmosolyodok.
- Ha az lennél, egy szökött rab akkor már értem is, hogy miért keresed a húgomat... hogy bosszút állj rajta - egyre szélesedő vigyorral beszélek, cseppet se komolyan gondolva a dolgot.
Elég ránézni a srácra ahhoz, hogy az ember megállapítsa, valamiféle szálak Roxyhoz kötik. Hogy mégis milyenek, nem biztos, hogy tudni szeretném. Ha mégis az, amire gondolok, akkor... akkor csak egészségükre.
Sarkon fordulva már nyitom is az ajtót, de úgy néz ki, hogy egy kis ellenállásba ütközünk.
- Mi? Na nem, több mint öt óra múlva ér csak haza, addig ne fagyoskodj idekint. Amúgy is, mit tudnál csinálni? Gyémánt tisztaságúra fényeznéd a késedet? - érdeklődök felvont szemöldökkel, halvány mosollyal a szám szélén.
- Na, ne butáskodj, gyere - ezzel már lépek is át a küszöbön, hogy továbbra is tartva az ajtót, beinvitálhassam a kedves idegent.
- Nincs is - ezzel beteszem a nyílászárót a helyére, nem kell még több hideget beengedni a házba, nem szellőztetünk.
- Ne haragudj a rendetlenség miatt, épp... épp próbálom eldönteni, hogy milyen rend szerint díszítsem fel kedves húgocskámnak a fát anélkül, hogy a torkomnak ugrana - csapok rá tanácstalanul a combjaimra, miután kitártam a karjaimat értetlenségemben.
- Én megmondtam... esetleg valamit inni? Van vagy... ezer féle tea, kávé - lépek be a konyhába, hogy utána járhassak, mivel is tudom kínálni a kedves vendéget. Az meg se fordul a fejemben, hogy keményebbel kínáljam tekintettel az időzítésre, az ünnepre és a temérdek megcsinálni való mellett.
Míg ő dönt egy szomjoltó mellett, addig én megemelve a levesen a fazék fedelét, megkavargatom azt csak, hogy tudjam, mennyi ideig kell még főnie. Ám mielőtt belemerülhetnék a leves feltérképezésébe, már meg is szólal az asztalra letett telefonom jelezve, hogy már megint keres a drágalátos főnököm, fogadjunk, hogy az esküvői ruhák részleteinek kidolgozása miatt.
- Bocsáss meg, de ezt fel kell vennem - ezzel már kézhez is kapom a készüléket, hogy pontot tehessek az ügy végére.
- Lewis, ha lehet gyorsan, vendégem van - pillantok egy bíztató mosoly kíséretében David-re, ezzel is jelezve, jelenleg fontosabbnak tartom őt, mint a hülye csipkéket a mélydekoltázsú menyasszonyi ruhán.
- Igen, meg volt beszélve, hogy a rózsaformát fogom rátenni, nem a levél berakásosat... holnapra. Holnapra meg lesz, ígérem - ezzel megszakítva a vonalat búcsúzok el kedves felsőbbrendű uraságtól.
- Karácsonykor mindenki teljesen megőrül. Sikerült választani?




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime23.12.12 23:15

- Akkor önvédelemből van nálam - vágom rá teljesen hihető magabiztossággal, úgy téve, mintha ez lett volna az azonnali válaszom és nem soroltam volna fel egyéb lehetőséget is. Mégis úgy tűnik, hogy ez a félig-őszinte válasz neki bőven megfelel, mert a következő témánál már megvillan egy mosoly az arcán. Azt hiszem, viszonzásként az enyémen is, egészen addig, amíg rá nem térünk arra a témára, hogy menjek be. Nem igazán akarok, ez tény, mégis nem akarom játszani a makacs kisgyereket így végül rábólintok a dologra.
- Kezdem azt érezni, hogy megtaláltam az első komoly dolgot, amiben hasonlítasz Roxyra. Vagy ő rád - jegyzem ma csak egészen mellékesen. - Ő is folyton aggódik és gondoskodni akar rólam - húzom valami kissé kínos mosolyra a szám, miközben a fejemet rázom és mélyebbre rejtem a zsebemben lapuló kést.
Bent teljesen jól érzem magam. Sehol idegességnek jele attól függetlenül, hogy egy idegen házban vagyok éppen. Tekintve, hogy Roxy lakrésze teljesen más, ez a helység nekem új. Mégsem ámulok el és jegyzem meg, hogy milyen más is itt. Az egyetlen dolog, ami igazán megragadj a figyelmem a nagy, csupaszon álló fa. Persze kérdéses, hogyha Clover nem említi, észre venném-e. Így viszont ott ragad a pillantásom és kissé oldalra billentett fejjel vizsgálom a fát. Valamikor gyerekként díszítettem utoljára, és most elfogy a vágy, hogy talán fel kellene ajánlani a segítségem.
- Én átvállalom. Mármint, ha esetleg... - muszáj megállnom, mert kicsit belegabalyodok a saját mondanivalómba. Végül átgondolva, újrakezdem. - Ha meg akarod úszni, hogy a torkodnak ugorjon, szívesen segítek és rám irányíthatod a haragját, ha nem tetszene neki a végeredmény - ajánlom fel most már egész értelmesen beszélve, miközben végre sikerült elszakítanom a tekintetem és ránéznem.
Egyetlen szó nélkül követem a konyhába és kapásból utasítanám vissza az innivalót, de végül mégsem testem. Na nem azért, mert meggondolom magam és már csak illemből is, de iszok valamit. Nem, inkább azért, mert mielőtt elháríthatnám az ajánlatot megszólal a telefon. Amikor visszatér hozzám, gondolkodás nélkül választok.
- Kávé - vágom rá, majd egy torokköszörülés után próbálok valami illendőbb hangnemet megütni. - Egy kávét azt elfogadnák. Ha lehetséges - mosolyodok el. Ez persze nagyon nem én vagyok, de valamiért ott dolgozik bennem a kényszer, hogy játsszam az úriembert és viselkedjek normálisan.
- Nem úgy tűnik, hogy ez a leglazább napod. Ha gondolod... és tudok, segítek bármiben - szólalok meg végül, nem mozdulva az asztal mellől, ahol az előbb megálltam. - Ha már itt vagyok, nem akarok útban lenni és semmit sem csinálni.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime24.12.12 12:10



Eltéved báránykának Wink






- Helyes, ez máris jobban tetszik - kacsintok a fiúra, persze tudom, hogy koránt se ez áll a háttérben. Persze lehet, hogy ez is, de nem teljes mértékben. Mintha nem lenne túl őszinte, bár nem csoda, gyakorlatilag vad idegen vagyok számára.
Kíváncsi tekintettel fordulok felé, végighallgatva mondandóját.
- Talán azért, mert egy esetlen kisfiúnak tűnsz, aki anyai gondoskodásra szorul, nem gondolod? Emellett ki ne akarna gondoskodni valakiről, aki már órák óta itt szobrozik az udvarban, teljesen átfagyva a hidegtől - fordítom komolyra a szót. Nem jó dolog mindig széles vigyorral, nagy lelkesedéssel végigmulatni azt, amit az ember mond főleg akkor, ha komoly dologról van szó.
Az még csak véletlenül se fordul meg a fejemben, hogy a srác esetleg hazudhat, és a végén kiderülne, hogy egy betörő, aki csak megpróbálja elhitetni velem, hogy Roxyra vár, közben, ha beengedem, kipakolja a fél házat. Általában ez szokott lenni az ünnepek hátránya.
Amint beinvitálom, meg is áll a nappali előtt. Kíváncsian nézek végig rajta, ahogy félrebillentett fejjel bámulja a még kopaszon, díszmentesen álló fát. Halvány mosollyal vakarom meg a tarkómat, majd csípőre tett kézzel készen állok arra, hogy feltegyek egy kérdést. Ám megelőz, így inkább csendben maradok, sőt, még a beszéd is belém szorul.
- Nem szeretném, ha a te nyakadat marcangolná szét, bár nem tudom elképzelni, hogy kárt tenne benned. De ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor elfogadom az ajánlatot - ezzel elfordulva tőle már sétálok is át a konyhába, menet közben kibújva a körömcipőből, immáron mezítláb folytatva az utamat a gáztűzhelyig, amin a még mindig rotyogó levest megkavargatom.
A főnököm idegesítő, kétségbeesett jajveszékelését pillanatok alatt lerendezem, s immáron minden idegszálammal a kedves vendégre koncentrálok, ki végül a kávé mellett dönt.
- Remek - ezzel megtöltve a vízforralót, be is kapcsolom azt, hogy pár perc elteltével már az átmelegedés reményében, nagyokat kortyolhasson a kért italból.
- Nem is gondolná az ember, hogy egy idetévedt idegen, ilyen készséges tud lenni - egy mosoly kíséretében igazgatom meg a szoknyámat, s a már forrásban levő vizet beletöltöm egy sötétkék bögrébe.
- Mivel fogalmam sincs, hogy szereted, inkább nem készíteném el, remélem nem baj - teszem le elé a bögrét, a cukrot, tejet, valamint a kávét is. Véleményem szerint a kávé úgy jó, ahogy az ember a saját szájíze szerint elkészíti. Azzal, hogy elé tennék egy tejeskávét, vagy egy olyan elkészítésűt, amilyet én szeretek, nem biztos, hogy élvezettel inná.
- És? Milyen különleges szálak fűznek Roxyhoz? Hogy ismerted meg? - puhatolózok halkan, óvatosan ejtve a szavakat, nem csak az ő reakciójára figyelve, hanem arra is, hogy anyám Roxy neve hallatán mindig megszólal a szobában. Ezt pedig most szeretném elkerülni.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime24.12.12 17:25

Elgondolkodok a szavain. Oké, jogos - állapítom meg magamban. Lehet abban valami, hogy úgy nézek ki, mint egy esetlen kölyök. Ebbe viszont most nem akarok belemenni, hogy miért is vagyok néha olyan, amilyen. Még gondolatban sem. Csak egy vállvonással jelzem, hogy hallottam a szavait, majd mielőtt utána mennék, mégis megszólalok.
- Néha előny tud lenni. Hogy gondoskodni akarnak rólam - vigyorgok és ezzel végleg kiűzöm a fejemből az őrült gondolatokat. Amint csukódok mögöttem az ajtó kizárva a hideget, már teljesen rendben vagyok és eltűnt minden nem ideillő dolog a fejemből.
A rossz gondolatok helyét kitölti a fenyő látványa, és talán egy apró mosoly jelenik meg az arcomon, amikor belegondolok, hogy milyen jó is lenne segíteni feldíszíteni és kicsit mássá tenni ezt a napot, mint amilyen az összes többi, unalmas hétköznap. Hezitálás nélkül ajánlom fel a segítségem és vállalom át Roxy haragját, amire nem hiszem, hogy sor kerülne. Ha mégis, biztos vagyok benne, hogy le tudom nyugtatni. Már magára a gondolatra is kiszélesedik a mosolyom, de próbálom elrejteni, hogy ne adjak okot kérdezősködésre.
Amint meghallom, hogy belegyezik, már nincs okom titkolni a mosolyt, de ahelyett, hogy belefognánk, már megy is tovább, én pedig követem. Végighallgatom, ahogy telefonál, de próbálom úgy tenni, mint aki nem hallja -ami persze lehetetlen -, de azért csak úgy illik... azt hiszem. Talán ezen agyalok még akkor is, amikor visszalép hozzám és ezért válaszolok reflexből, hogy akkor egy kávét kérek, utána pedig már ajánlom is fel a segítségem... bármiben.
- Utálok útban lenni. Ha pedig már úgyis itt vagyok és várok, miért ne vedd hasznom? - mosolyodok el, miközben figyelem, hogy mindent elém tesz, ami kellhet a kávéhoz.
Most viszont tudom, hogy bajban vagyok. Legalábbis egy kicsit. Hezitálok és húzom az időt egészen addig, amíg nagyjából nem emlékszem arra, hogy mikor Roxy-t utánoztam a kávéízesítésben, mit is csináltunk.
- A kórházi, moslék ízű kávéba mit tesz a gép? - kérdezem inkább csak magamtól, és nagy valószínűséggel ő nem is hallja. Na nem mintha baj lenne. A következő percben már a visszaidézett emlékből válogatok és próbálok iható kávét összehozni. Amint belekortyolok és - frissben le is égetem a nyelvem -, már meg tudom állapítani, hogy nem is olyan ihatatlan. - Kösz - mondom mosolyogva, amit meg is tartok az arcomon, amíg rá nem kérdez, hogy mi van közöttünk Roxyval. Jó, tudom, nem pont így kérdezte, de ez a lényeg, nem igaz?
- Az edzőteremben találkoztunk. Még... nem tudom mikor - magyarázom, majd mielőtt a kérdés többi részére is válaszolnék újabb kortyot iszok a kávéból élvezve, hogy átmelegít. Meg amúgy is, kell egy pillanat, hogy átgondoljam, mit is feleljek. Nem állapodtunk meg semmi ilyenbe és... - Szeretők vagyok... vagy valami olyasmi - vonok vállat kissé nemtörődöm módon, pedig van egy olyan érzésem, hogy talán többet mondtam, mint várt volna. De nem számít. Most már nem.
- Szóóval - beszélek kissé elhúzva a szót. - mit tudok segíteni? Vagy rohamozzam meg a fát? - kérdezem, ahogy kiiszom az utolsó kortyot a csészéből. - Vagy tűnjek el? - adom meg a harmadik lehetőséget. Ha ezt választaná sem lepődnék meg túlságosan.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime27.12.12 22:50



Eltéved báránykának Wink






- Mind például? Milyen szituációkban tud előny lenni? - érdeklődök kíváncsian, végignézve rajta, majd tekintetem az arcán állapodik meg, azt fürkészi egy ideig. Tényleg nagyon kölyöknek tűnik még, arról fogalmam sincs, hogy hány éves lehet, de biztos fiatalabb nem csak nálam, de Roxynál is. Vagy nem, akkor viszont jól álcázza a korát.
Segítségét persze elvállalom, tekintettel arra, hogy felajánlotta, nekem pedig szükségem van rá. Nem kérhetem meg a tolókocsis szüleimet, hogy ők díszítsenek fát, csomagoljanak ajándékot, főzzenek és takarítsanak egyszerre. Sehogy se menne ez egyedül, akárhonnan is nézem, így ha mást nem is, hát a fa díszítését le tudom passzolni a srácnak, kinek arcán furcsa érzelmeket látok végigsuhanni.
Elé téve a kávéhoz való elemeket, megjegyzek egy-két dolgot, mire érthető válasz érkezik.
- Minden esetre köszönöm - mosolygok rá, s már fontolgatom is, hogy mivel hálálhatnám meg a kedvességét. Ahogy nekitámaszkodok a konyhapultnak, látom rajta a hezitálást, mint aki nem tudja, milyen úton módon kezdjen neki. Azt nem mondom, hogy puszta félelem vagy szégyenlősség az oka, mert egyáltalán nem úgy néz ki, mint egy szégyenlős ó, ma született ártatlan bárányka. Inkább az lehet a nagy helyzet, hogy nem sűrűn készít magának kávét.
- Látod, ezt én is szeretném megtudni. A víz az biztos. Na most, hogy a kávé az igazi kávé-e, vagy valami ahhoz hasonló szutyok, azt nem tudom. A tej is inkább hígított tejpor, mint rendes tej - magyarázom lezárva a gáztűzhelyet, hogy a leves ne rotyogjon tovább.
A Roxy-t illető kérdésemre rögtön választ is kapok. Edzőterem? Gondolhattam volna. Melleimen összekulcsolt karokkal nézem a fiú arcát, majd belekortyolva a már rég elkészített teámba, továbbá is figyelmesen figyelek egészen addig, míg egy olyan mondat meg nem üti a fülem, minek hallatán kis híján teába nem fúlok.
- Szeretők...? - inkább suttogom a szavakat, mint, hogy hangosan feltenném azokat. Hosszú perceken keresztül csak ezen jár az eszem, végül ismét Dave hangja az, ami magamhoz térít.
- Ne, ne! Maradj csak... figyelj, szerintem neki eshetsz a fának, addig én becsomagolom az ajándékokat jó? - ezzel biccentve a méretes nappali felé, szépen lassan elindulok, hol a már előkészített dobozokat, ruhákat és minden egyéb mást betudom majd csomagolni. Hosszú nap lesz ez még akkor is, ha Dave segíteni fog.


Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime04.01.13 0:45

Csak egy röpke pillanatra nézek a szemeibe, amikor példát kér. Abban a rövid időben viszont olyan mosoly jelenik meg az arcomon, ami mindent elárul. Nem kellenek szavak. Valahogy nem is akarom részletezni, hogy hány emberrel volt egy-egy fergeteges estém annak köszönhetően, hogy így nézek ki és gondoskodni akarnak rólam. Kit érdekel, hogy a szerethető kis öcsit látják bennem, ha utána mindegyik az enyém lesz pár óra erejéig?! Nekem ez tökéletes.
Egész sokáig ez jár a fejemben. Az egy éjszakás kalandjaim és az, hogy némelyiknek még a nevét sem jegyeztem meg. De aztán erről a témáról szerencsére elvonja a figyelmem a csupaszon álló fa, amivel kapcsolatban hamar fel is ajánlom a segítségem. Egy apró, de nagyon is boldog mosoly jelenik meg az arcomon, amikor beleegyezik, hogy díszíthetek én. Nem tudom, ennek miért örülök ennyire, de nem keresek okokat, hanem egy utolsó pillantást vetve a fára indulok a konyhába, ahol egész hamar elém kerül a kávé. Eléggé tanácstalan vagyok, hogy hogy is csináljam meg. Az emlékezetem segít valamennyit és egész iható kávét hozok össze, miközben hallgatom a szavakat.
- Inkább ahhoz hasonló szutyok... - erősítem meg, miközben nagyot kortyolok, ezzel tesztelve, hogy mit is sikerült összehoznom. Elégedetten nyugtázom, hogy iható és lassan kortyolva élvezem, ahogy a kellemes meleg átjárja az egész testem.
Közben persze válaszolok a kérdésére. Talán túl őszintén és túl szókimondóan, de valahogy most nincs kedvem mellébeszélni és ködösíteni. Végül is, mi baj lehet abból, ha egyenes választ kap és megtudja az igazat? Semmi.
- Valami olyasmi. Igen - bólintok aprót, el nem véve róla a tekintetem. Nem tudom miért, de teljesen elégedett vagyok a reakciójával. Azzal, hogy kissé sokkolja a tény, hogy... nem is tudom. A lényeg, hogy élvezem és alig bírom elrejteni a mosolyom.
Aztán szerencsére eszembe jut a fa, és az, hogy talán tényleg segítenem kellene neki ahelyett, hogy csak itt ácsorgok és láb alatt vagyok. Ezért is hozom fel a témát, a legvégén felajánlva, hogy ha gondolja, akkor le is lépek és soha többet nem lát. De ő szerencsére nem küld el. Egy apró mosollyal nyugtázom, hogy mennyire nem akarja, hogy menjek.
- Oké - egyezek bele és mire én lerakom az üres kávéscsészét és fordulok, ő már el is tűnik a szemem elől a nappaliban. Egy apró fejrázással nyugtázom a dolgot, miközben megfordul a fejemben, hogy Roxy is milyen gyorsan tud távozni és eltűnni a szemem elől, amikor úgy akarja... De hamar elhessegetem ezeket a gondolatokat és a következő pillanatban már ott állok a fa elől. Észre sem veszem, de úgy bámulok fel rá, mintha életemben először látnék fenyőt. Aztán észbe kapok és már a dobozban turkálok, hogy eldöntsem, mit is rakjak fel előbb. Égők... girlandok... díszek... Mind csillogó és arra csábít, hogy felkerülhessen. Mintha egyenesen könyörögnének, hogy tegyem fel őket a fára!
- Tudod... - szólalok meg, miközben egy égősort kezdek kibogozni. - Nem tudom, miért nem kedvel téged Roxy... Nem is vagy olyan kibírhatatlan - fordítom hátra a fejem, de csak egy röpke pillantás és már újra az égőkkel foglalkozok. - Azt hittem, sokkal rosszabb vagy - vonok vállat, majd végre az utolsó csomó is eltűnik és én lábujjhegyre állva kezdem el feltenni.
Csak ekkor tudatosul bennem a tény, hogy már milyen régi a felsőm. Úgyis mondhatjuk, hogy már csúnyán kinőttem. Ahogy a levegőben van a kezem, a fél testem kilátszik. Na nem mintha szégyellős lennék, de azért mégis csak kissé ciki, hogy nincs rendes, új ruhám.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime05.01.13 19:32



Eltéved báránykának Wink






Szerencsésnek mondhatom magam igaz? Szokták mondani, "ahol a szükség, ott kell segítség". És tessék, a segítség meg is jött. Persze koránt se úgy, ahogy azt ilyenkor megszokták írni, ugyanis az illető Roxyhoz jött. De ezt is a legjobbkor tette, és az, hogy felajánlotta a segítségét, nekem csak jó. Emellett nem akarom kitenni a szűrét, mert miért is tenném? Szimpatikus srác, és nem akarok neki rosszat. Roxynak pedig pláne nem. Így jobb ha itt marad a melegben. Elég kellemetlen volt már nekem az, hogy kint toporgott, járt fel alá, mint egy kilométer hiányos kismajom.
- Igen, szutyok. Mikor még én voltam gyerek, akkor kint Angliában volt egy citromos üdítő, ami szappan ízű volt. Nem lepődtem volna meg, ha az öregek otthonából származó fürdővízzel töltötték volna meg a palackokat. Na, a kávéautomata italai is hasonlóak lehetnek. Aztán ki tudja? - vonok vállat.
Mikor megemlíti, hogy ők tulajdonképpen szeretők, a szó szoros értelmében leesik az állam, és, hosszú pillanatokig csak bámulom kölyökvonású arcát. Végül fejrázással tudom visszarántani magam a jelenbe, és ahelyett, hogy ennek próbálnék a leginkább utána járni, inkább csak marasztalom. Nem akarom, hogy elmenjen, lehet nem is miatta, sokkal inkább miattam. Nem akarok egyedül itt ücsörögni, mindent egyedül végezni el úgy, hogy nem lenne kötelességem. De mint mindig, most is szeretnék a szüleim, és Roxy körül segédkezni.
Mikor kitérek a fa és az ajándékok témájára, meg se várva őt, már be is lépek a nappaliba, hol lekuporodva a kanapé mellé, már veszem is magam elé a csomagolópapírokat, masnikat, szalagokat és magukat az ajándékokat is. Nem sok, ami körülöttem illegeti magát, elvégre már nem gyerek itt senki se. Se a szüleim, se Roxy. Kíváncsian pillantok fel a fiúra, mikor az elkezd beszélni. Szavai óvatos mosolyra késztetnek, viszont koránt se olyan őszintére, amilyet szeretnék.
- Tudod... Roxy elsősorban nem a természetem miatt nem szeret. Évekkel ez előtt elkövettem egy hibát, amit nem lett volna szabad. Nem tudja belátni, hogy akkor nem a meló miatt mentem el, hanem azért, hogy pénzt szedjek össze a húgunk műtétére. Csak sajnos későn értem vissza. És ez alapozza meg a rólam alkotott véleményét. Többször próbáltam már jóvá tenni, de egy elveszített húg nem kárpótolható, ugyebár. Haragtartó, nem bocsát meg könnyen - pillantok fel rá gyászosan, egy vállvonás kíséretében. Tényleg, itt a rólam alkotott kép, az nem maga a természetem még akkor se, ha erre fogja. Még mindig mérges rám, hogy nem voltam ott velük. Mintha úgy fogná fel, hogy kivontam magam a feladatok alól. Az a gond, hogy téved, és azzal, hogy támad, haragszik, nem ér el semmit, hanem elidegenít még inkább magától.
- Sajnálom, hogy másként állított be, mint amilyen vagyok. De megszoktam - zavart mosollyal térek vissza egy ajándék becsomagolásához, csak ekkor gondolva bele abba, hogy mind végig remegett a hangom.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime11.01.13 22:11

Tudom, hogy elcsesztem és hallgatnom kellett volna. Tudom, már akkor, amikor a nagy égő-bogozás közben hátrapillantok rá. Az a mosoly egyáltalán nem olyan, mint amilyennek lennie kellene. Szinte azonnal szeretnék bocsánatot kérni tőle, amiért megemlített. Meg voltam győződve róla, hogy ezzel nem rontom el a hangulatot és tévedtem. Nem ezt akartam, és már nyitom is szóra a szám, hogy kimondjam azt a fránya bocsánatkérést, amikor is ő kezd beszélni. Nem szakítom félbe. Csak bajlódok az égőkkel, ami miközben teszem fel a fára újra és újra beleakad valamibe. Persze attól, hogy ezzel szenvedek, minden egyes szót hallok és megértek. Amikor végül elhal a hangja, én akkor sem szólalok meg. Nem teszem egészen addig, amíg meg nem vizsgálom a felkerült égőt és le nem szidom magam, amikor rájövök, hogy ez így nem az igazi. Ezután viszont már kénytelen vagyok megfordulni, szembe Cloverrel és... képtelen vagyok bocsánatot kérni, amiért ezt megemlítettem. Helyette csak nézek rá, és csak pár pillanat múlva szólalok meg.
- Sajnálom - mondom őszintén, de nem is igazán tudom, hogy mire értem. Talán a húgukra. Talán nem. - Tudom, hogy egy nyavalyás szótól nem lesz jobb, de... - vállat vonok és elhallgatok, majd mégis folytatom azzal, amivel eredetileg is szerettem volna. - Ha gondolod, esetleg megemlíthetem Roxynak is. Hátha... - mosolyodok el halványan. Nem tudom, ennél mi többet tehetnék, ezért újra elfoglalom magam a fával. Pontosabban dobozba túrok, hogy megkeressem a legszebben csillogó díszt, amit hamar meg is találok, pár másikkal összegabalyodva. Egyértelműen látszik a nagy csomó. Ez valami beépített adottság lehet, hogy ami csak lehetséges, görcsre kösse magát.
- Bocs. Tudom, hogy megígértem, hogy nem használom... - szólalok meg egy pillanatra oldalra nézve és már veszem is elő a jól elrejtett késem. Csak egy röpke másodperc az egész, amíg kipattintom a pengét és a hosszú perceket igénybevevő bogozás helyett egy mozdulattal megoldom a problémát.
A kés a következő pillanatban már sehol sincs, ahogy a csomó sem. Csakhogy az akasztók "újraalkotása" több ügyességet vesz igénybe, mint ami nekem van, így kizárva magam körül a külvilágot, oldalra kinyújtott nyelvvel merülök bele a nagy munkába. Végül a koncentráció és kitartás eredménnyel jár és egy büszke mosollyal tartom a magasba a díszt. Majd végre fel is akasztom a fa egy pontjára. Majd a következőt is...
- Ha kész lesz a fa - beszélek a nagy díszítés közepette - és Roxy még nem jelenik meg, becsomagolsz még egy ajándékot? Neki címezve - nézek egy pillanatra oldalra, majd el is kapom a tekintetem. Csak most esik le, hogy úgy viselkedek, mint valami reménytelenül romantikus tinédzser. Szánalmas...
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Dave&Clover Dave&Clover  I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Dave&Clover

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Dave&Roxy - Too much!
» Zane&Clover
» Clover&Roxy - családi, "meghitt" karácsonyi vacsora
» Dave és Roxy
» Roxy & Dave - I'm trying

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Egyéb :: Roxanne és a szülei háza-